Hava Durumu

BursaRay'da bazı problemler

Yazının Giriş Tarihi: 26.02.2024 07:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.02.2024 08:01

"BursaRay 22 yıldır kentin toplu ulaşım yükünü çekiyor. Bu uzun süre ve artan yolcu sayısı dikkate alınınca bazı iyileştirmeler gerek.

Örneğin: Vagonlar, otobüs mantığına göre dizayn edilmiş. Koltukların diziliş şekli, ayakta yolculuğu eziyet hale getiriyor. Koltuk araları çok dar. Yolcular kapı önlerine yığılıyor. Bebek arabası ve engelli alanları da dolunca buralar gerektiği gibi kullanılamıyor. Koltuklar, metrolarda olduğu gibi vagonun iki yanına karşılıklı dizilip vagonların ortası açılırsa yolcular vagonlara homojen şekilde dağılır. Vagonlarda bu imkansız.

Diğer sorun; istasyonda tren durunca tüm kapılar otomatik açılmalı. Butona basmak gerektiğinde kalabalıkta bazı yolcular için mümkün değil ve istasyon kaçıran kişi çok. Tren istasyonda durunca kapılar kendiliğinden açılmalı.

Bu sabah (8 Şubat) lodostan dolayı hava sıcaklığı 15-16 derece. Trenin içi fırın gibi. Yazık günah. Elektrik ucuz değil. Ülkemiz enerjide dışa bağımlı. Vagonların böyle sıcak olması o kalabalıkta bakteri ve virüslerin yayılması için elverişli bir ortam. Yazın da kışın da vagonlar uygun şekilde soğutulup ısıtılmalı.

Fiyat konusu yıllardır çözülemedi. Kimse bir şey yapmıyor. Emek'te binip bir istasyon sonra inerseniz 12 liraydı. Kestel'e gitseniz de. Adaletsizlik yıllardır düzeltilmiyor. İstasyon bazında belli tutarlarda iade şart..

Büyükşehir Bld. Bşk. Sn. Alinur Aktaş'ı, ilçe belediye başkanlarını, Burulaş yönetimi ve her partiden belediye başkan adaylarını yerel seçime kadar hergün,  sabah-akşam BursaRay kullanmaya davet ediyorum ki sorunları görüp inceleme şansları olsun. Saygılar." -Volkan TOPALAK

UMUDUMUZ İFTAR ÇADIRLARINDA!.

 "Zamlar belimizi büküyor. Çarşıya pazara çıkamıyoruz. Kasaplara hele hiç uğrayamıyoruz. 400-500 lira olan eti nasıl alırsın da dört nüfuslu evde kime yetiştirirsin?.

Bu yüzden ben ailemle birlikte umudumu yaklaşmakta olan onbir ayın sultanı mübarek Ramazan ayımıza bağladım. Çare yok çünkü.

Belediyeler ve hayırseverlerin kurulacak iftar çadırlarında ikram edilen çorbadan tatlıya, her türlü yiyecekle çoluk-çocuk karınlarımızı rahat rahat doyuracağız inşallah. Ara sıra ufak tefek et parçaları olan yemekler de çıkar herhalde.

Allah'tan umut kesilmez." -Emekli Ş. ZEKERİYA

TEŞEKKÜR PANOSU

BAŞKAN AKTAŞ'A:- "Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı'mız Alinur Aktaş'a Zafer Plaza üstündeki Hanlar Bölgesi ve meydanda oluşturulmuş bulunan BURFAŞ Kafe için teşekkürlerimi sunarım.

BURFAŞ Kafe meydana çok yakışmış ve Bursalılar'ın ilgisi de gördüğüm kadarıyla çok yüksek, oturacak yer bulamıyoruz.

Sn. Başkanımız'a eğer uygunsa kafenin üst bölümünü de masa ve şemsiye koydurtarak orayı da oturma alanına çevirmesini öneriyorum." -Hüseyin ACAR

MUDANYA'DA CAMİ  TUVALETLERİ...

"Mudanya ilçemizde cami tuvaletleri hem paralı ama hem de çok pis.

Bir çok yerde ücretsiz ve de çok temiz olan cami tuvaletleri Mudanya'da da bir an önce ücretsiz ve de temiz bir hale getirilmeli. Bu önemli talebimi sayın ilgililerin dikkatine sunarım.

Saygılarımla." -Hüseyin ONGUN / Emekli

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.