Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Atatürk altgeçidinde geliyorum diyen tehlike
02 Mayıs 2018 Çarşamba, 07:32

"Bursa Hakimiyet Gazetesi, 'Vatandaş Hattı' köşesine:
Fotoğraflarını çekip köşenize gönderdiğim bu yer, her gün yaya trafiği çok yoğun olan ve yüzlerce turistle, binlerce insanın gelip geçtiği, çeşitli işyerlerinin de bulunduğu şehrimizin en merkezi yerindeki Cumhuriyet Alanı (Heykel) altındaki Atatürk yeraltı geçidi çarşısı.
Söz konusu yeraltı geçidinin Ziraat Bankası köşesine çıkışında bulunan kapı camları yaklaşık iki yıldır bu yana kırık dökük ve gerçekten de olası tehlikeler arz etmesine rağmen bir türlü gerekli onarım yapılmadı ve tehlikeler devam edip gidiyor..
Kapıdaki çoğu kırılmış büyük cam parçalarının geriye kalan bazı keskin uçlu parçaları her an birisinin üzerine düşebilir..
Ayrıca küçük çocuklar da eğer kesik cam parçalarıyla oynama gafletine düşerse yaşanabilecek tehlikelerin boyutları daha da artma kaydedebilir.
Yaşanılan tehlikelerin önüne geçilebilmesi için Büyükşehir Belediyemiz'in sayın yetkililerine durumu köşenizden aktarıyor ve soruna acilen eğilinmesini rica ediyorum.
Saygılarımı sunarım.."
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

Hani güzel bir meydan olacaktı?
"Akşamları yürüyüş yapmak için gittiğimiz Atatürk eski Stadyumu'ndaki aydınlatma lambalarının yanmadığını gördüğümde bu nasıl hizmet diye düşünmüyor değilim.
Yürüyüş için eşi ve çocukları ile gelen ailelerin sitem ederek buradan ayrıldıklarına da şahit oluyorum..
Zifiri karanlıkta nasıl yürüyüş yapacağız?. Her an bir tehlike ile karşılaşma ihtimali fazla.
Aynı şekilde kendilerini spora adamış öğrenci kardeşlerimizin karanlıklar içinde spor amaçlı koştuklarını izliyorum.
Hani güzel bir meydan olacaktı burası?.
Eğer ışıklandırmalar yanmaz ise ilerleyen zaman içinde Atatürk eski Stadyum meydanı maalesef kötü alışkanlıklara müptela olmuş ve bazı olumsuz davranışlı insanların yeri olabileceği endişesindeyim.
Şimdiden duvarların çeşitli yerlerine sprey boya ile yazılar yazıldığını, resimler yapıldığını da görebilirsiniz.
Bu konuda daha önceki tarihlerde köşenize de bildirdiğim sorunda hiçbir ilerleme olmadı maalesef.
Sayın yetkili makam sahiplerini bir defa daha göreve davet ediyor ve ışıklandırmaların çalıştırılmasını rica ediyorum.
Saygılarımla."
Mehmet DEMİRCİ

Emekliler için güzel bayram!..
"Geçtiğimiz 25 Nisan Çarşamba tarihli gazetenizdeki yazımda neşrettiğiniz 'Emekliler ikramiye bekliyor' diye işaret etmiş bulunduğum mevzu nihayet ve çok şükür gerçekleşiyor.
Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Bey yaptığı açıklamada emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira ikramiye verileceğini duyurunca bayramı önceden yaşamaya başladım.
Bütün emekli vatandaşlar da aynı düşünceler içindedir elbet.
Ben bir işçi emeklisi olarak diğer emekli arkadaşlar gibi geçim sıkıtısı çekiyorum. Aldığımız emekli maaşları çok az, inanın yetmiyordu. Yılda iki defa verilecek ikramiyeler biraz nefes almamızı sağlayacak.
Bir süre önce emeklilere Ramazan ve Kurban bayramları öncesi birer maaş ikramiye verileceği gündeme gelmişti.
Bu haber seçim telaşı içinde unutulmasın diye tereddütler içindeydim. Çok sevindiren müjde için değerli devlet büyüklerimize bütün emekliler adına binlerce teşekkürler ve hürmetlerimle."
A. Ferit YILMAZ

TEŞEKKÜR PANOSU
Çok dikkatli BOİ şoförü...
"Geçtiğmiz 30 Nisan 2018 günü saat 12.00-12.30 sularında Ataevler Ulaşım Sitesi civarındaki bir duraktan bindiğim Belediye Otobüs İşletmesi'ne ait 21 numaralı, 95 hattında çalıştırılan otobüsle Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne yolcu karşılamaya giderken dikkatimi çekti..
Otobüs şoförü yol boyunca o kadar dikkatli bir sürüş yaptı ki şaşırdım doğrusu. Mesela, yol güzergahındaki çeşitli noktalarda bulunan hız kesme setlerinden geçerken çok yavaşlıyor, seti dikkatle geçiyor ve yola ondan sonra devam ediyordu.
Bazı şoförlerimiz ise bu setlere hiç dikkat etmiyorlar. Üzülerek ifade etmem gerekir ki buna şahit oluyorum..
Otobüsler bu setleri aşarken yavaşlamadığı için zıplayıp duruyor. Araçlar da bu yüzden hırpalanıp ister istemez berbat oluyor tabii.
Halbuki bu araçlarda saçı bitmedik yetimlerimizin hakkı var.
21 no'lu otobüs şoförünü tebrik ediyor ve diğer BOİ şoförlerine örnek olmasını temenni ediyorum.
Saygılarımı sunarım.."
Vahit C. YILMAZ