Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Erkek Lisesi restorasyonuna gösterilen büyük duyarlılık
16 Aralık 2016 Cuma, 05:03
Duyarlı okurum Sn.Ali Öner'den gelen bir iletiye çok mutlu oldum. Sn.Öner,  tarihi Bursa Erkek Lisesi restorasyonunda binanın aslına sadık bir şekilde yapılması için uyarıda bulunmuştu.
Uyarı dikkate alınmış. Okurum da hem o tarihteki uyarı yazısı kupürünü  hem de düzeltilen çalışma ile son durumun görüntüsünü göndermiş.
Okurumun mail'ini köşeme alırken 'teşekkürler  Sn.Öner, tarihi bir değere gösterdiğiniz ilgi gerçekten övgüye değer' diyorum: 

***
"Geçtiğimiz yıl size ilettiğim ve köşenizde yer verdiğiniz, Bursa  Erkek Lisesi tarihi bina restorasyonunda gözlemlediğim bir hatanın restorasyon süresi içinde giderilmesi yönündeki dileğimin ilgililerce dikkate alındığını memnuniyetle gözlemlemiş bulunmaktayım.Bugün mevcut demir kapının sökülerek o kısmın binanın özgün halindeki pencere/cam bölüme dönüştürüldüğünü gördüm.
Tarihi bir eser şeklindeki lise binamızdaki bu olumsuzluğun giderilmesi yolunda uyarımı yayınlayıp konuya aracılık etmiş olmanız nedeniyle öncelikle size ve talebimi dikkate alan restorasyon yetkililere teşekkür ederim.
Saygılarımla."
Ali ÖNER

UEDAŞ’a

"Geçenlerde yayınladığınız 'tek lamba yeterli değil' şikayetimiz sonrası As Merkez Baia Otel yanındaki ara sokak aydınlatmaları konusunda maalesef herhangi bir olumlu gelişme olmadı. Direklerdeki aydınlatmalar halen yanmamakta ve sokak aşırı karanlık olduğu için güvenlik riski oluşmakta. 
Sayın Uedaş yetkililerinin konuya duyarlılık göstermelerini rica ediyoruz.
Saygıyla."
Çevre çalışanları

Dolmuşlar niye kalktı?

"Mustafakemalpaşa dolmuşlarının çalışmasını belediye durdurma kararı aldı. Tüm çalışma belgeleri tam ve eksiksiz olduğu halde bu kararın alınmasına üzgünüz..
Ve biz Mustafakemalpaşa halkı olarak dolmuşların çalıştırılmasını geri istiyoruz. Ama Büyükşehir Belediyesi bizim sorunlarımıza yardımcı olmuyor.
Sesimizi duyurmak istiyoruz." 
Ayten ULU

Sınırlama ihtiyacı duyulduğu bir gerçek

"Nilüfer, Altınşehir Mh.'ne Büyükşehir Bld'nin kazandırdığı çok güzel bir park alanına ait fotoğrafı köşenize iletiyor ve Bld.'mize çok teşekkür ediyorum.
Ancak görüldüğü gibi park alanıyla iş merkezi arasında kalan ve iş merkezindeki dükkanların arka kapıdan lojistik ihtiyaçlarını karşladıkları bu yolda çim alanlar berbat oluyor. Araçlarla daha rahat manevra yapma amacıyla maalesef çim alanlar böylesi çamur deryası haline getiriliyor. 
Ayrıca Altınşehir Parkı'nın muhtelif yerlerinde de bunu görebiliyoruz. Araçla çimler üzerinden geçilen çok yer var. 
Bir de fotoğrafta görülen çöp alanı da temiz tutulmuyor. (gerek bölge sakinleri ve gerekse temizlik görevlilerince)
İlgililerden ricam; parkın dış sınırları ve yol kenarlarına araçların çim alanlara girişini kaldıracak önlem alınması.
Esasen buna ihtiyaç duyulmamalı.. Üzgünüm ama ihtiyaç duyulduğu da bir gerçek. Teşekkürler."
Çevre sakini bir okur

Açığa akan kanalizasyon"Büyükşehir Belediyemiz Görükle Göçmen Konutları'nda kanalizasyon onarımına gerekli ilgiyi göstermiyor ve BUSKİ de bu konudaki şikayetlere cevap bile vermiyor. Konuyu Çevre Müdürlüğü'ne de yazdım, onların uyarısıyla onarım başlatıldı. Ancak çalışmalar yarım kaldı. 
25 gundür de kanalizasyon tamamen açığa akıyor. Ekteki resimleri 14 Aralık’ta çektim. İlgililerin ilgisine sunarım." 
Sönmez ERBİL