Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu durak yeri öptürür!..
14 Eylül 2019 Cumartesi, 09:37

Acemler semtindeki, Bursa Emniyet Müdürlüğü karşısında bulunan belediye otobüs durağı görenleri hayrete düşüren bir durumda.
Çünkü; bu durakta yolcuların otobüs beklerken oturabilecekleri bank tamamen yan dönmüş ve öylece duruyor.
Yaşlılar, hastalar veya yorgun kişiler eğer buraya farkında olmadan oturmaya kalksalar o anda parende atıp yeri öpebilirler..
Duraklarda yapılan montaj çalışmaları böylesine dikkatsizce mi gerçekleştiriliyor?.
Saygılarımla.." -
Özgen DİNÇER

BİR DURAK DAHA: Nilüfer'deki Nilüfer Hatun Caddesi başındaki BOİ durağının büyük boyda bulunan ve üzerinde otobüs geçiş saatlerini belirten levhanın olduğu cam kırılmış. Yerler tuz-buz..
Bu duraktan diğer yolcuların yanı sıra çok yoğun şekilde öğrenciler de yararlanıyor.
Tuz-buz cam parçaları büyük tehlike yaratıyor. Uyarmak, herkesin görevi olmalı..
-Ali Ş. ÖZEL

ŞEMSİYELİ KIZ'DAN 'BENİ UNUTMAYIN'!.
"Cumhuriyet Caddemiz'den devamlı gelip geçen bir kişiyim.. Bir süre önce bu caddeye konulan ve güzel bir çalışma olan 'Şemsiyeli Kız' heykeli son zamanlarda adeta kendi kaderine terk edilmiş gibi..
Çünkü bu güzel heykele özellik kazandıran yağmur suyu gibi yağdıran bir sistem ne yazık ki çalışmıyor. Herhalde arızalı..
Bu yüzden de güneşli ve pırıl pırıl havalarda bile Şemsiyeli Kız şemsiyesini boşu boşuna açmış ve adeta 'beni unutmayın' diyor..
Bu heykellerin bakımı ve gerektiğinde onarımları neden yapılmıyor acaba?."
Betül S. YILMAZ

DÜŞTÜ, DÜŞECEK...

"Nilüfer'deki Odunluk Köprüsü'nden AVM'ler yönünde, (Mihraplı Parkı sağda kalıyor) yaklaşık 150 m. sonra yol ortasındaki trafik levhası zemindeki bağlantılarından çıkmış ve ha düştü, ha düşecek.
Muhtemelen bir araç çarpmış.. Başka bir araç çarpıp parçalamasın. Bu levhalarda saçı bitmedik yetimin hakkı var!."
Abdullah SAKİNER

BİR ARPA BOYU İLERLEME YOK!..

"Osmangazi ilçesinde Avdancık Köyü sakinleriyiz..
Avdancık Köyü ile Demirtaş arasından kalan köy yollarımız yaklaşık iki yıl kadar önce ele alınarak genişletme çalışmaları yapılmıştı..
Fakat aradan geçen bunca zaman içinde yollarımızda herhangi bir asfatlama çalışması yapılmadı.. Yosa buna gerek mi görmediler, bilemiyoruz..
Köy sakinlerimiz şimdilerde son derece bozuk olan yolardan zorluklar içinde gelip geçebiliyorlar..
Sorunumuzu defalaraca ilgili kurumlara dilekçeler yazarak aktardık.. Ama maalesef bir arpa boyu bile ilerleme kaydedilemedi..
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yollarımızda kış sezonu başlamadan acilen asfatlama çalışmaları yapılmasını önemle rica ediyorum.."
Saygılarımla.." -
Avdancık Köyü Muhtarı
Mehmet Emin ERTAŞ

TARİHİ CAMİMİZDE KAPAKSIZ KONTEYNER

"Tarihi bir değer taşıyan ve Bursamız'ın simgelerinden biri olan Yeşil Camii cemaatinden biri olarak cami bahçemizde bulunan büyük bir çöp konteynerinin kapağının olmaması bu güzel ortama hiç yakışmıyor. Buna sadece ben değil, yerli ve yabancı misafirler de şahit oluyor.
Aynı şekilde cemaatten arkadaşlarım da bu duruma şaşırıyor ve üzülüyoruz.
Zaman geliyor ağzına kadar dolan yeşil konteynerden dışarıya, tertemiz bahçeye çöpler,naylon poşetler, kurumuş yapraklar ve çeşitli atıklar düşüp yayılırken kedi ve köpekler de açık konteynerden dışarı çöp çıkartıp parçalıyorlar..
Yıldırım Belediyesi'nin tarihi cami behçemize sağlam bir konteyner koymasını gerekmektedir.
Saygılarımla.."
Rıdvan SONER