Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şimdi tasarruf zamanı
25 Eylül 2018 Salı, 08:17

"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş Bey'in toplu taşım ulaşımda yaptığı indirimleri çok önemsiyoruz. Teşekkürlerimizle..
Daha çok kaynak oluşturulması ve daha fazla indirim yapılabilmesi adına daha önce de birkaç kez dile getirilen öneriyi yenilemek istiyorum.
Umarım tasarruf tedbirlerine çok önem veren yetkililere bu konuyu ulaştırmayı başarabilirim.
Örneğin, Konak Mahallesi, Beşevler Bölge Parkı'nda senede çok geniş alanlara üç veya dört kez çiçek dikimi yapılıyor.
Çiçek dikilen alan yüzlerce metrekare olduğu için toplamda çok büyük bir maliyet oluşturduğunu düşünüyorum.
Oysa bu yaz dikilen çiçeklerin dip ve çevrelerindeki ot temizlikleri yapılmadığı için dikilen çiçekler otların arasında kayboldu gitti.
Şimdi hâlâ yeşil ve çiçekli olan bitkilerin söküldüğüne şahit oldum. Sanırım bu sefer de onların yerlerine kış mevsimine uygun çiçekler dikilecek.
Tasarruf amaçlı olarak çok daha az alanlar ve senede en fazla bir belki iki defa çiçek dikilirse önemli bir tasarruf yapılabilir düşüncesi taşıyorum..
Konuyu kendilerine iletmenizi rica ederim.
Saygılarımla.." Bahtınur KAPTAN

Brandalar değişmeli

"Nilüfer ilçesi, Beşevler bölgesindeki Konak pazaryerinde güneşlik olarak kullanılan brandaların bazıları perişan bir durumda.
Pek çoğu pis, dağınık ve yırtık durumdaki brandaların bu görünümü modern pazaryerimize doğrusu hiç yakışmıyor.
Bu brandaların uygun bir çözümle değiştirilmesi, modern pazaryerine gerçekten çok yakışacaktır.
İlgililerin dikkatine sunulur. Saygılarımla.." Devrim S.

Estetik konteyner

"Osmangazi ilçemizin çeşitli semtlerinde sık sık rastladığımız ve fotoğrafta görülen bu tür estetik güzellikler yansıtan çöp konteynerleri çok hoş bir görüntü oluşturuyor.
Fotoğrafını da çekip gönderdiğim bu tür çöp konteynerlerini Nilüfer ilçemizde de görmek istediğimizi Sayın ilçe Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey'e saygılarımızla iletiriz..
Değerlendirilmesi dileğimizle.."
Selim İMREN

"Asırlık Kentlerin Gizli Yüzleri: Bursa"

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür A.Ş.'nin destekleriyle düzenlenen "Asırlık Kentlerin Gizli Yüzleri: Bursa" isimli resim sergisi Tayyare Kültür Merkezi Sami Güner Sanat Galerisi'nde dün saat 16.00'dan itibaren izlenime açıldı.. İlginç eserlerin yer aldığı sergi izleyiciler tarafgından büyük ilgi görüyor...

Trafik yoğun ve yolda göçük var

"Atatürk Caddesi ile Maksem Caddesi'nin tam kesiştiği noktada, yolun asfalt ve parke taşlarının bulunduğu kısımda göçükler meydana gelmiş durumda..
Araç trafiğinin çok yoğun olduğu bu kesimde yoldaki oluşan sorunun giderilmesini rica ediyorum.
Saygılarımla."
Sadık ALTUNÇ

Mezarlık duvarları

"Sekiz ay kadar önce Bursa Hakimiyet Gazetesi'ndeki köşenizde fotoğraflarıyla dile getirdiğimiz Demirtaş bucağında bulunan ve yıkılmış kalmış mezarlık duvarlarının onarımı hakkındaki uyarı yazımız üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü tarafından kabristan çevresindeki duvar yenilenmesi çalışmalarına başlanıldı ve duvarlardaki onarımın bir bölümü de tamamlandı.
Duvarların diğer bölümlerinde de çalışmalar devam ediyor.
Gösterilen hassasiyete teşekkür eder en kısa zamanda geriye kalan çalışmaların da bitirilmesini diliyoruz..
Demirtaş bucağı sakinleri adına teşekkürlerimizi sunarım."
Saygılarımla.."
Mümin DÜNDAR

Alo, burası UEDAŞ

'KAPAKLAR TAKILDI, TEHLİKE BİTTİ':- "19 Eylül 2018 tarihli gazetenizdeki köşenizde yayınlanan bir okurunuza ait 'Çocuklar parmağını ya buralara sokarsa' başlığı altındaki uyarı yazısında, Nilüfer ilçesi Beşevler Caddesi'nde bulunan galvaniz aydınlatma direğinin klemens kapağının bulunmadığı belirtilerek şirketimizden konunun incelenip önlem alınması istenmişti.
Nilüfer İşletme Müdürlüğümüz'e bağlı teknik ekiplerce söz konusu adresteki kapak takılarak gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır, son duruma ait gönderdiğimiz fotoğraf ektedir.
UEDAŞ olarak, sorumluluk alanımızda bulunan elektrik dağıtım şebekesine ait bütün aydınlatma ve demirbaşlara yönelik planlı ve periyodik bakımlar yürütülmektedir.
Bu çalışmalar esnasında tespit edilen arızalı armatürler onarılarak faal duruma getirilmektedir.
Sistemimizdeki tüm aydınlatmalar TEDAŞ Malzeme Yönetimi şartnamesine uygun imal ve montaj edilmektedir.
Bu bağlamda tarafımıza tüm iletişim kanallarımızdan ulaşan, şikâyet, ihbar, görüş ve öneriler titizlikle değerlendirilmektedir.
'Erdal Abi' köşeniz aracılığıyla konuyu Bursa halkının bilgisine sunarız..
Saygılarımızla.."
UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü