Hava Durumu

Sevgili Başkan Bozbey'e manolyalı açık mektup..

Yazının Giriş Tarihi: 13.05.2024 07:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 09:07

"Önceki yıllarda kendini Nilüfer'imize adeta adayan 'yeşil sevdalısı' Büyükşehir Bld. Bşk. Sn.Bozbey'e açık mektup:

Değerli Başkanım; Nilüfer görevinizde bazı önerilerim gerçekleşti. Teşekkürler.

Şimdi de aynı katılımcı yönetim anlayışıyla Bursamız'ı çok daha güzel günlere taşıyacağınıza inanıyorum. Bu nedenle "Gülümseyin Bursa'dasınız" sloganınız için size öneriler yazacağım.

İlk önerim, geçmiş dönem Başkanı Sn. Recep Altepe'ce atıl bir alan iken Nilüfer'lilerin kullanımına açılan Beşevler Bölge Parkı'nda büyük havuz araç otoparkı kısmıyla ilgili.

Burada manolyaların bir kısmı kurudu. Çürük diş gibi sırıtıyor. Eksik olan manolyaların dikilerek peyzaj bütünlüğü sağlanması dileğimiz var.

Burası tarihi Büyükşehir Bld. binamızın arkasında, havuzlu alan gibi çok daha yeşil ve bol oturaklı bir park olabilir. Çok boş. Yaz sıcağında oturmak imkansız. Oysa otopark kullanımı kısıtlanmadan özellikle Beşevler Cad.'ne paralel kırmızı renkli otopark alanından ayıracak şekilde, çevresi çok sayıda ıhlamur ağacı dikilebilecek bir alan.

Araçlar kırmızı zeminli alana da park edip yaya yürüyüşüne engel oluyor. Hem araçların oraya girmemesi için ağaçlardan doğal bariyer yapılır (ağaçlar tam olarak kırmızı çizginin otopark ile birleştiği yere dikildiğinde) hem de bu alan da Kırçiçeği Parkı gibi bol yeşillikli bir yer olur.

Burada az sayıdaki oturma grubunu geçmişte ben talep etmiş ve gerçekleşmişti. Şimdi oturma bankları yetersiz. Ahşap dönerli gruplar yeni dikilecek ağaçların çevrelerine yerleştirilerek cıvıl cıvıl bir alan olabilir.

Arka kısımda eskiden uygun fiyatlı Burfaş vardı. Kapatıldı ve fiyatları oldukça pahalı özel bir kafe açıldı. Yanında hala Burfaş yapılabilecek boş bir dükkan var,  Acelesi yok ama zamanla bu boş kısma Burfaş yeni bir kafe yaparsa seviniriz..

Önerilerimi olumlu bulup hayata geçireceğinizi umarak kolaylıklar diler ve saygılar sunarım." -Serkan ÖZGİRAY/ End.yük.Müh. ODTÜ 99

ERKAN AYDIN'INDİKKATİNE..

"Osmangazi Bld.Bşk.Sn.Erkan Aydın'ın dikkatine sunarız:

Bağlarbaşı Mah. 3. Yıldırım sokakta 904/11-12-904/29-30 ada parseldeki belediyeye ait çocuk park alanına 8 yıldır bir çivi çakılmadı. Trafiği yoğun bu caddede oynayan çocuklar hergün trafik kazası ile karşı karşıya. Belediyeye sosyal medya üzerinden çok kez tweet attık herhangi bir yanıt alamadık. Sokak sakinleri sizlerden bir çocuk parkı bekliyor, rica ediyoruz.

Cevaplarda hep proje çizildi yatırım programına alacağız deniyor, yapılmıyor daha ne bekleniyor?." -Osmangazi-Bağlarbaşı Mah. 3. Yıldırım Sk. sakinleri

TEŞEKKÜR PANOSU

DR.YAĞMUR HANIM'A:- "Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dahiliye servisi, Onkoloji biriminde görev yapan genç doktorumuz Sn.Yağmur Karaman hanıma gösterdiği mütevazi, güleryüzlü davranışları ve bilgilendirmeleri için açık teşekkürler.

Ayrıca bu servisin tüm çalışanlarına yakın ilgileri ve hastalara gösterilen çaba için de müteşekkirim. Saygıyla." -Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.