İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu Bursa'da
28 Şubat 2019 Perşembe, 07:29

Türkiye'nin dördüncü büyük kenti Bursa siyasetçileri ağırlamaya devam ediyor. Bu bağlamda,
Şubat ayının son gününde Bursa Ana Muhalefet Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırlayacak.
Yakın bir tarihte Mustafa Bozbey'in büyükşehir adaylığını duyurmak için Bursa'ya gelen Kılıçdaroğlu şimdi de seçim çalışmaları için kentimizde...
Ayrıntılara girmeden önce özellikle bazı ilçelerde ittifaktan dolayı yaşanan sıkıntıların bugünkü programa yansıyıp yansımayacağını merak edenlerdeniz.
Diğer merak ettiğimiz de İYİ Parti'nin tam kadro çalışmalara katılıp katılmayacağı.
Bir de gerçek olan şu:
Yerel seçim sürecinde Bursa'ya birden fazla gelmesi beklenen Kılıçdaroğlu'nun ilk programı oldukça yoğun.
Sabahın ilk saatlerinde Kestel'de başlayacak programda önce sivil toplum kuruluş temsilcileriyle bir araya gelecek Kılıçdaroğlu ardından sahaya inip halkla bir arada olacak.
Ardından Gürsu'ya geçip önce yine muhtarlar dernekler ve benzeri kişi ya da kuruluşlarla bir araya gelip kısa bir saha çalışması yapacak
Sonrasında işadamlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirecek.
Benzeri bir çalışmayı da 17.30'dan itibaren Osmangazi'de gerçekleştirecek olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun akşam saatlerinde Bursa'dan ayrılması bekleniyor.

AK PARTİ SEÇİM BÜROLARINI ARKA ARKAYA AÇIYOR

Yerel seçimlere tam bir ay kaldı. Partiler çalışmalarını sürdürüyor. Gerçek olan şu ki bu seçimlere en hazır olan siyasi parti AK Parti olduğu.
AK Partili başkan ve meclis üyesi adayları seçim bürolarını art arda açmaya başladı. Geçen hafta sonu ilk seçim bürosunu açan AK Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı önceki gün de ikinci ve üçüncü seçim bürolarının açılışını gerçekleştirdi.
Maksem ve Yeşilova mahallerindeki seçim bürolarının açılışlarına baktığımızda tabiri caiz ise iğne atsan yere düşmeyecek gibiydi.
Katılım noktasında değerlendirecek olursak da, teşkilatın eskisi yenisi hep beraber oradaydı.
Misal olarak önceki dönem vekilleri Önder Matlı, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, yine Yıldırım eski Başkanı Cüneyt Karlık eski ilçe yöneticileri il yöneticileri ilçe başkanı Ufuk Cömez, mahalle muhtarları spor kulüp başkanları ilk dikkat çeken isimlerdi.
Öte yandan ilgi gösterenler arasında dağlılar da oldukça fazlaydı...
Ama en önemlisi ise Maksem'deki açılışta Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın yaşlı Ayşe Teyze'yi sabırla dinlemesi onunla uzun uzadıya sohbet etmesiydi.

BESAŞ BAYİLERİ TANZİM SATIŞA DÖNEBİLİR Mİ?

Özellikle bazı spekülatörlerin meyve, sebze ve kuru bakliyat üzerinden kaos çıkarma isteğine en güzel yanıtı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.
Ülke genelinde açılan tanzim satış mağazalarıyla bu oyun bozuldu. Yakın bir tarihte de Bursa'da açılan tanzim satış mağazalarına ilgi oldukça fazla.
Fakat her yerde yok.
Bursa'da bu satışları Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şirketlerden biri olan Tarım A.Ş. gerçekleştiriyor.


Vatandaşların bir isteği var.
O isteği bu köşeden biz iletmiş olalım.
BESAŞ'a bağlı yaklaşık 200 büfede tanzim satışa konu olan bazı ürünlerin satışını gerçekleştirse nasıl olur?
Öneri bizden uygulamak yerel yöneticilerden...