Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sokak özel otopark gibi kullanılıyor!..
11 Haziran 2018 Pazartesi, 07:35

"Semtimizdeki bir garip uygulama konusunda gazetenizdeki köşenizden sesimizi sayın ilgili makam sahiplerine duyurmak istiyoruz.
Yaşanan sorunu daha önceden Nilüfer Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'ne de yazıp duyurmuştuk.
Fakat kimse bu durumla ilgilenmedi. Nedendir bilemiyoruz?.
Çekip gönderdiğimiz fotoğrafımızla ilettiğim problem, Nilüfer ilçesi, Çamlıca Mahallesi'ndeki Babacan Caddesi'nde yaşanıyor.
Gümüşevler Sitesi'nin hemen girişinde bulunan resmi yolu bir şahıs adeta çıkmaz bir sokak haline getirmiş ve bir de tabela koyarak kapatmış.
Sokak şimdilerde özel bir otoparka dönüşmuş durumda. Bu uygulamaya da kimse ne yapıyorsun arkadaş, demiyor, diyemiyor.
Yakınmamızı köşenizde yayınlamanızı ve sayın ilgililerin de gerekli tedbirleri alarak sokağı trafiğe açmalarını rica ediyoruz.
Saygılarımızla.."
Bir kısım çevre sakini

Güldeste Sokak'ta çatlamış kaldırım

"Nilüfer bölgemizdeki Çamlıca Mahallemizde bulunan Güldeste Sokak'taki yaya kaldırımlarının bir an önce ele alınıp gerekli onarım çalışmalarının yapılması gerekiyor.
Çünkü yaya kaldırımlarında geniş ve uzun çatlamalarla meydana gelen kesimler oluşmuş vaziyette..
Gereken bakım veya yenileme çalışmaları eğer yapılmazsa kaldırımlar bu gidişle tamamıyla tahrip olacak, kayacak ve onarımları daha da güçlenecek, böylece yapılacak harcamalar da artacak..
Nilüfer Belediyesi sayın yetkililerinin duruma gerekli müdahelede bulunacaklarını umuyoruz.
Saygılarımızı sunarız."
S. Cengiz YILMAZ

Alo, burası Osmangazi

"Bursa Hakimiyet gazetesinin 29 Mayıs 2018 tarihli sayısındaki köşenizde 'Burası Neden Asfaltlanmadı?' başlıklı bir okur yakınmasına yer verilmiştir.
Bahse konu olan sokakta, asfalt çalışma programımız doğrultusunda çalışma yapılacaktır.
Belediyemiz yetki ve sorumluluğunda olan muhtelif mahalle ve sokaklarda gerekli asfalt yama ve kaplama çalışmaları devam etmekte ve yapılmaktadır.
Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuyu bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dileriz."
Osmangazi Bld. Basın Yayın Halkla İlşk. Md.

Tuvaletlerimiz nereye gitti?

"Küçük Sanayi Bölgesi'nde, kent merkezine ve çevre ilçelere toplu taşım ulaşımı yapan otobüslerin ve minibüslerin bekleyip yolcu aldıkları geniş alanda bulunan ve her gün binlerce vatandaşımızın ihtiyaçlarını giderdikleri tuvaletler, lavabolar ve çeşmeler kaldırıldı.
Söz konusu olan bu alanın belediyece özel bir firmaya satıldığını duyduk. Ve bu yüzden de bu alanın çevresi tamamen kapatıldı, sonra da bir inşaata başlandı.
Bu yüzden çevresi kapatılan bölgenin içinde kalan tuvalet, çeşme ve lavabolar da ortadan kalktı. Şimdi, çeşme, lavabo, tuvalet gibi yerlere ihtiyaç duyan vatandaşlar bunları arayıp bulamıyor ve çok çaresiz kalıyorlar.
Büyükşehir Belediyemizin bu probleme bir çare bulmasını önemle ve acilen rica ediyoruz.
Saygılarımızla."
Çevre sakinleri

UEDAŞ'ın dikkatine!

"Kısa bir süre önce Güneştepe Mahallesi, Şehit Talip Mercan Sokak'ta asfalt onarımı yapıldı. Ancak UEDAŞ tarafından sitemizin önündeki yolumuz karşıdan karşıya yarıldı ve çalışma bitirildikten sonra gerekli asfalt onarımı yapılmadı..
UEDAŞ'tan sorunumuza çözüm bekliyoruz.
Çünkü belirttiğimiz çukur her gün biraz daha derinleşiyor ve tehlike yaratıyor.
Saygılarımızla."
Sokak sakinleri

Minibüsçü arkadaşlara

"Demirtaş'ta çalışan minibüs sürücüsü arkadaşlarımızdan önemli bir ricam var.
Lütfen trafik kurallarına uysunlar. Çünkü zaman zaman bizzat şahit olduğum durumlarda kurallara riayet etmeyen ve hem aynı yolda seyreden diğer araçları hem de kendi araçlarını tehlikeye atan arkadaşlarımız mevcut.
Bilhassa yaya vatandaşlarımızın yararlandığı geçitlerde trafik ışıklarını önemsemeyip yola devam eden minibüsler çok tehlikeli oluyorlar."
Hayrettin TEZEL

Tütünspor sevindirdi

"Osmangazi ilçesi, Demirtaş bölgemizdeki spor sevdalısı sakinler olarak Tütünsporumuz Bursa Amatör 2. Küme 1. Grup'ta şampiyon olarak 1. Küme'ye yükselerek gerçekten büyük bir başarı gösterdi..
Bölge sakini gençler olarak bundan çok mutluyuz ve sevinçliyiz.
Tütünspor yönetimine ve kulübümüze katkıda bulunanlara, ayrıca başarılı futbolcularımızı tebrik eder, üstün başarılarının devamını dileriz."
Mümin DÜNDAR ve arkadaşları