Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hat Caddesi’nde bitmeyen çile
09 Kasım 2016 Çarşamba, 00:41
“Yeni yaptırılan Timsah Arena Stadyumu nedeniyle maçların oynandığı günlerde evlerimize girip çıkamaz hale geldik.. 
Çünkü maçı izlemek için özel arabalarıyla gelen çok kişi aracını Hat Caddesi’ne usulsüz şekilde park edip bırakıyor.. 
Maç öncelerinde anormal ve zaman zaman çok çirkin tezahürat, maç sonralarında da aşırı klakson sesleriyle oluşan trafik çilesiyle iç içeyiz. 
Bu da en az iki saat sürüyor ve evlerimize girip çıkamıyoruz. 
Şimdi bir de hastane inşaatı başladı. Yaklaşık iki haftadır sabah 07 ile akşam 18 saatleri arasında elektrikli testerenin beyin tırmalayan gürültüsü içindeyiz.. Ne çok ağaç varmış, kese kese bitiremediler!?. Yazık değil mi bu ağaçlara, başka yerlere niye nakledilemiyor?. 
Yakın geçmişte çok kıymetli bir bölge olan Hat Caddesi’nde şimdilerde oturmak insanlara azap çektiriyor.. Belediye Zabıtası bunları niye denetlemiyor?. Hafta sonu bile evimizde kafa dinleyemeyecek miyiz?. 
Şehrin göbeğine stat koyanlara sesleniyorum: 
Bizler maç günleri iki saat evimize girip çıkamazken, hastane yapılıp devreye girdikten sonra acil hasta nakleden ambulanslar bu karmaşanın içinden nasıl gelip geçecek?.. 
Maç günleri oluşan büyük gürültüler o hastaları rahatsız etmeyecek mi?   Belediye bunları kontrol altında tutmalı. Güvenlik güçleri de maçların oynandığı günlerde bu bölgede trafiğin arap- saçı bir hale dönüşmemesi için nasıl tedbir alıp engelleyecekse engellemeli. 
Sorunumuzu yansıtabileceğimiz bir platform oluşturduğunuz için size ve gazetenize teşekkür ediyorum. 
Saygılarımla..”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

TEŞEKKÜR PANOSU 
Izgaralarımız temizletildi    

“26 Ekim 2016 tarihinde gazetenizdeki köşenizde oturduğumuz Ataevler, Barış Mahallesi, Petek Sokak’ta bulunan yağmur suyu ızgaralarının içlerinin zamanla tamamen dolduğunu, ızgaraların içinden de yeşil ot ve çimenlerin yeşerdiğini belirterek temizletilmesini rica etmiştik.
Yayınlanan uyarımız üzerine BUSKİ ekipleri buradaki bütün yağmur suyu ızgaralarının içlerini temizlediler. 
Böylece sel suları giderleri açılmış oldu.
BUSKİ’nin tüm çalışanlarına teşekkürlerimizle..”
Kudret SANCAKTAR ve çevre sakinleri

Abdest alma yerimiz yok

“Osmangazi ilçemizdeki Kavaklı Caddesi, Yerkapı Mahallesi’nde bulunan Karaali Camimiz’de gerekli olan tadilat ve yenileme işleri gayet güzel yapıldı. İlgililere teşekkürlerimizi sunarız.
Bu çalışmalar sırasında ayrıca cami bahçemizde de yeni bir düzenleme gerçekleştirildi.
Fakat bahçede bulunan ve çok yerleri yıpranmış boş haldeki müezzin lojmanının da yıkılması gerekiyordu fakat yıktırılmadı.
Bunu da bazı kişilerin önlediği ‘iddia’ ediliyor.
Oysa, bu eski bina da yıkılmış olsa onun yerine abdest alma yerleri yaptırılacaktı. Abdest alma yerleri için gerekli olan her türlü malzeme hazır ama bu yüzden gereken çalışma ne yazıktır ki yapılamıyor.
Sayın yetkililere bu mesele üzerine eğilmelerini ve gerekli olan çok önemli bu eksiğin giderilmesi için semt sakinlerine adına rica ediyor ve kendilerine kolaylıklar diliyoruz.”
Halil ATİK