Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tehlike yaşlı halamızın evine kadar ulaştı!..
14 Haziran 2017 Çarşamba, 07:13

"Köşenizde yayınlanması amacıyla gönderdiğimiz bu fotoğrafı Yıldırım ilçesi, Molla-arap semti, Vakıf Sokak, Hünkar Köşkü'nün üst mahallesini takip eden yolda çektik.
Yaklaşık dört ay kadar önce yağan yağmurlardan çöken istinat duvarı o kadar dilekçemize rağmen hiç dikkate alınmadı..
Muhtar 'ben bu işe bakmıyorum' diyor. Sonuçta bu tehlikeli bölgeye inceleme yapmak, görmek için bile uğrayan soran yok.

Tehlike, burada oturan yaşlı halamızın neredeyse evine kadar yanaştı.
Toprak kayması sonucu ve hemen her yağışlı havalarda bu topraklar yolu kapatıyor.
Biz semt sakini vatandaşlar vicdanen her seferinde yolumuzu temizliyoruz.
Yıldırım Belediyemiz'in yaşadığımız bu mübarek ramazan günlerinde bizleri üzmemesini ve sayenizde tehlikeler yaratan duvarı ele almasını önemle rica ediyoruz. Saygılarımızla.."
Yakup ARDA/ Vakıf Sokak sakinleri adına

*'Nilüfer'e güveniyoruz'

"Nilüfer ilçesinde bulunan Çamlıca Mahallesi, Gülen Sokak'ta uzun zamandan beri çok bozuk ve bir türlü onarılmayan, trafik açısından da önemli bir nokta olan durumun fotoğrafını köşenize gönderiyor ve yayınlanması için semt sakinleri adına ricada bulunuyoruz..
Burada bulunan bir evin köşesinde çok derin bir çukur var. Anormal yağışların olduğu gün burasi derinleşti ve çok daha kötü bir hale geldi..Asfaltın kenarı da lastikleri çok etkiliyor. Araçlarımızın tam geçiş yolunda olduğu için büyük tehlikeler var..

Geceleri konu daha da ciddi.. Çünkü çukur hiç fark-edilmiyor.
Nilüfer Belediyemizin her zamanki duyarlılığına güveniyor ve bu çukurun ivedilikle doldurulmasını, onarılmasını rica ediyoruz..
Saygılarımızla.."
Çevre sakinleri adına Pervin A.

*Hiç olmazsa liste asın!

"Muradiye semtimizdeki ana- cadde üzerinde bulunan tarihi çınar ağacı yakınındaki kapalı belediye otobüs durağımız çevredeki yapılan bir çalışma yüzünden yerinden söküldü..
Yağmur olunca herkes açıkta, güneşli havada herkes güneşin altında büyük çile çekiyor. Sığınabileceğimiz tek yer yok. Son şiddetli yağışta inanın perişan olduk.

Hadi diyelim buna mecbur kaldılar ama hiç olmazsa buradan gelip geçen otobüslerin geçiş saatlerini belirten listeyi telefon kabininin üstüne yapıştırıverseler olmaz mıydı?.
Çünkü bu yoldan Bursa'nın dört bir yanına otobüsler gelip geçiyor. Mubarek ramazan ayında halka karşı biraz daha anlayışlı davranılsın lütfen.. Durağımızın ve bu listenin yenisini en kısa zamanda burada görebilmek istiyor ve rica ediyoruz.
Kevser ÇARDAKÇI

*Hafriyat için otokontrol

"Kentsel dönüşüm kentin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor. bu gidişle de aynı hızla süreceğe benziyor..
İnşaat artıkları ise döküm sahalarına ya da kamyoncuların buldukları en uygun yere boşaltıyor.
Bunu önlemenin yolu inşaat şirketlerini döküm işleminden sorumlu tutmak. Şirketler moloz taşıyan kamyonları "araç takip sistemleri" ile kontrol edebilir.
Bunu yapamayanlar reklam panosu asanların yaptığını yapabilirler. Reklamcılar, belediye duraklarına veya reklam panosuna afiş astıklarında fotoğraf çekip gönderiyorlar.
Döküm alanına moloz boşaltan kamyon bir fotoğraf çekip, inşaat firmasına gönderebilir. Bu şekilde bir otokontrol olur.
Esen kalın"
Ekrem Hayri PEKER Kimya Müh.

*Alo, burası Büyükşehir

"2 Haziran 2017 tarihli köşenizde yayınlanan bir okurunuza ait kapalı durak talebi ile ilgili cevap:
Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki BOİ duraklar ile ilgili tüm talepler belirli bir program dâhilinde sıraya alınmaktadır.
Bu tür başvuruların Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Durak Şefliği'ne dilekçe ile yapılmaları çalışmalarımızda bize yardımcı olacaktır.
İlginiz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.."
Büyükşehir Bld.Basın Halkla İlşk. Şb. Md.

*Bilginler Caddesi ve milli servet

"Gidiş gelişi olan bir anacaddenin (Beşevler Cad.) tek tarafının asfaltlanması, diğer tarafının bozuk kalması hangi mantığa sığabilir acaba?.
Bu konudan herkes çok rahatsız. İnsanların kendilerince büyük paralar verip aldıkları arabaların bu ve buna yakın yollarda heba olması yetkilileri hiç mi ilgilendirmiyor. Milli servet resmen heba oluyor.
Hele şu an için Bilginler Caddesi adına yorum dahi yapmak istemiyorum!."
Sedat KURTULMUŞ