İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti'de gözler yeni yönetimlerde...
20 Aralık 2018 Perşembe, 08:14

Geçen hafta içinde yedi ilçe başkanının atamasını tamamlayan AK Parti'de gözler yeni atanan ilçe başkanlarının oluşturacakları yönetimlere çevrildi.
Hafta içinde AK Parti'nin kurmayları ilçeleri ziyaret ettiler. Yönetim kurullarının istifalarını aldılar.
Bu bağlamda oluşturulacak yeni yönetimlere Orhaneli'de yönetime sadece bir takviye yapılırken, diğer ilçelerde yönetim kurullarında ciddi değişiklikler olacağını bu köşeden ifade etmiş olalım.
Öte yandan yeni yönetimlerin en kısa zamanda hazırlanıp onaylanmasının ardından önümüzdeki haftaki salı günü gerçekleşecek yönetim kurulu toplantılarına yetiştirilmeye çalışılıyor. Biz de süreci yakından takip ediyoruz...

Babalar, evlatlar ve TÜGİAD

Dün sabahın ilk saatlerinde TÜGİAD Bursa Şubesi yeni yönetimi ile kahvaltıda buluştuk. Toplantı tanışma ile başladı, soru cevap ile devam etti.
Öncelikle şu açıklamayı yapmak gerekir. TÜGİAD'ın merkezi Bursa değil ama çıkış noktası Bursa. Muharrem Yılmaz'ın kurucu başkanlığı olan bir genç iş insanı derneği. Yönetim ve denetim kurullarında birçok tanınmış isim var. 11. dönemde başkanlığı Ersoy Tabaklar üstlenmiş. Tabaklar dışında görev alan birçok isim aile şirketinde görev yapıyor.
İşte benim de asıl sorum burada idi. Aile şirketlerinin ana iştigal konusunu çıkan ya da aile şirketinden gelmeyen kaç isim yönetimlerinizde görev yapıyor diye sordum. Tabaklar, bu soruyu birçok isim dese de baktığımızda oldukça az.
TÜGİAD'ın asıl hedefi bundan sonra bu sayıyı çoğaltmak olmalı.
Onlar da konuyla ilgili olarak fikir sizden sermaye bizden mantığıyla bir girişimci şirketi kurmuşlar.
Eğer sizin de böyle parlak fikirleriniz varsa TÜGİAD'ın kapısını çalın, geleceğin patron adayları arasında yerinizi şimdiden ayırın.
Bizden hatırlatması...

DAĞDER'den hayat kurtaracak eğitim...

Resmi rakamlara göre yerinde ve zamanında müdahalelerle birçok insanın hayatının kurtulma ihtimali yüksek.
Bundan dolayı boğulmalar karşısında ne yapmalıyız?
Zehirlenmelere karşı neler yapabiliriz?
Kırılmalar karşısında ilk müdahale nasıl olmalı?
Gıda ve ilaç zehirlenmesinde, yılan ve akrep sokmalarında neler yapılması uygun?
Beyin kanaması hissine karşı soğuk su gerçekten doğru bir önlem mi?
Bu ve benzeri olaylar karşısında ne yapmalıyız?.
Bu konuyu el atan DAĞDER önümüzdeki günlerde Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Osmangazi'nin dağ köylerinde Dernekler İl Müdürlüğü ile ortaklaşa projeyle ilkyardım eğitimi verilecek.
İlkyardım eğitimine her köyden en az iki kadının da katılması bekleniyor. Eğitimin bugün duyurusu yapılacak, önümüzdeki günlerde eğitime başlanacak.
Gerçekleşecek eğitimlerle olası kazalarda birçok hayatın kurtulması söz konusu.
Biz bu köşeden emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

Tansal rotayı belediye başkanlığına çevirdi...

Ana muhalefet partisi CHP'de Nilüfer Belediye Başkanlığı adaylığı resmen papatya falına döndü. Bu bağlamda herkes Bozbey'in Büyükşehir adaylığına kilitlendi.
Bozbey Büyükşehir adayı olursa aday olmak için niyeti olanlar teker teker ortaya çıkmaya başladı. Onlardan biri de Nilüfer CHP İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal...
Tansal da önceki gün görevinden istifa ederek Nilüfer Belediye Başkanlığı için ilk adımı atmış oldu...

Sezgin güven tazeledi...

Bursa kamuoyunun siyasetten tanıdığı Denizhan Sezgin son adaylık sürecinin ardından siyasete nokta koyan isimlerden biri. O artık zamanın büyük bir bölümünü kısa adı BURO Bursa Bölgesel Turist Rehberleri Odası'na ayırmış durumda.
Önceki gün üçüncü genel kurulunu yapan odada başkanlığa tekrar seçilen Denizhan Sezgin güven tazeleyerek yoluna devam ediyor.
Onun hedefi Bursa'ya gelen turistlere kaliteli rehberlik hizmeti verip, Bursa'yı tanıtmak bize de tebrik etmek düşer.