İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti'de bekleyiş sürüyor...
28 Aralık 2018 Cuma, 08:17

AK Parti'de bugün İstanbul Büyükşehir Belediye adayı ve ilçelerdeki adaylar açıklanacak.
Sürpriz olacak mı?
Olmayacak mı?,
Daha doğrusu TBMM Başkanı Binali Yıldırım mı aday gösterilecek ya da başka birisi mi?
Öte yandan bizlerin asıl merak ettiği Bursa ve ilçelerdeki son durumun ne olacağı.
Dedikodular oldukça fazla...
Gerçek olan ise Bursa ile ilgili kararların AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verileceği.
Daha önce ifade ettiğimiz gibi istifa eden bazı ilçe başkanları aday gösterilmeyecek ...
Öte yandan belediye başkan aday adayı olan mevcut meclis üyeleri de başkan gösterilmez ise tekrar meclis üyesi gösterilmeyeceği de Ankara kulislerinde konuşuluyor.
Böyle bir olasılıkta da ben başkan adayı olup meclisi garantilemeyi düşünen bir- çok isim listeler açıklandığında hayal kırıklığı yaşayabilir.
Biz süreci bekleyip görelim...

SAADET, MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATIYOR

Yiğidi öldür hakkını yeme!
Oy alarak istediklerini alamasalar bile heyecanlarından hiçbir şey kaybetmeyen her yeni seçimden zaferle çıkacağına inanan siyasi partilerden biri de Saadet Partisi'dir...
Hazırlıklarını geçen hafta içinde Armutlu'daki kampla pekiştiren Milli Görüşcüler çalışmalarına hız verdi.
Bu bağlamda;
Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimler için çalışmalarına devam eden Saadet Partililer öncesinde Milli Görüş'ün efsane belediye başkanlarını Bursa'da ağırlıyor.
Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı'nın düzenlediği "Efsane Belediye Başkanları Anlatıyor" konulu konferans bu hafta sonu pazar günü Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde saat 14.00'te gerçekleşecek.
Konferansta Van eski Belediye Başkanı Fethullah Erbaş, Gürsu eski Belediye Başkanı Mehmet Birgül, Erzurum eski Belediye Başkanı Prof.Dr Ersan Gemalmaz, Kütahya eski Belediye Başkanı Süleyman Canan, Tokat eski Belediye Başkanı Nizamettin Aydın, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, Rize eski Belediye Başkanı Salih Uzun belediyeciklikteki tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.
Tavsiyem odur ki yerel yönetimlere talip başka siyasi parti mensupları da bu etkinliği takip edebilir.
Bu arada etkinliğe genel başkan yardımcısı İlyas Tonguç da gelecek, konuşma yapacak.
Pazar günü gerçekleşecek etkinlikte Saadet Partisi adaylarının tanıtımının olması da beklendiğini bu köşeden duyurmuş olalım.
Vakti olanlar konuşmaları yerinden takip edebilir.

KILIÇ'TAN CHP ÖNERGESİNE YANIT

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç siyasette tabandan tavana kadar siyasetin her kademesinde görev yapmış en tecrübeli olmasına rağmen en genç milletvekillerinden biridir.
Bu bağlamda,
Önceki gün TBMM'de yapmış olduğu konuşma oldukça önemliydi.
O konuşma ana muhalefet partisi CHP'nin AK Parti iktidarında neler yaptığına ait vermiş olduğu önergeye beş dakika partisi adına konuşma yaparak yanıt veren Kılıç'ın konuşması oldukça beğenildi...