Hava Durumu

Güzelyalı'mız güzel olmalı

Yazının Giriş Tarihi: 11.05.2024 07:51
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 07:51

"Yakın geçmişte, Mudanya Güzelyalı'da Duran ve Çayırbaşı Camileri arasında kalan  kiremit fabrikası önündeki sahilde bir iskele vardı.

Bu iskele hem kiremit fabrikasında yapılan kiremitleri, tuğlaları taşımak için kullanıldığı gibi Gemlik körfezinin turizmine büyük emekler veren rahmetli İzzet Kaptan'ın gezi teknesinin de yanaştığı bir yerdi.

İzzet Kaptan Gemlik körfezinde tekne turu için Güzelyalı'ya yaklaşırken, hoparlörle 'balkonda çay, kahve içenler' diye başlayan kendine özgü esprili anonslara başlar ve körfez turu için müşteri toplardı. Sonra da yazlıkçılar tef-dümbelek ve şarkılar, türküler söyleyip İzzet Kaptan teknesiyle tüm körfezi dolaşır, güzel bir gün yaşardı.

Ancak İzzet Kaptan'ın yolcu alıp bindirdiği bu iskele de tarih oldu. Kiremit fabrikası kapandıktan sonra iskelesi yıkıldı ve geçmişin renkli anıları arasında kayboldu.

Şimdi bu bölgede turizm için bir iskeleye ihtiyaç var. Yerel yöneticiler Ulaştırma veya Tarım Bakanlıkları ile görüşüp yapılmasını sağlayabilirler. İskelenin ulaşım ve turizme büyük katkısı olacağını düşünüyorum.

Özetle; Mudanya'nın yeni Belediye Başkanı Sn. Deniz Dalgıç'a, 'Güzelyalı güzel olmalı' diyor, kendisine başarı ve kolaylıklar diliyoruz. Saygılar." -S.D

 BURASI LÜTFEN YEŞİL KALSIN

 "Erdal Bey; merhaba. Gazeteniz ve internet köşenizdeki yazıları devamlı okuyorum. Benim de dile getirmek istediğim bir konu var.

Nilüfer ilçemizdeki, Ataevler bölgesinde bulunan ve AQUAPARK giriş kapısı karşısında üçgen şeklinde ve içerisinde ağaçların da olduğu bir alan var. Bu alan yeşil kalmaya çalışıyor..

Söz konusu mevcut alana çimlendirme ve yeni bir düzenleme yapılarak parkları ve yeşiliyle övünen Nilüfer'imize yakışır bir yer haline getirilmesini yetkililerden istiyor ve fotoğrafını da ekliyorum.

Sayın ilgililerin konuya duyarlılık göstereceklerine inanıyor ve kendilerine peşin teşekkürlerimi sunuyorum." -Aybars AKYAR

KEBAP KOKUSUNU DUYAN YUTKUNUP DURMASIN..

 "20 Nisan köşenizde yayınlanan ve TV'deki yemek programlarında gösterilen ancak pahalılık nedeniyle bunları yiyemeyip özenen bebek bekleyen hamile hanımlarla küçük çocuklar meselesinde çok güzel bir görüş vardı.

Emekli bankacı G... Hanım'ın serdettiği bu görüş çok yerinde. Ben de şunu diyorum:  Lokantalarda, köftecilerde tüm yemekler içeride hazırlanıp pişirilirken mis gibi kokan ve gelen geçeni özendiren amma velakin porsiyonu 400-500 TL. olan döner kebaplar neden içeride hazırlanmaz?.

Dar gelirli, fakir, yoksul, kuru ekmeği zor bulan ailelerin küçük çocuğu,hamile hanımı yol kenarındaki açık pencere önünde pişirilen kebabın mis gibi kokusunu duyunca sadece yutkunuyor ama kebabı tadamıyor bile. Günah değil mi bu?

Döner kebap da içeride yapılsın, yiyebilen yesin, kokusunu duyan da boşu boşuna yutkunup durmasın. Belediyeler bu şekilde tedbir alırlarsa bence çok sevaba girmiş olurlar.." -Asım Çelik N. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.