İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti'de eğitim sırası kadın kollarında...
15 Ekim 2018 Pazartesi, 08:00

Yerel seçimlere beş aydan uzun süre olmasına rağmen AK Parti hazırlıklarına son hızla devam ediyor. Önce ilçe başkanlarını eğitime alan AK Parti Genel Merkezi ardından geleneksel kampını bu sene Kızılcahamam'da gerçekleştirdi.
Bunların yanı sıra illerde de çalışmalarına devam eden AK Parti Genel Merkezi en son olarak da geçen hafta iki gün kadın kollarının eğitimini gerçekleştirdi.
Ülke genelinden tüm il ve ilçelerin kadın kolları başkanlarının katıldığı eğitim toplantısına Bursa'dan da İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu başkanlığında 17 ilçenin kadın kollarının başkanları da katıldı.
Gerçekleşen sunumların ardından 20'şerli gruplara ayrılan AK Partili kadın kolları başkanları yerel seçim gündemli beyin fırtınasını gerçekleştirerek seçimler öncesi önemli bir çalışma yaptılar.
Bakalım bu çalışma sandığa nasıl yansıyacak?

CHP'NİN DAĞ YÖRESİNDEKİ İSTİFALARI VE AYRINTILAR...

Ana muhalefet partisi CHP 'de cuma günü saat 17.00 itibarı ile parti yönetimlerinden yerel yönetimlere geçiş yapmak isteyenler için son gündü.
Bursa ve ilçelerinde 49 kişi istifasını vererek adaylık için yola koyuldular.
İstifalarda dikkat çeken en önemli ayrıntı ise dört dağ ilçesi olarak nitelendirdiğimiz Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık, CHP ilçe başkanlarının, Orhaneli dışındakilerin istifa etmesiydi.
Bu ne demek?
Dört ilçe başkanından üçü başkan aday adayı...
Bana göre bunlardan ikisi kesin aday.
Kim mi onlar?
Keles'te Ahmet Zekai Yıldız, Büyükorhan'da Ahmet Kamaç...
Harmancık'tan aday adayı olması beklenen Haşim Ali Arıkan ise muhtemel aday olacağını tahmin ettiğimiz eski belediye başkanı Ahmet Tufan'la başkan adaylığı için yarışır...
Bekleyip, takip edelim...

ÖZKAN, GÜNDE 30 HASTAYLA İLGİLENİYOR

Geçen hafta perşembe günü AS TV'de Yerel Yönetimler programında konuk ettiğimiz CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan'la yayın öncesi sohbet ettik.
Sohbetimizde Özkan, ilginç bir detayı paylaştı.
O detay da Özkan'ın mesleği ile ilgili.
Hatırlatmakta fayda var: TBMM'nin 26. yasama döneminde doktor milletvekillerine mesleklerini yapma olanağı sağlanmıştı.
İşte bu noktada cerrah vekillerin zaman zaman ameliyata girdiğini duyarsanız şaşırmayın.
Özkan da ameliyata girmese bile her gün yaklaşık 30 hastasıyla gerek telefonda gerekse Whatsapp aracılığıyla görüşüp dertlerine derman olmaya çalışıyormuş.
Bize de Özkan'ı bu durumda tebrik etmek düşüyor.

FOTOĞRAFTAKİ AYRINTI

Uzunca zamandır AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye eski Başkanı Recep Altepe , AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez ve önceki dönem ilçe başkanları Ali Yılmaz ve Tahsin Kara'yı aynı fotoğraf karesinde görmemiştik.
O kareyi dün yakaladık.
Nasıl mı?
Sosyal medyada Yunuseli Mahallesi Muhtarı İbrahim Bahar'ın yeğeninin düğününde
Bakalım ilerleyen günlerde bu fotoğraf karesinden yerel yönetimlere talip olmak için kaç aday çıkacak?
Bekleyip, takip edelim...