Hava Durumu

Kimseler de 'dur' dememiş!

Yazının Giriş Tarihi: 20.05.2024 08:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 14:34

"Mudanya'da Güzelyalı sahil yolundaki apartmanlar 1970'li yıllarda vardı. O zamandan bu yana bazı binalar önlerinde oluşturulan çiçeklik alanı, kaldırımı kendi sınırına katmış, ana caddeye girmiş ve bir de duvar çekerek öylece bırakmış.

Oysa her bina kendi sınırına çekilmeliydi. Kimseler dur dememiş. Paralelindeki Atatürk Caddesi de aynen öyle. Bir yaya olarak nizami şekilde yürümek zor.

Sahil tarafı yayalaşmış yol olsa da motosiklet, elektrikli mini araçlar sürekli vatandaşların hemen yanından çarpacak gibi geçiyor, tartışmalar yaşanabiliyor.

Bazı kişiler köpeklerini tasmasız gezdiriyor ve sahipli köpekler yol üzerine dışkılarını bırakıyor.

Ayrıca işletmeler de dikkate alınmalı. Çünkü heryere masa-sandalye koyarak insanların sahili kullanmasını zorlaştırıyorlar.

Yollara, sahil duvarına rastgele ekmek kırıkları, yemek artıkları bırakılıyor. Çekirdek kabuklarını, çöplerini ortada bırakanlar çok. Kuralsızlık çok net göze çarpıyor. Zabıta ve emniyet gerekli denetimleri yapmalı.

Sn.ilgililerin dikkatine saygıyla sunarız." -Özgür ER

 

BURASI NASIL YAYA KALDIRIMI?

"Yıldırım ilçemizden vatandaşlarımızın can güvenliğini sarsan bir fotoğrafı çekip köşenize gönderiyoruz.

Yıldırım Caddesi'ndeki yaya kaldırımların hali işte aynen böyle. Yani yayaların yürüyebileceği kaldırım diye birşey yok ama buraya kaldırım (!) deniyor.

İlçe sakinleri olarak Yıldırım Belediyesi'ni göreve davet ediyoruz.

Lütfen kaldırımlarımızdan vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde yararlanabilmesi için bu işgalleri önleyin. Araçları, seyyarları kaldırın. Nilüfer ilçesindeki gibi kaldırım kenarlarına beton mantarlar koyun..

Haklı talebimiz budur. Saygılar." -Hakan TUNA

UEDAŞ'IN DİKKATİNE

"Nilüfer, Ataevler bölgesi, Barış Mah. Özdilek Mağazası karşısında Adalet Kent sitesi önünde bulunan kaldırımdaki aydınlatma direklerinden birinin lambası yanmıyor.

Şiddetli bir rüzgar sırasında söndü. Şimdi etrafı çok karanlık. Daha önceden de bir fırtınada sönmüş ve sonra onarılmıştı. Şimdi tekrar yanmıyor.

Yakın çevresi için güvenlik acçısından çok önem arzediyor.

Acilen dikkate alınıp onarımını dileriz.. Çevre sakinleri 

TEŞEKKÜR PANOSU

KIL ÇEKER GİBİ:- "Çene Cerrahı Uzman Dr. Sn. Sevinç Şen, Nilüfer Beşevler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Cerrahi bölümünde görevli. Dişime müdahaleyi de orada yaptı. Tabir  uygunsa  tereyağından kıl çeker gibi aldı kırık diş kökünü. Dikiş de attı. Allah razı olsun,  15  gün sonra  da  dikişleri alacak. Ellerin dert görmesin doktor. Teşekkürlerimle." -Halil ALTIN

TEŞEKKÜRE TEŞEKKÜR:- "Erdal Ağabeyim, size ve gazetemize binlerce teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimiz yaşadıkları şehre, mahalleye sahip çıkarak eksik gördüklerini sayenizde idarecilerimize iletebiliyor. İyi ki varsınız.

Binlerce teşekkürler.." -Gani DAYI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.