Hava Durumu

Hisar Arkeopark'ta kaplumbağa hızı

Yazının Giriş Tarihi: 10.06.2024 08:03
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 08:03

"Osmangazi Eelediyesi eski Başkanı Mustafa Dündar döneminde tarihi özelliklerle dolu Hisar semtimizde başlatılan Arkeopark kazılarında bir süreden beri adeta bir kaplumbağa hızı gözlüyoruz.

Bu gidişle de Hisar Arkeopark'ın kazı çalışmaları daha uzun yıllar aynı şekilde sürdürüleceğe benziyor..

Kazı alanında eşi vefat etmiş, oğlu da Almanya'da çalışan yaşlı bir hanımın evi vardı denir. Kazı için istimlak ve yıkım yapılacağından yaşlı teyzemizi oğlunun Almanya'ya yanına aldığı söylenir. Aynı landa 5-6 ev daha istimlak edilmişti.

Tarihi sur ve yapılarla dolu bu özel bölgemize farklı bir değer kazandıracak olan Güranlı Mahallesi'nde arkeolojik değerlerin ortaya çıkartılması için başlatılan Hisar Arkeopark kazılarına bölge sakinleri olarak hız verilmesini rica ediyoruz. Daha da önemlisi; kazı alanı etrafının güvenlik sağlayabilecek panolarla perdelenip çevrilmesini bekliyoruz.

Çünkü bazı küçük çocuklar bu alanın içini adeta bir oyun parkı haline getirip oynuyorlar. Bu nedenle yaşanabilecek bir takım olası olumsuzluklara karşı güvenlikleri risk altında olmamalı.

Sn.Osmangazi Belediye Başkanımız Erkan Aydın'ın işaret ettiğimiz, önem arzeden konuya hassasiyetle eğilip gerekli önlemleri aldırtmasını bekliyoruz.

Saygılar sunar,kolaylıklar dileriz." -Bir kısım ÇEVRE SAKİNLERİ

TEŞEKKÜR PANOSU

KARACABEY VE KARABATI:- "19 Mayıs gecesi Karacabey'de bu önemli günün şerefine Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen şarkıcı Bengü konseri için Belediye Başkanımız Sn. Fatih Karabatı'ya teşekkürler.

Bugüne dek ilçemizde düzenlenen en büyük ve neşeli meydan konseri biz gençleri çok mutlu etti, sevindik. Başkanımızdan bu etkinliklerin sık sık tekrarını istiyor. kendilerine teşekkür ve saygılar sunuyoruz." -TÜRKAN ve İNCİ

VİŞNE CADDESİ VE ARA SOKAKLAR..

"Bursa'da bazı seyyar satıcıların cadde ve geçitlerde yaptıkları işgaller büyük kangren.

Yıldırım ilçemizde Vişne Caddesi'ndeki ara sokakları bir görseniz; mülteci diye tabir edilen fakat sanki dokunulmazlıkları varmış gibi yaşayan bazı kişiler kapılarının önlerine adeta kendi kültürlerini getirdiler.

Ellerinde kahveyi içip artanı yollara atmaları insanın kanına dokunuyor. Kazım Karabekir ve Şevket Yılmaz Hasyıldırım Zabıta Karakolları'na gidip bu konuda önlem almalarını istememe rağmen sonuç hüsran.. Yıldırım bildiğiniz artık varoştan öte bir ilçe gibi olmamalı." -Hakan AKTÜRK

BAŞKANLARA ÇAĞRI

"Şehrimizde, Büyükşehir başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza çağrımdır.

Lütfen herkesin hakkına saygı gösterilsin. İşyeri sahipleri tabure ve küçük sehpalar ile yaya kaldırımlarını işgal edemez. Edilmesine de asla müsamaha gösterilmesin.

Yayaların cadde kenarlarında park eden araçların ortasında kelle koltukta karşıdan karşıya tehlike içinde geçmesini önlemenin yegane yolu alt-üst geçitler ve bunların sağlıklı hizmette olmasıdır." -G.D.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.