Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Trafik sorunları için öneriler devam ediyor
21 Ağustos 2017 Pazartesi, 07:46

"Bursa'nın trafik sorunuyla ilgili köşenizde okurlarınızdan gelen birçok şikayet ve öneriler okuyorum..
Umarım bu öneriler ve şikayetler dikkate alınır ve son günlerde iyice sıkışan trafiğe ortak akılla bir çözüm bulunur.
17 Ağustos köşenizde çıkan yazıda okurunuz trafikte sıkışan bazı noktalara değinmiş. Sayın yetkililer tüm bu önerileri harmanlayıp benzer noktaları da kendileri saptayarak kalıcı denetimlerle gerekli önlemleri alırlar dilerim..
Birinci iletide Mihraplı'da Su Yapı AVM önündeki caddede her iki yönde de araç parklamaları olduğu için geçmişte dört şerit olarak kullanılan yol iki şeride düşmüş durumda.

Buraya araç parkı normal midir? Neden izin veriliyor ve şerit kaybına yol açılıyor?.
Diğer iletide ise İstanbul Caddesi üzerinde Özdilek kavşağındaki Köfteci Yusuf önünde araçlar dörtlü flaşörleri yakarak alışveriş yapıyor veya araçlarını uzun süre park ediyorlar. Bu da trafiğin bu noktada sıkışmasına yol açıyor.
Burası bilindiği gibi çok işlek bir ana cadde. Bu şekilde bir parklama uygun olmasa gerek.
Denetlemelerin yapılması ve uygunsuz park eden araçlara cezai işlem uygulanması gerekmez mi?
Ben de bu konuları yetkililerin dikkatine sunuyorum. Maalesef Bursa'da bir sürücü olarak ben de trafikte benzer keyfekeder parklamalardan şikayetçiyim. Umarım yetkililer sorunun çözümünde basit denetim ve tedbirlerin de fayda sağlayacağını öngörerek gerekli iyileştirmeleri ivedi olarak devreye alırlar. Saygılarımla."

Mehmet Suat D.

*Emekli personel kartı istiyoruz

"28 yıl Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıp emekli olan bir personelim.
Ancak ben ve öteki emekli arkadaşlarım diğer kamu kurumlarından verilen emekli kimlik kartına sahip değiliz.
Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'den isteğimiz bizi duyup Karayolları, DSİ ve bunun gibi bazı kurumlardan emekli olanlara verilen emekli personel kartına bizlerin de sahip olması.
Sayın Başkanımız bunu emekli personelinden esirgemez diye düşünüyor saygı sunuyorum."

Emekli personel adına bir okur

*Yeni yol çok güzel ama...

"Belediyemiz'in yeni açtığı Balıklı ile Beşyol arasındaki çift şeritli yol çok güzel, geniş ve kaldırımlarında da bisiklet yolları mevcut.
Fakat bu yol güzergahı üzerinde yeni açıldığı belli olan bir işletme yaya yolunu ve kaldırımı gasp ediyor. Bu da bir takım tehlikelere sebebiyet verebilir.
İlgililerin dikkatlerine saygılarımızla sunarız.."

Semt sakini bir okur

*Parayı ödedik dört aydır bekliyoruz...

"BUSKİ İshakpaşa Mahallemizde yaklaşık 3 ay önce altyapı çalışmaları için yollarımızı kazdı ve iş bittikten sonra da gelişigüzel kapatıp öylece bıraktı. Sokak sakinlerimiz bu yüzden yaz aylarında toz toprak içinde kaldı!. Yağışlı günlerde de adeta çamur deryası içinde yürümeye çalışıyoruz..
Defalarca BUSKİ'nin iletişim merkezine ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe'ye yaşanılan sorunumuzu mail'lerle ilettim. Fakat ne yazıktır ki hiç dikkatlere alınmadı ve oralı bile olmadılar.

Üstelik asfalt bakım onarım vb. işlemlerin ücretini de peşin ödemiştik. Bize gelen faturada ise asfalt parası 250 TL.
Fotoğraflarda yollarımızın son hali ile gelen faturanın fotokopisi var.
Bu durum vatandaşlara nasıl reva görülür?.

Bölge sakinleri

*BUSKİ lütfen duyarlılık!.

"Görükle'deki Sağlık Sokak'ta Sakarya ASM bahçe duvarı dışında aynı noktada defalarca su kaçağı olmakta, bu aynı şekilde polis karakolu duvarının yanındaki su kaçağı için de geçerli.
İşyerime gelip giderken gördüğüm bu su kayıplarına BUSKİ'nin çok duyarsız kaldığını gözlemliyorum.
Çünkü aynı noktadaki su kaçağı bir süre sonra tekrar ediyor.
Onarıma gelen ekibin işini ne kadar düzgün yapıp yapmadığı ile ilgili yorumu sizlere bırakmakla birlikte. Sanırım BUSKİ bu su kaçaklarının faturasını, su fiyatlarına fahiş fiyat artışında bulunarak gidermekte.
Çalışmalarınızda başarı dileklerimle, iyi günler dilerim."

Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

*Balık istifi gibi yolculuk

"Gemlik ile Mudanya arasında çalıştırılan 104 hat no'lu halk minibüsü ile seyahat etmek başlıbaşına bir sorun haline geliyor.
Minibüs, Mudanya'daki ilk durağından kalkışında tamamen doluyor. Vatandaşlar adeta balık istifi gibi seyahat etmek zorunda kalıyorlar. Ayakta bile zor duruluyor.

Konu ile ilgili makam sahiplerinin yaşadığımız sıkıntıya bir son vermeleri için durumu incelemelerini ve bir an önce gerekli tedbirleri almalarını önemle rica ediyoruz.
Saygılarımızı sunarız.."