İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Alternatif günübirlik turizmde yeni gözde Gürsu
27 Ekim 2018 Cumartesi, 08:07

Dün tan vaktinin ağarmasıyla soluğu Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık'ın davetlisi olarak Ericek'te aldık.
Ericek'te demekten ziyade Adrenalin Park desek daha doğru olacak.
Öncelikle şu tespiti yapmak gerekir: Ericek'e kadar yapılan yoldan sonra burası değer kazanmış. Kıvrım kıvrım süzülen asfalttan tepeden önce Gürsu'ya sonra Kestel'e bakıyorsun.
Ardından Yörük köyü Dışkaya'nın ardından Ericek'teki Adrenalin Park'a ulaşıyorsun.
Yaklaşık 50 dönüm arazi içinde ortada DSİ'nin yapmış olduğu göletler, etrafında çadırlar, bungalow tipi evler, kıl çadırı ile naturel bir alan oluşturulmuş.
Belediye Başkanı Mustafa Işık ile görüştüğümüzde burada yazın hafta sonları iğne atsan yere düşmez misaliymiş.
Hafta içi de hatırı sayılır misafiri ağırlıyormuş Ericek Adrenalin Park.
Dün gördüğümüzde oldukça beğendiğimiz bu alanda sevgili Namık Göz, Kemal Göz ve Tacettin Dursun daha fazla dayanamayıp zipline binerek göletin üzerinde karşıya geçtiler.
Ben korkudan binemedim. Ben korkunca da sevgili Adnan Baştopçu da bana eşlik etti.
Allah'tan binenlerin ayakları suya değmedi..
Meraklıları için burada bulunan bungalow tipi evlerin günlük kirası 150 TL.
Öte yandan macera arayanlar için zipline ise binmek sadece 20 TL.
Yok biraz atış yapacağım diyorsanız 50 atış ise sadece 80 TL
Gördüğümüz kadarıyla Adrenalin Park Bursa'da günübirlikçilerin gözdesi Uludağ'a alternatif olabilir; alternatif olmasa bile yükünü azaltabilir.
Bu da Bursa turizmi açısından kazanç.
Bizim temennimiz bu tür alanların diğer ilçelerde de çoğalması.

BAŞKANLAR ADAYLIK İÇİN VİZE PEŞİNDE...

AK Parti'de yerel seçimler öncesi adaylıkları için olur almak isteyen mevcut belediye başkanlarının yapmış oldukları Ankara seyahatleri gözlerden kaçmıyor.
Bu bağlamda Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik bir an önce otomotiv test merkezinin temelinin atılmasını beklerken,
Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, Karaağız'a yapılması planlanan santralın durumunun netleşmesini bekliyor.
Keza Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise vizyoner projesi Panorama1326'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir an önce resmi açılışının gerçekleşmesini arzu ediyor.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yapımı biten tapuları çıkan Mevlana Hüma Hatun Konutları'nın tapularını resmi törenle hak sahiplerine vermek istiyor.
Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

MHP İL BAŞKANI KALKANCI'NIN HEDEFİ...

Perşembe akşamı Yerel Yönetimler programında MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı'yı konuk ettik. Kalkancı ile özellikle önümüzdeki yerel seçimler için gerçekleşmeyen Cumhur İttifakı, EYT, ısrarcı oldukları af konusu ve yerel seçimleri konuştuk.
Öncelikle Cumhur İttifakı'nın üç büyük ilde ve kayyumda bulunan 101 belediyede düşünüldüğünü öğrendik. Şartlar oluşmadığı için Cumhur İttifakı yerel seçimlerde gerçekleşmeyecek.
Bunun yanı sıra ısrarcı oldukları ceza indirimi konusunda ise neden ısrarcı olduğunu sordum. O da 2016 yılında gerçekleşen ceza indirimi ile kendilerinin istedikleri ceza indirimi arsında pek fark olmadığını iddia etti.
Kısaca burada isim vermeden iktidar partisine yüklendi.
Bunun yanı sıra emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili son gelişmeler için de o bir araştırma önergesiydi. Orda bir hata yaptık, sonra düzelttik diyor. Sonrasından ilave ediyor." MHP'nin sözü sözdür. Emeklilikte yaşa takılanlar konusu seçim beyannamemizde vardır. Aziz Türk milletine sözümüzdür. Meclis açıldığı anda bu konuda partimizin TBMM'ye sunduğu bir kanun teklifi vardır. Biz sözümüzün arkasındayız. Uygun zaman ve zeminde konunun halli hususunda mutlaka gereken yapılacaktır."
Bursa özelinde yerel seçimler için iddialı olduklarını belediyelerin hepsine talibiz diyerek konuyu özetledi.