Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Müzik Kütüphanesi kuruluyor
30 Ekim 2016 Pazar, 04:00
Mutlu pazarlar..
Dünya Müzikleri Derneği’nin en faal üyelerinden biri olan Sezan Kaya’dan gelen bir mail kentimizin yakın bir gelecekte yeni bir kütüphaneye daha kavuşacağını müjdeliyor.
Söz konusu girişim, bir ‘müzik kütüphanesi’ olarak gerçekleşecek.
Bunun için kolları sıvayan kişi, müzik öğretmeni sayın Alpay Şahin. Sezan Kaya gönderdiği mail’inde tüm müzikseverlere seslenerek “değerli müzik öğretmeni Alpay Şahin’in ricasını lütfen dikkate alınız. Hoşça kalın ama müziksiz kalmayın” diyor ve Şahin’in mail’ine yer veriyor:

***
“2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Topluma Hizmet dersi kapsamında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Anabilim Dalımıza Müzik Kütüphanesi temellerini attık ve bu eğitim döneminde de kütüphanemizi geliştirmeye devam ediyoruz. 
Bu süreçte çevremizden kitap toplamaya çalıştık. Fakat ekibimizin öğrencilerden oluşmasından dolayı hem maddi açıdan hem de kaynak toplama yönünden çok bir şey sağlayamadık. Maddi olanaklarımız çok kısıtlı. Dileğimiz kütüphanemize müzik kitabı bağışında bulunmanız veya bulundurmanız. 
Bu konuda olumlu veya olumsuz dönüşünüzü ekip olarak bekliyoruz. Sevgiyle kalın.”
Alpay ŞAHİN/ alpaysahin91@gmail.com

Ortakent’ten övgüler“Cennet Bodrum’un en güzel koylarından Ortakent’te turizmciyim. Birkaç yıl önce Bursa’yı gezmiştim. Her yer pırıl pırıl tertemizdi. 
Türkiye’de çok yer gördüm. Böyle temiz çok az şehir var. Büyükşehir Bld. ve Bursalılar’ı  kutlarım. Ayrıca, Nilüfer’i de ziyaret ettim. Diğer şehirlere oranla çok düzenli ve yemyeşil. Emeği geçenlere bravo.” 
Saygılar - Ali GİRAY

Yeni çıkan bir kitap

‘EN ESKİ YÜZ’:- ‘Deli Bal’ isimli eseriyle 2010 Yılı Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’nü kazanan başarılı yazar Pelin Buzluk’un İletişim Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı ‘En Eski Yüz’ de sosyal konulara, ayırımcılıklara, aile içi şiddete değinilip mağdur insanlar anlatılıyor. 
Kitaptaki öykülerde insan psikolojisi ve psikolojik bir derinlik var.

Pazar neşesi

ŞARAP:- Temel yeni işinde çok zengin olmuş. Bunu kutlamak için ailece şehrin en lüks restoranına gitmişler. 
Temel, listedeki en pahalı şarabı seçip ısmarlayınca, garson, ‘hangi yılı tercih ederdiniz acaba?’ diye sormuş. Temel hiç düşünmeden garsonu yanıtlamış:
“Pi mahzuru yoksa hemen isteyrum!.”
(Teşekkürler O.T.)  

Güzel sözler

* “Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. Söz ağzınızdan çıktıktan sonra, siz onun esiri olursunuz. 
* “Mutluluğu herkesle paylaşabilirsin ama acıyı paylaştığın insanlar çok özeldir..” 
* “İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri, yoksa; insan büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri?..”
(Teşekkürler  Feriha KILIÇ)