İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti'de hafta sonu mesaisi...
10 Aralık 2018 Pazartesi, 08:38

Bir yandan yerel seçimler için hazırlıklarına devam eden AK Parti'de bir yandan da istifa eden 8 ilçede başkan arayışları devam ediyor.
Konuyla ilgili olarak dün 8 ilçede temayül yoklaması yapıldı.
O yapılan ilçeler şunlar: Orhaneli, Keles,Büyükorhan, Harmancık, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Yıldırım ve Yenişehir...
Saat 11.00'de başlayan 15.00'te biten temayülde belediye meclis üyeleri düşüncelerini sözlü olarak ilden gelen koordinatöre ilettiler.
Onun dışındaki isimler de sandığa giderek oylarını kullandılar.
O oylamada en fazla üç isim yazıldı.
Gelelim temayülde ilçelerde konuşulan isimlere;
Keles'te Ramazan Akbey, Özcan Yeni ve Hüseyin Göksu isimleri kulislerde konuşulurken Orhaneli'de Ercan Doğru, Ramazan Turan, Yusuf Yahşi ve Serdar Bakır isimleri ön plana çıkmış durumda.
Dağın diğer ilçesi Büyükorhan'da ise Ali Osman Başaran, Abidin Arıkan, Şaban Çiçek, Mehmet Alpay, Osman Maral ve Hanife Yetiş isimleri kulislerde konuşuluyor.
Bunun yanı sıra Mudanya'da ise Dergah Alkan, Mustafa Özer Özçelik, Tahsin Aktürk isimlerini kulislerde duyduk.
Mustafakemalpaşa'da Mutlu Turgut, Arif Kamil Özen, Murat Hallaçoğlu ve Vedat Süngü isimleri biraz daha ön plana çıkmış durumda.
Harmancık'ta ise Yakup Bayram, Muhammer Erin, Ahmet Güneş isimleri ön planda.
Yenişehir'de temayülde öne çıkan isimler;Fikret Hatipoğlu, Emir Çakır, Gökhan Çelebi.
Yıldırım'da ise İrfan Akkaya, Kadir Batmaz, Ahmet Uslu ve Ömer Aykan isimleri ön plana çıkmış durumda.

AK PARTİ OSMANGAZİ'DE MECLİS ÜYELİĞİ MÜRACAATINDA DİKKAT ÇEKEN İSİMLER...

Öncelikle şunu ifade edelim. AK Parti'de meclis üyelikleri için başvurulara devam ediyor sistem açık. Müracaat etmek isteyenler başvurularını gerçekleştirebilir.
Gelelim şimdi önemli ayrıntılara;
Müracaatların en yoğun olduğu ilçe olan AK Parti Osmangazi İlçe Bakanlığı'na geçmişte milletvekili aday adayı olan hatta milletvekili aday olan birçok isim meclis üyeliği için dosya vermiş durumda....
Kimler mi son seçimlerde milletvekili adayı gösterilen Halide Serpil Şahin, Arif Çelenk, daha önce aday adayı olan Zeki Eker, Mustafa Sansa, Kerem Kılıç,BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki, kapanan İGM üyesi Habil Sinan Onuk,Bursa Devlet Hastanesi eski Müdürü Selahattin Erkan, kurucu AK Parti Kadın Kolları Başkanı Semra Döner, Bıçakçılar Odası Başkanı Bayram Kılıç, Gemlik Belediyesi 2009 yılı AK Parti adayı Cemal Aydın Aybey, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden emekli olan Kenan Akan...

İYİ PARTİ GEMLİK'TE ADAY BOLLUĞU...

Aday belirleme sürecine giren İYİ Parti'de başvurular art arda geliyor. Bu bağlamda başvuruların en yoğun olduğu ilçe Gemlik.
İlçede başkan aday adaylığı için üçüncü isim de başvuru yapacak.
Hatırlatmakta fayda var: İlk başvuran isim Lale Kılıç olmuştu.
Bu ismin yanına bugün de Demet Celayir başvurusunu gerçekleştirecek. Salı günü de kurucu ilçe başkanı Adnan Bıyıklı da dosyasını teslim edecek.