Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Araçlar azgın bir tay gibi zıp zıp zıplıyor
22 Mart 2017 Çarşamba, 04:46

"Nilüfer ilçemizdeki Konak Mahallesi'ndeki Cephanelik Sokak üzerinde fotoğrafladığımız caddedeki oldukça derin çukur birkaç gün içinde oluştu ve kısa bir zaman içinde de büyüdü, genişledi.
Şimdi cadde üzerindeki bu çukuru bilmeyen ve özellikle geceleri bu yolda seyreden araçlar çukura hızlı girdikleri takdirde araçları azgın bir tay gibi havalanıp zıp zıp zıplıyor.
Oluşan çukurun bir diğer tehlikeli yanı da araçların lastiklerini berbat etmesi. Çünkü çukurun bir kenarındaki asfalt zeminde kırılan taraf, çok keskin bir halde. Araçların lastikleri içinde bulunan çelik teller de kırılabiliyor.

Semt sakinleri olarak yolumuza 'tramplenli cadde' diyoruz.
Burada ciddi kazalar yaşanılmadan derin ve geniş çukurun bir an önce asfaltlanması için yetkililere köşenizden yaptığımız bildirimin yayınlanmasını rica ediyoruz.
Saygılarımızla.." Çevre sakinleri

Acil müdahale gerekiyor!..

"Beşevler Orhaneli yolunda Carrefour'u geçtikten sonra Orhaneli yönünde Zeno Plaza önünde trafik ışıklarına kadar olan kısımda asfalt yol ağır iş makineleri ve kamyonlar nedeniyle adeta bir zamanlar İzmir-Balıkesir karayolunda Savaştepe rampalarındaki gibi bir karış ezilmiş ve araç lastikleri içine giriyor. Caddenin bu hali hiç yakışmıyor ve araçlar adeta asfalt yolda ilgili bölgeye geldiğinde savruluyorlar. Tamiri için acil müdahale edilmesini rica ederiz..
Hele yağışlı günlerde durum daha da berbat!"
Çevre sakinleri

Geri dönüşüm toplanmıyor

"Bağlarbaşı Mahallesi, Cumali Sokak'ta geri dönüşüm atıkları düzenli olarak toplanmıyor, firmayı aradığımızda araç yok diye cevap veriliyor..
Belediyeyi aradığımızda firma gelip topluyor fakat, bir sonraki ay yine toplanmıyor..
Komşularımız geri dönüşüm atıklarını artık çöpe atmaya başladı!
Eğer toplanmayacaksa belediye açıklasın da biz de boşuna toplamak için uğraşıp durmayalım. İyi çalışmalar."
Mehmet KAHRAMAN

Kamulaştırıldı sonra unutuldu

"İstanbul Caddesi'ndeki Beşyol kavşağında belediye tarafından kamulaştırma yapılan alanda henüz hiçbir çalışma yok. Sanki burada unutulmuş gibi bir durum mevcut. Gazetenizden bunun gündeme getirilmesini rica ediyoruz.
Çünkü bu bölge geceleri olumsuz davranışlar sergileyen bazı kişilerin meskeni haline geliyor. Her tür tehlike de var tabii. Saygılarımla."
Ufuk BAYRAM

Izgaralar onarıldı ama yine göçtü!..

"İzmir yolu, Beşevler Küçük Sanayi Sitesi girişi kısmı, araçla köprüden aşağıya iner inmez ilk ışıklara gelmeden sağa bankalara dönmeden önceki kısımda yağmur suyu için yapılmış iki büyük ızgara epeydir göçmüş ve o şekilde kalmış durumda.
Göçük ızgaralar büyük tehlike arz ettiği gibi maddi hasarlı trafik kazalarına da neden oluyor.
Onarım çalışması yapıldı ama kısa sürede yine göçtü, kalıcı çözüm gerekiyor.
İlgililerin acilen ilgisini bekliyoruz. Saygılarımla."
Sadık ALTUNÇ

Başkan Dündar'ın dikkatine...

"Fotoğraflarla dikkat çekmek istediğimiz bu sokak Gençosman Camii yanı. labirent gibi daracık sokaklardan yıllardan beri Uludağ Okulu'na da ulaşım buradan yapılıyor. Yıkılan binanın 20 m. yanı.
Gençosman Camii çevre düzenlemesi yapılırken Sn.Bld.Bşk'mız Mustafa Dündar'ın buradan geçip görmesini istyoruz..
Dikkat edilirse fotolardan birinde camimizin minaresi zar zor görülebiliyor.
Buralardan Aybey Caddesi'ne nasıl çıkılabiliyor; gerçekten de görülmesi lazım.

Alo, burası Büyükşehir

BURBAK ve EĞİTİM:- "10/3/2017 tarihli Bursa Hakimiyet Gazetesi'ndeki 'Erdal abi' adlı köşenizde yer verdiğiniz "BURBAK görevlisi: İstediğin yere şikayet et" başlıklı yazınız ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
İlgili şirketimiz Burbak'ta eğitim süreklidir. İşe almadan önce başlayan genel, teknik,ilk yardım, yangın, güvenlik, iletişim vb. konulardaki eğitim, aralıklarla devamlı verilmektedir.
Görevli personel, daha dikkatli ve disiplinli çalışması için uyarılmıştır.. Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz."
Büyükşehir Bld. Basın Halkla İlişkiler Şb.Md.