Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Olmaz olmaz demeyin!..
24 Temmuz 2017 Pazartesi, 07:24

"Doktor Sadık Ahmet Caddesi üzerinde ve Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos) dışında kalan yollarda bulunan kaldırımlarda metal direklerin yarattığı olası tehlikeler insana verilen değeri apaçık bir şekilde anlatıyor sanırım..
Yol kenarındaki bu direğe bir araç hafif bir şekilde çarpsa bile elektrik akımına tutulması kaçınılamaz!. Olmaz olmaz demeyin; ya olursa!..

Çünkü elektrik direklerine ve otobüs duraklarına bile araçların çarpmaları ile yaralanma ve hatta ölüm olaylarını bile çeşitli yayın organlarında görüyor, okuyoruz..

Maalesef bu konuda duyarlılıklar nedense gelişmedi, gelişemedik bir türlü... Sokak-cadde aydınlatmaları için dikilen direklerin tehlikeler yaratmaması için ilgililerin daha hassas çalışmaları gerekmiyor mu?.
Saygılarımla.."

Cengiz SAKARKAYA

*Osmangazi'nin çöp alanı gibi

Osmangazi ilçesi, Küçükbalıklı Mahallesi, Karasu Sokak'ta bulunan boş bir arsa adeta bölgenin yeni bir çöp döküm alanı haline geldi.
Çoğu boş arsalar her tür çöplerle dolu. Durum uzun zamandan beri böyle ve gerekli temizlik işleri yapılmıyor!..

Ve bu boş arsalarda çocuklar çöplerin içinde, arasında oyunlar oynuyor.. Her tür olası sağlık sorunları ile iç içe..
Boş arsalarin temizletilmesini belediyemizden rica ediyoruz."

Bir grup semt sakini

*Çağlayan Kavşağı'na lütfen dikkat!..

"Bursa'dan otobana çıkışta Çağlayan Kavşağı'ndaki köşede sağlı sollu iki dinlenme tesisi inşaatına başlanıldı.
İşlerim gereği her gün buradan gelip geçiyorum. Ve her geçişim sırasında da inşaat yakınlarında ahlaka aykırı davranışlar içinde olan bazı kadınlar ve bunlarla konuşan kamyon şoförlerine rastlıyorum.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Ahlak Zabıtası ekipleri bu konuda son zamanlarda etkin mücadele sergiliyor.
İşaret ettiğim noktanın da incelenmesi çok yerinde olur sanırım."
Saygılarımla.."

Hayrettin T.

*Şaşırtan bir lavabo

"Geçenlerde bir işimi halletmek için çarşıya gittim.
Bir an tuvalet ihtiyacım oldu. Çakırhamam'daki BOİ durağında indim. Eskiden oralarda bir tuvalet biliyordum. Çocuklar küçükken oraya götürmüştüm. Ama hiç unutmuyorum; pislik ve kokudan dışarı zor atmıştım kendimi.

Bazı kişiler lavabo denince orasını sadece el yıkama yeri sanıyor. Oradan geçen bir kızımızı görüp sordum. 'Tuvalet kapandı, Yamaç Kafe'de açıldı' dedi. Mecburen oraya gittim. Şaşırdım doğrusu ve kafe çalışanlarına teşekkürler ederim. Çünkü tuvalet değil sanki beş yıldızlı otellerdeki gibi saç spreyinden tutun, parfüm, tarak, ıslak mendil koymuşlar. Bu gibi işletmelere örnek olsun..

Emine SAKA

*TEŞEKKÜR PANOSU

Başarılı iletişimci

"Cep telefonumda yaşadığım bir sorunun çözümü için TURKCELL'in Zafer Plaza'da bulunan işyerine uğradım.
Sorunumu anlattığım İletişim Danışmanı Sn. Didem Elkoyunlu'dan çok yakın ilgi gördüm ve sorunumu hemen çözümledi.
Müşteri ilişkilerinde son derece zarif yaklaşımlar ve güler yüzle hizmet veren Didem Hanım'a teşekkür ediyor, kutluyorum."

B.Ö

*Alo,burası Büyükşehir

"07.06.2017 tarihli Bursa Hakimiyet Gazetesi'ndeki köşenizde yayınlanan 'Sorunlarımızı kimler çözecek?' başlıklı okur yakınması, kurumumuzun ilgili birimi tarafından incelenmiştir.
İlgi yazıda "..Nilüfer İlçesi 23 Nisan Mahallesi Ozanlar Caddesi'nde altyapı hizmetleri yapıldığı halde yağmurlu havalarda sular altında kalıyoruz." denilmektedir.
Yakınmaya konu olan Nilüfer İlçesi, 23 Nisan Mahallesi, Ozanlar Caddesi'nde su taşmalarını önlemek amacıyla yağmur suyu ızgarası yapım işi programa alınmış olup, program dahilinde yapılacaktır.
Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz."

Büyükşehir Bld. Basın Halkla İlşk. Şb. Müd.

*Bulvarda eksik sinyalizasyon

"Kısa bir süre önce açılan Yunuseli'deki Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'na girişte bulunan geniş ada dönüşlü kavşak araç sürücüleri ve yayalar için çok tehlikeli oluyor.
Bu kavşağa sadece dört yönden giriş yok, yan yollardan da girişler var.
Bu yüzdendir ki, kavşağın acilen trafik sinyalizasyonu ile güvenli bir hal altına alınması gerekiyor.
Büyükşehir Belediyesi ilgililerinin dikkatine saygılarımla sunuyorum."

Akif ERKOCA