Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kot farkı yüksek, korkuluk yapılmalı
20 Temmuz 2019 Cumartesi, 09:09

"Mudanya yolunda Fethiye BursaRay İstasyonu'nu Bursa yönüne doğru biraz geçtikten sonra sağ tarafta bulunan yaya yolu ile cadde arasında oldukça yüksek bir kot farkı var.
Cadde ile yaya kaldırımları arasında bu yüzden oluşan olası birtakım tehlikeler nedeniyle buraya korkuluk sisteminin yapılması gerekiyor.
Ayrıca bu yoldaki kaldırımlarda oluşan geniş haldeki çökmeler, bozulmalar da oldukça fazla..
Köşenize çekip gönderdiğim fotoğraflarda da bu durum açık ve net bir şekilde belli.
Gerekli iyileştirmeler ve onarımlar yapılmaz ise yaşanabilecek sorunlar artabilir.
Sayın yetkililerin dikkatlerine saygılarımla sunuyor ve konunun önemsenip acilen ele alınmasını rica ediyorum." - A. Necip YILDIRIM

B-41/C DURAĞA NEDEN UĞRAMIYOR?

Geçit Mh.541 Sokak sakinleri olarak B-41/C hatlı Halk Otobüsü için BURULAŞ'ın dikkatine sunarız.
Rotası olduğu halde 541. durağa otobüs çok zaman uğramıyor. Bu çok sık oluyor. Bazen şoför seyrederken 'o durakta inecek var mı?' diye adeta fısıldar gibi soruyor, duyulmuyor bile.
Bu hattaki sürücüleri BURULAŞ ciddi şekilde uyarmalı.
Çünkü durağa uğramayan otobüs yüzünden çok sık uzakta iniyor, binmek için de gelmesini boşuna bekliyoruz." Bölge sakinleri

BÖCEK VE FARE BARINDIRIYOR!

"Osmangazi, Güneştepe Mahallesi Şehit Talip Mercan Sokak no:8'de oturan bina sakinleri olarak oldukça sıkıntılı durumdayız.
Hemen yanımızdaki sahipli ve boş arsadaki otlar çok uzadı, yer yer orman gibi..
Bu kesimin içerisinde çok fazla böcek ve fare barınıyor.
Zararalı böcek ve fareler bizim binamıza da sıçramış durumda.
Osmangazi Belediyesi'nden bu arsayı bir an önce temizletmesini bekliyoruz. Muhtarlık yoluyla yapılan başvurularımız arsa özel mülkiyetin olduğu için maalesef reddedildi.
Ancak belediyeler bu tür arsalarla ilgili gerekeni yapıp maliyetini arsa sahibinden alabilir.
Birçok belediye zaten bu çalışmayı da yapıyor. Osmangazi Belediyesi'nden de bu çalışmayı ivedilikle bekliyoruz.
Şehit Talip Mercan Sokak no:8 site sakinleri olarak sorunumuzu belediyeimizin ilgili birimlerine saygılarımızla sunuyoruz." Emrah YAR

MARMARABİRLİK'İN DİKKATİNE

BESAŞ büfelerinden alışveriş yapıyor ve özellikle MarmaraBirlik zeytin ve yağlarını tercih ediyorum. Fakat büfelerde satılan büyük boy sızma zeytinyağı şişe kapaklarından şikayetçiyim. Çünkü ne kadar zorlasam da açılmıyor. Benim için kesinlikle imkansız.. Kapağı açamadığım için tekrar geri götürdüm ve Nilüfer Hatun Caddesi'ndeki büfe sahibi de kapağı açabilmek için çok uğraştı. Neredeyse şişe kırılacaktı.. Bu yüzden artık küçük şişe almak zorunda kalıyorum. Kapakları nispeten daha kolay açılıyor. Her açıdan güvendiğimiz Marmarabirlik sayın yöneticilerinin sorunu çözmelerini rica ediyorum.
Saygılarımla.." Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

İKİ KEZ YAZMIŞTIM

"Nilüfer, Cumhuriyet Mah. Tabya Sokak'ta asfalt zeminde açılan ve her geçen gün biraz daha genişleyip derinleşen çukur hakkında köşenize iki kez yazmıştım. Çukur nihayet gayet güzel şekilde onarıldı çok da güzel oldu ve sorun kalmadı.. Sn. ilgililere teşekkürler." Gülşen ADALI