Çetin SABIRLI

Çetin SABIRLI

sporr@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ekstra lazım Hamza Hoca
22 Şubat 2016 Pazartesi, 07:04
Spor Toto Süper Ligi’nde aynı sezon da ligimizde şampiyonluk yaşamış iki yerli hoca ile çalışacaksınız 20 yerli ve yabancı futbolcu alacaksınız sonra da bu camiaya bir şeyler anlatıp tatmin olmasını bekleyeceksiniz. Ayrıca dönüp baktığınızda sezonun en önemli maçlarından birinde Harun ve Şamil’i göreceksiniz. Bence hiç konuşulmasa da bu duruma çare bulunsa daha iyi olacak. 
Enkaz edebiyatı dönemi sona ermesi gerekiyor. Artık büyük fotoğrafı göremesek de neler olduğunu herkes tahmin edebiliyor. Bir de Ali Ay başkanın yapacağı açıklamaları dinleyebilsek bu konuyu kapatacağız. Bu zor günlerin aşılmasında en etkili sebep sportif başarının sağlanabilmesinden geçiyor. Maalesef Hamza Hoca’da bu tür ekstra bir aksiyon göremiyoruz. 
Evet, sevgili hocam TFF’nin uygulamalarından mustaribiz ama sahada da hiçbir şey yok. Ortalama değerleri bir milyon Euro olan futbolcular topluluğuna bir şeyler yapmak size düşüyor. Normal şartlarda bu durum bir hayli fazla eleştiriye maruz kalırdı. Ancak yaşanılan durumu bilen bu camia sizi hala büyük bir kredi ile destekliyor. Ama ne kadar sürer bilemiyorum. 
Bir de yönetim cephesi var. Gerçekten zor bir mali tabloyu yönetmeye çalışıyorlar. Bizler de takip ederken yoruluyoruz. Yapılmaya çalışılanlar gerçekten özveri ve fedakârlıklar ile yürütülüyor. Ama unutulmamalıdır ki herkes hafta sonu saha sonuçlarını izliyor ve bekliyor. Bugünkü şartlarda Hamza Hoca’dan rapor istenmeli ve bu alanın ihmal edilmemesi gerekiyor. Sonunda ne olduğunu geçmişte de gördüğümüz üzere zoru gören hoca bırakıp gidiyor. Toplamak ve toparlanmak yine bu kente düşüyor. Hem de kongrelerde birbirimizi kırmak ve üzmek pahasına.