İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti Osmangazi'den motivasyon eğitimi..
21 Ocak 2019 Pazartesi, 07:55

Gerçek olan şu: AK Parti teşkilatlarını seçime hazır tutabilme adına ellerinden gelenin fazlasını yaptırıyor.
Bu bağlamda tanışma ve eğitim toplantıları olmazsa olmazı.
Örneğin;
Yerel seçimlerin startını veren AK Parti Osmangazi teşkilatı seçimlerde başarıyı artırabilmek teşkilat mensuplarının motivasyonun artırabilme adına eğitime aldı.
Eğitim her zamanki gibi Afyon'da Termal Otel'de gerçekleşti. Cuma günü başlayan dün sona eren eğitime katılanlar şunlardı:
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İlçe yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları ve belediye meclis üyeleri.
Hizmet çalıştayında seçimlere yönelik tüm hazırlıklar ve yapılması gerekenler gözden geçirildi.
Misal olarak;
Neler yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Öte yandan yine İlçe Başkanı Ufuk Cömez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da konuşma yaparak tecrübe paylaşımında bulundular.
Bu arada kamptan Mustafa Dündar'ın cumartesi sabahı ayrıldığını da ifade edelim...
İşin aslı bugünden itibaren AK Parti Osmangazi tam kadro sahaya inmeye başlayacak desek abartmış olmayız...

KELES'TE ADAY ADAYLARINDAN KESKİN'E TAM DESTEK

AK Parti'de adayların belli olmasının ardından mevcut adaylar çalışmalarına başladılar.. Bu bağlamda ilk olarak diğer aday adaylarıyla bir araya geliyor.
Hafta sonu da bu beraberlik Keles'te geldi.
İlçe Başkanı Özcan Yeni'nin organizasyonu ile Gököz Natural Park'ta aday adayı olan Ali Beyrek Coşkun Korkmaz Raşit Kolay Emre Kahraman Fatih Azer Orhan Çetin Nüsret Bayram Ali Doğru ile beraber aday gösterilen Mehmet Keskin bir araya gelerek istişarede bulundular ve birlik görüntüsü verdiler.
Tüm isimler seçimlerde beraber çalışma aday Mehmet Keskin'e destekte bulunacaklarını da teyit ettiler.

ARTIK ONLAR BAŞKAN ADAYI...

Meclis üyeliklerine rağbet neden fazla diye soranlardan olabilirsiniz. Bu yazı o sorunun yanıtı olacak.
Misal olarak bu seçimlerde;
Yerel seçimler öncesi kendi ilçelerinde meclis üyesi olan bazı isimler bu seçimlerde aday olarak seçmenin karşısına çıkacaklar.
Muhtemelen de başkan olacaklar.
İşte o isimler:
Kestel Belediye Meclis Üyesi, Önder Tanır, Büyükorhan Meclis Üyesi Ahmet Korkmaz, Orhangazi Meclis Üyesi Bekir Aydın, 2014 -2019 dönemine Osmangazi Belediye Meclisi Üyesi olarak başlayan daha sonra istifa eden Oktay Yılmaz da yeni dönemde Yıldırım Belediye başkan adayı sandığa girecekler.
Muhtemelen de başkan çıkma ihtimalleri oldukça yüksek.
Keza Keles adayı Mehmet Keskin, Harmancık adayı Yılmaz Ataş da daha önce İl Genel Meclisi üyesi olarak görev yapmışlardı.
Geçen dönem ara dönemde meclis üyeliğinden başkanlığa geçen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve önceki dönem Büyükşehir Belediye başkanlarından Recep Altepe de meclis üyeliğinden belediye başkanlığına geçen isimlerden....