İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti'de eski belediye başkanları ilçe başkanı olur mu?
24 Eylül 2019 Salı, 08:18

Önümüzdeki aydan itibaren resmen kongre sürecine girecek olan AK Parti'de sürecin nasıl işleyeceği, kimlerin devam edip etmeyeceği henüz belli değil.
Bu süreçte merak edilen noktalardan biri de son yerel seçimlerde partisi tarafından aday gösterilmeyen isimlerin parti yönetiminde görev alıp almayacakları.
Ya da özellikle eski ilçe belediye başkanlarının, ilçe başkanı adayı gösterilip gösterilmeyecekleri.
Bu bağlamda düşününce geçmişte ilçe başkanlığı yapıp belediye başkanı olan isimler var.
Şimdi o isimler tekrar ilçe başkanlığı yapar mı?
Önce onlardan başlayalım.
Misal olarak Büyükorhan eski Belediye Başkanı Hasan Taş, İznik eski Belediye Başkanı Osman Sargın, Orhangazi eski Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Harmancık eski Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya (MHP'de İlçe Başkanlığı yapmıştı) ilk akla gelen isimler...
Öte yandan yine Bülent Hamdi Cingil ile Orhan Özcü'yü kategori dışı tutuyoruz, onlar devlet memuru.
Yine Gemlik eski Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Keles eski Belediye Başkanı Mehmet Teke, Orhaneli eski Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Kestel eski Belediye Başkanı Yener Acar, Yıldırım eski Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali...
Bu isimleri daha da önceki dönemlere giderek çoğaltmak mümkün.
Siyasette neyin ne zaman olacağı hiç belli olmaz... Takip etmeye devam...

DEMİR'DEN AHDE VEFA...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin kongre sürecinin 2019 Ekim ayında başlayacağı vurgusunu yapmıştı.
Bu kongre sürecinde ahde vefa temasının öne çıkacağı tahmin ediliyor.
Oluşacak yönetimlerin muhtemelen geçmişi bilen partisini geleceğe taşıyacak isimler olması bekleniyor.
Bu bağlamda ahde vefa anlamında AK Parti'de görev yapan eski yöneticiler yönetimleriyle buluşuyor.
Önceki yıllarda AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Mümin Demir de kendi yönetiminde görev yapan yönetici arkadaşlarıyla cuma akşamı Yıldırım İlçe sınırlarında bulunan bir cağ kebapçıda buluştular, hasret giderdiler.
İhtiyaç duyulması halinde her zaman partilerine destek olma konusunda hazır olduklarını birbirleriyle paylaştılar.
Demir'in yemeğine Şenol Şimşek, Ali Ergün, Hüdayi Yazıcı, Yusuf Konat, Mustafa Kemal Baltacı, Ferit Baştürk, Necati Atıcı, Fehmi Duban, Hacer Özyürek, Zehra Sönmez gibi isimlerin katıldığını öğrendik. Bu arada arşivden bulduğumuz fotoğrafta yemekte olmayan tek isim Demir'in beraber çalıştığı belediye başkanı Özgen Keskin bu notu da buraya yazmış olalım.
Bakalım vefa yemekleri hangi ilçeyle devam edecek?
Bekleyip, takip edelim...

İBRAHİM KALIN, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ'NE DERSE GELİYOR

Üniversitelerin yeni öğretim yılı hazırlıkları bitti bitmek üzere bu bağlamda hazırlıklarını bitiren üniversiteler yeni öğretim yılına başlıyor.
Kentimizde bulunan yaklaşık 80 bin öğrencisiyle yeni öğretim yılına hazırlanan Uludağ Üniversitesi'nde ilk ders 30 Eylül 2019 Pazartesi günü gerçekleşecek.
Önümüzdeki hafta saat 9.30'da kampüs anıtına çelenk koyma ile başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılı ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı ile devam edecek.
Mete Cengiz Kültür Salonu'nda Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz'un konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Büyükelçi İbrahim Kalın'ın katılımıyla vereceği ilk dersle yeni akademik yıl resmen başlamış olacak.
Şimdiden tüm öğrenci arkadaşlara başarılı bir akademik yıl temennisiyle.