Hava Durumu

Kaldırımlar yok oluverdi!.

Yazının Giriş Tarihi: 27.05.2024 08:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 08:02

"Gönderdiğimiz fotoğrafa lütfen dikkat. Tüm zamanların en güzel şehri Bursa'da yaşandığı vurgulanıyor.

Evet; yaşıyoruz ama kaldırımlarımız da yok oluveriyor!..

Bizler Yeşilova'da yaşıyor,uzun zamandır da BBB destekli kentsel dönüşümü izleyerek hayatımızı sürdürüyoruz.

Kentsel dönüşüm ikinci etaptaki, yeni yapılan yonca kavşak yanında bulunan alan güvenlik için bilboardlar ile izole edilerek güzel bir şekilde tecrit edildi.

Bilboardlar da güzel ama kaldırımlarımız bu bilboardlar tarafından adeta yutuldu. Gördüğünüz resimde İstanbul Yolu Caddesi bölümünde başlayıp Yeşilova Üçgen parka kadar olan yolun resme göre sağ tarafındaki 300 metre kaldırım kentsel dönüşüm bilboardları ve panelleri ile ortadan kalktı..

Tiraji komik bir durum da oluştu. Yolun bu yanında otobüs durağı var ve bu duraktan inecek insan panele direkt giriyor. Aynı şekilde yolun bu tarafından yürümeye kalkarsanız araçlarla dans yapmak (!) zorunda kalıyorsunuz ki performansımız Kurtlarla Dans'ın filminin yıldısı Kevin Costner'ı çatlatır!.

Birşeyleri yaparken varolan sistemi korumak da elzem olmalı. Sesimizi duyurmak adına bu kısımda kalan panellerin geri çekilerek yaya akışına imkan vermesi için yardımınızı rica ediyoruz. Saygılarımla." -Kardan KARA

YILDIRIM'DAKİ PARK NİHAYET HATIRLANDI

"Setbaşı köprüsünün üst tarafında ve Gökdere'ye parelel tarihi Temenyeri Parkımız Yıldırım Belediyesi'nce nihayet hatırlanabildi..

Tarihi ve doğa güzellikleri içindeki parkımız son yıllarda nedendir bilinmez, tamamen kendi kaderiyle başbaşa bırakılmıştı.

Padişahların halkı selamladığı noktadaki işlevsiz hale gelen Padişah Çeşmesi (Temenna Çeşmesi) ile Ata'mızın Bursa'ya gelişlerinde kaldığı Av Köşkü ve tarihi çınarlarla bezenmiş parkımız nihayet 5 Mayıs Hıdırellez Günü belediyenin oldukça dar kapsamlı bir etkinliği ile de olsa  hatırlanıp şenlendi.

Bölge parkımızı çok uzun bir dönem sonra hatırlayan Yıldırım Belediyemiz'e teşekkürler. İnşallah, artık gerekli ilgi gösterilip yeni düzenlemelere de şahit olur ve Temenyeri 'unutulan park' imajından kurturulur. Saygılar." -Rümuz:NEV-GÜL 

ASFALT MAĞDURLARI

"2 yıldır Balkan Mah.de oturuyoruz. Başta Naim Süleymanoğlu Bulvarı ve buna bağlı bazı sokaklar yazın toz, kışın çamur içinde. Nilüfer Bld. asfalt yapmıyor para yokmuş deniyor. Sadece bazı torpilli sitelerin sokakları asflatlanıyor. Asfalt için Aralık, Ocak dediler, olmadı. Havalar ısınsın dediler yine olmadı.

Mağduruz. Kimi 2028 e kadar asfalt gelmeyecek diyor. Mağduriyetimizi duyurun.

Nilüfer'de para yok deniyor ama her hafta konser yapıyor. Yollar köstebek

çukuru gibi." -Mustafa TÜRKER

CUMARTESİ YİNE BU KÖŞEDEYİZ...

Değerli okurlarım; gönderdiğiniz mail ve fotoğraflarla oluşan köşemizle

önümüzdeki cumartesi yine bu köşede buluşmak üzere herşey gönlünüzce olsun..

İleti ve fotoğraflarınız geliş sırasına göre yayınlanıyor. Sorunsuz, sağlıklı ve başarılı günler dilerim.. -E.Ö

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.