Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Cami dibinde lingo lingo şişeler...
18 Kasım 2016 Cuma, 05:16
“Tarihi Yeşil Camimizin hemen alt kesiminde oturuyoruz.
Biz semt sakinlerinin bitip tükenmeyen sorununa ne yazık ki bir çare bulunamadı.
Şikayetimiz; caminin hemen alt kesiminde bulunan ve umumi tuveletler yapılan yerin üstünde oluşturulan otoparkın geceleri geç saatlerde adeta bir açık hava meyhanesine dönüşmesi..
Genç roman vatandaşı gruplar otopark üzerinde içki içerken yüksek sesle konuşuyor, avaz avaz şarkılar, türküler de söylüyorlar.. Çok geceler bu tekrarlanıyor ve çevre sakinleri olarak bizleri rahatsız ediyor.Otopark üstünün bundan arıldırılması için belediyemize başvurduk ama hiç sonuç çıkmadı. Güvenlik güçlerimize de.
Çareyi Alo Polis 155 no’lu telefonla halletmeye çalışıyoruz. Telefon ettikten beş dakika sonra sağ olsunlar, var olsunlar hemen geliyorlar.  Polisin geldiğini gören gençler dağılıp kaçıyor. 
Ama polis gittikten yarım saat sonra yine aynı manzara!.
Tarihi bir caminin hemen dibinde oluşan açık hava meyhanesi Bursa’ya ve şanlı tarihimizin eserlerinden olan camimiz çevresine hiç yakışıyor mu?.
Gerekli tedbirler artık acilen alınmalı..”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

Mihraplı Park gökkuşağı gibi

“Mihraplı Parkımızı Bursa’ya kazandıranlara sonsuz teşekkürler.. Geçen zaman içinde devamlı güzelleştirilen parkımıza geçen pazartesi günü havayı güzel bulunca bir arkadaşımla birlikte gezmeye gittik.
Öyle güzelliklerle karşılaştık ki.. Örneğin; dikilen her ağacın dibinde oldukça geniş bir çevre çiçeklik haline getirilmiş ve her ağacın dibine de değişik renklerde güz çiçekleri ekilmiş. Yani her ağacın dibi farklı renklerle bezenmiş. Parkın yeşil ortamı bu yüzden adeta bir gökkuşağı gibi olmuş. Kısaca, muhteşem!..
Yaşadığımız tek sorun; yükseltili köprüden geçerken köprü rampasından aşağıya hızla inen acemi bir bisikletliydi. 
Kenara kaçmasak bize feci şekilde çarpacaktı. Yani parka gideceklerin aklında bulunsun, dikkatli olup önlem alsınlar.”
Belgin POLAT

TEŞEKKÜR PANOSU
Bariyerli BOİ durağı

“Çok sık trafik kazaları ile yıkılan Sırameşeler semtindeki kapalı BOİ durağı uzun zamandır yerinde yoktu.
Yağışlı havalarda bu durakta otobüs bekleyenler güç durumda kalıyordu. Aylar önce sorunu köşenizden duyurmuş ve kapalı durağın tekrar konmasını istemiştik.
Nihayet Sırameşeler kapalı BOİ durağı tekrar yerine kondu. Ve takdire şayandır; durağın önüne de kural tanımayan hızlı şoförlerin durağa çarpmaması ve ölümlü kazalar olmaması için bir de bariyer konuldu.
BOİ’ye teşekkürlerimizi sunarız.”
Özcan TARZAN

Satın bari o asansörleri..

“Anacaddelerizde yayaların kaşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçebilmeleri için yaptırılan yaya üstgeçidi veya yaya altgeçitlerinde asansörler aylardan beri çalışmıyor.  Çoğu bozuk. Kapıları bile açılmıyor. (Örnek yakın çevre yolunda) Adeta çürümeye mahkum edilen asansörler için zamanında avuç dolusu paralar sarf edilmiş. Bu paralar hepimizindir.
Asansörler madem çalıştırılamıyor, hurdacılara satın bari hepsini. Belediyeye gelir olur!.”
Asım EFELER