Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Eve uçarak mı gireceğiz?
20 Aralık 2017 Çarşamba, 07:54

"Gazetenizdeki köşenize çekip gönderdiğimiz bu fotoğraf Yıldırım ilçemizdeki Ortabağlar Mahallesi'nde bulunan 4.Girne Sokak'tan.
Trafik kurallarına en çok uyması gereken resmi bir araç, 1 No'lu binanın hemen önüne park edilmiş durumda.


Ve hemen onun arkasına da adeta tampon tampona diyebileceğimiz başka bir araç park etmiş vaziyette..
Dikkat edilirse, bu iki aracın arasından geçip eve girebilmek başlı başına bir mesele. Evlerimize yoksa uçarak mı gideceğiz?..
4.Girne Sokak sakinleri olarak buraya park edip bırakılan araçların yarattığı bu olumsuzluktan kurtulabilmemiz için Yıldırım Belediyesi'ndeki ilgili birim yöneticilerinin dikkatini çekmek istiyor ve gerekli önlemlerin acilen alınmasını rica ediyoruz. Saygılarımızla.. ''Sokak sakinleri

UEDAŞ aydınlattı
"4 Aralık 2017 tarihli gazetenizdeki köşenizde yayınlanan ve hizmet alanımızda bulunan konu incelenmiştir.
Yayınlanan okur uyarısını değerlendiren UEDAŞ Nilüfer İşletme Müdürlüğümüze bağlı teknik ekiplerce yapılan çalışmada belirtilen Nilüfer ilçesi, 29 Ekim ve 23 Nisan mahallelerindeki aydınlatma sorunları giderilmiştir.
Değerli müşterimizin, şirketimizle ilgili her tür istek, öneri ve düşünceleri için bize 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 186 numaralı çağrı merkezimiz, akıllı telefonlarda kullanılan mobil uygulamamız veya halklailiskiler@uedas.com.tr adresimize e-posta göndererek ulaşabilirler. Onları dinliyor olacağız.
Bilgilerinize sunar, mutlu günler dileriz. Saygılarımızla." ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.Kurumsal İletişim Müd.

BESAŞ neden zam yaptı?..

"Gazetenizdeki köşenizi her sabah kahvaltı yaparken büyük bir keyifle okuyoruz.
Biz vatandaşların dertlerini gerekli makamlara ilettiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz.
Amacı vatandaşına daha uygun ekmek ve unlu mamuller ile süt ve süt ürünlerini daha ucuza sunmak olan BESAŞ, ne yazık ki fahiş fiyat artışlarıyla dikkat çekiyor.
3 ay önce kahvaltılık tam yağlı (300 gr. paketlerde) bir adet lor peynirini 2. TL'ye alırken, önce bu lor 3 TL.'ye şimdi de 3.50 TL'ye yükselterek üç ayda yüzde 75 zamlanarak kırılması zor bir rekora imza attı.
Ülkede 3 ayda yüzde 75 zamlanan bir ürün ya da başka bir şey var mıdır? Bunu BESAŞ yetkililerine soruyoruz?
Özellikle de göreve geldikten sonra su ve ulaşımda indirime giden Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş'a da Başkanı ve sorumluluğunda olan bu fiyat artışlarının nedenini açıklamasını bekliyoruz.
Saygılarımızla.." E.B

Yeşil peyzaj bekliyoruz!

"Osmangazi ilçesi, Güneştepe Mahallesi, Siteler Bölgesi'nden yazıyorum. Mahallemize defalarca 1. Fatih Caddesi'ne ağaçlandırma, peyzaj istedik ama bu talebimiz sürekli reddediliyor.
Üstüne bir de yeni yapılan kavşak girişleri de taş döşendi. Aynı kavşaklar Nilüfer bölgesinde dört bir tarafı yeşil peyzaj yapılıyor.
Fotoğrafımızdaki kavşak Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi'ndeki Çocuk Hastanesi civarından.
Buna Görükle, Özlüce, Demirci bölgelerinden de birçok örnek verebilirim. Osmangazi Belediyesi mahallemizde yeşil peyzaj ile neden bağdaşmadı anlayamıyoruz?
Aynı kavşak, alt tarafı ağaç dikmek, çiçek ekmek bu kadar zor mu?.
'1. Fatih Caddesi için ağaç dikilemez, uygun değil' diyen yetkilileri yine Nilüfer ilçesine kontrole çağırıyorum.
Bisiklet yolu daha dar kaldırmalar bile her yer ağaç peyzaj yapılmış. Demek istenirse yapılabiliyor. Gerçi belediye çalışanı bizden daha iyi biliyor belki de orada ikamet ediyor ama olumsuz cevap verme adına her şey deneniyor.
Mahalle sakinleri olarak bundan çok şikayetçiyiz.


Kavşak girişleri ve caddemiz Nilüfer ilçesindeki gibi olsun. Neden farklı muamele yapılıyor?.
Bu konu çözülemez bir durum ise farklı yerlere başvuralım. Teşekkürler." Güneştepe mahalle sakinlerinden bir grup

TEŞEKKÜR PANOSU

Onarım yapıldı

"Hürriyet Mahallesi'ndeki Bulgaristan Konsolosluğu binası karşı köşesinde bulunan ada dönüşlü kavşaktaki yağmur suyu ızgaraları oldukça derin çöküntü içindeydi. Araçclarımız oradan geçerken hasar görüyordu.
Bir süre önce köşenizde bunu dile getirmiş ve gerekli onarımı talep etmiştim.
Geçen hafta sonu buradan geçerken baktım; işaret ettiğim yerde gerekli onarım çalışması yapılmış ve yaşanan problem bitmiş. Çok memnun oldum.
Konuyu dikkate alan ve gerekli olan çalışmayı yapan kuruluşa açık teşekkürlerimi sunuyorum." Adının açıklanmsını istemeyen bir okur

Çok yakışır

"Bursa'da şehiriçi ulaşımda alternatiflerine göre daha rahat yolculuk yaptığım hatlar var.
Bunlar E-12 E-13 ve 31-A hatları.
Bu hatlardaki otobüslerin hem konforu, hem de şoförlerinin biz yolculara karşı olan tavrı çok güzel..
İstanbul ve Londra'da gece çalışan hatlar da vardı. Bu hatlar gece de çalıştırılabilse Bursamıza ve Büyükşehir Belediyesi, Belediye Otobüs İşletmesi'ne çok yakışır. Emeği geçenlere teşekkür ederim." Özgür ER