Hava Durumu

750 engelli öğretmen alınacak

Yazının Giriş Tarihi: 01.02.2020 09:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.02.2020 09:24

Bu haftaki yazımı yorumsuz, direkt bilgi amaçlı olarak siz okuyucularımla paylaşıyorum. Atamaların şimdiden herkese hayırlı olmasını diliyorum:
2016 ile 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS Lisans Düzeyi) katılan adaylar arasından EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre, 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda yapılan açıklamalar doğrultusunda 'Ek-1 Alan Bazlı Kontenjan Listesi'nde belirtilen alan ve kontenjanlarla sınırlı olmak üzere 'Ek-2 Engelli Öğretmen Atama Takvimi'nde belirtilen süre içerisinde başvurular alınarak 750 engelli öğretmen ataması yapılacak.
BAŞVURU ŞARTLARI:
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak,
2. Türk vatandaşı olmak, (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.)
3. 2016 veya 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan [EKPSS (Lisans Düzeyi)] 50 ve daha üzeri puan almış olmak, (Her iki sınava giren adaylar açısından daha yüksek olan EKPSS sonucuna göre işlem yapılacaktır.)
4. Lisans mezuniyetinin, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı kurul kararına uygun olmak,
5. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca, yükseköğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,
6. Atama işlemi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararında "Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programı'nı başarı ile tamamlama şartına bağlı olanlar bakımından Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı'ndan birini başarıyla tamamlamış olmak,
7. Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,
8. Öğretmenliğe daha önce atandığı halde görevine başlamamış olanlar bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla atama tarihinden itibaren 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak,
9. Onaylanan Elektronik Başvuru Formu'ndan üç adet çıktı alınarak aday ve ilgili birim amirince (il milli eğitim müdür yardımcısı/il milli eğitim şube müdürü/ilçe milli eğitim şube müdürü) imzalanacak ve ikisi adaya geri verilecek diğer onaylı nüsha başvuru belgeleri ile birlikte il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde muhafaza edilecektir.
Başvurular 3-7 Şubat tarihleri arasında alınacak. Atamalar ise 11 Şubat'ta yapılacak. Atamalar, adayların tercih ve EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacaktır. EKPSS (Lisans Düzeyi) puanlarının eşitliği halinde diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.