Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Büyük bayramımız kutlu olsun!

  Yazının Giriş Tarihi: 29.10.2022 08:00
  Yazının Güncellenme Tarihi: 28.10.2022 23:42

  Değerli okurlarım,

  Bugün yüce Cumhuriyetimiz'in 99.yılını kutluyoruz.

  Tüm ulusuma Cumhuriyetimiz'i daha nice yıllar doya doya barış ve kardeşlik içinde kutlamamızı diliyor, başta  bizlere cumhuriyeti armağan eden, devrimler yapan  büyük kurtacımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Mekanları cennet olsun.

  Bu özel ve anlamlı günümüzde, değerli okurum Sn. Kemal Başar'ın Tirilye İskele Meydanı'ndan çekip gönderdiği bir foto ve dileğini de ekliyorum.

  Okurum; Tirilye İskele Meydanı'na konulan ve Atatürk'ün son derece anlam yüklü 'Bağımsızlık benim kaderimdir' sözünü yansıtan mermer panonun yanına bir Atatürk büstü konmasının çok yerinde olacağını belirtiyor ve bu dileğinin Mudanya Bld. Bşk. Sn.Hayri Türkyılmaz'a iletmemizi rica ediyor.

  Evet; çok yerinde bir görüş bu.. Sn. Türkyılmaz'ın bu dileğe duyarsız kalmayacağı inancı içindeyim. Seve seve köşemizden yansıtıyorum.

  "Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım" diyen büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal'i bir kez daha saygıyla anıyor Cumhuriyetimiz'e daha çok uzun yıllar diliyorum. -ERDAL ÖZDÜR

  =====

  GÜZEL BURSA'YA GÜZEL ÖNERİLER

  Sevgili okurlar; 20 yıla yakın süreçte sizden sayısız iletiler, fotoğraflar aldım. Birçok okurumun önerisi Belediyeler'ce benimsendi, uygulandı.

  Ne mutlu bu güzellikleri öneren ve uygulayanlara. Köşemizi yakından izleyip uygulayan Belediyelerin gayretleriyle gerçekleşti bunlar.

  Ve bu okurlar arasında aslen İzmirli olan ve otomotiv sanayiinde önemli görevlerde çalışan Endüstri Yüksek Müh. Sn.Serkan Özgiray'ın da değerli çok önerisini bu süreçte paylaşmıştım.

  Bugün; güzel Bursamız'a değer katacak bu önerilerden bir yenisi daha var. Gelin birlikte okuyup teşekkür edelim kendisine:

  ***

  "Erdal Abi,

  Yavrumuz Özlüce'deki bir okula devam ediyor. Bu nedenle sık sık Uğur Mumcu Bulvarı ve Hipodram Cad.'nin kesiştiği kavşağı kullanıyoruz. Bu kavşak çok geniş olduğu için kırmızı ışıklarda araçlar geçişini tamamlayamıyor, birbirlerinin önünü kesip trafik akışının yavaşlamasına yol açıyor.

  Bursa BBB.'nin akıllı kavşak yatırımlarını biliyor, kullanıyor ve trafiğin hızının artması konusundaki faydasını deneyimliyoruz.

  Özellikle haftaiçi okul saatleri ve haftasonlarında bu kavşak nedeniyle Uğur Mumcu Bulvarı'nda trafik tamamen kilitleniyor. Uğur Mumcu Bulvarı'nın kavşak çıkışı 3 şerit olacak ve 1 şeridi sürekli İzmir Cad. yönünde sağa dönüşe izin verecek ve fasılalı sarı yanacak şekilde kavşak akıllı kavşak olarak düzenlenirse trafik bu noktada da oldukça hızlanır.

  Konu incelenip kavşağın yatırım planlarına dahil edilerek bilgilenmem en büyük dileğim. Saygılar." -Serkan ÖZGİRAY/ End.Yük.Müh.

  ======

  AĞAÇ MI DİKİLECEK (!)?.

  "Nilüfer, Odunluk Mh. Odunluk Cad. 4 no'lu BBOİ durağının önü ve ilerisinde asfalt yolda bu gibi kazılı yerler var.

  Buralara yoksa ağaç (!) fidanı mı dikilecekti? Veya yapılması gereken asfalt onarımlar mı unutuldu?.

  Ne dersiniz sayın ilgililer?." -S.Canip YILMAZ.

   

   

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  Yükleniyor..

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.