Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeni Yönetim ve Futbol Okulları...

Yazının Giriş Tarihi: 08.02.2024 08:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 08:02

20 Ocak itibarı ile Sinan Bür ve ekibi Bursaspor'daki görevlerine başladılar. Başkan ve yönetimin büyük bir bölümü camia tarafından tanınıyor. BPFDD (Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği), BURSİAD, Bursa FAN Kulüp temsilci verirken, eski başkanlardan Ali Ay ve Mesut Mestan da oluşumun yanında oldu. Son dönemlerdeki kongrelere bakıldığında daha katılımlı kongreden güvenoyu alan Sinan Başkan ve ekibi zorlu göreve start vermiş oldular. Gerçekten çok zor bir göreve başladılar. Ancak kongre öncesinde de ifade ettim ve yazdım, bu şekilde bir oluşum ve kongre düzeni ile umulan ve istenen sonuçları almak büyük bir hayaldir. İki hafta geçti. Gerek saha içi gerek idari anlamda çok fazla bir şeyin değişmediğini görüyorum. Ancak iyi niyetli ve gayretli çalışmaları göz ardı etmek elbette haksızlık olur.

Geçen hafta bir konu çok dikkatimi çekti. Bir TV programına çıkan BPFDD ((Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği) Başkanı Ahmet Suphi Evke zarar ettiği tespit edildiği söylenen Bursaspor Futbol Okullarını, BPFDD’ne devredileceğini ifade etti. Bu çok yanlış bir karar. Hemen Futbol Okulları’ndan sorumlu yöneticisi ve benim de eski hocam Beyhan Çalışkan'ı aradım ve konuyu sordum. Bir dil sürçmesi olduğunu ve böyle bir karar almayacaklarını ifade edince biraz rahatladım. Bursaspor'un içinde bulunduğu bunca sorun varken, kulübün tek gelir kaynağı ve altyapının temel direği Futbol Okulları’ndan başlamanın zaten hiç de doğru olmayacağı kanaatindeyim. Elbette konunun takipçisi olacağız.

Eski dernekler yasası ile yönetilen ve bugünlere sırtında çok büyük mali yükle yaşamaya çalışan Bursaspor camiasının gerçeklerle yüzleşip aksiyon alması zamanı geldi ve geçiyor diye düşünüyorum. Dünya ve Avrupa futbolunda hatta Türkiye de başlayan kurumsal yapı odaklı kulüp yapılanmaları vakit kaybetmeden masaya getirilmelidir. Yönetimin çalışmalarında belirttiği kart projesi, kombine ve sevenlerin bağışları ile inanın günü bile kurtaramayabiliriz. Bu metotlar hep denendi, sonuçlarını hep birlikte gördük.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.