İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Başkanlığa talip olup, meclis üyeliği ile yetinenler...
26 Mart 2019 Salı, 07:12

Her seçim döneminde belediye başkan adayı olup belediye meclis üyesi adayı olarak gösterilen isimler olabiliyor.
Bu dönemde böyle isimler listelerde dikkatleri çekti.
O isimler arasında ilk akla gelen AK Parti'den Harmancık Belediye başkan adayı olan ancak belediye meclis üyesi gösterilen Şaban Fethi Yıldız ilk aklımıza gelen isim.
Yıldız Bursa siyasetinde il genel meclisi ve yerel meclislerde en kıdemli siyasetçi.
Yaklaşık 30 yıldır bu görevde...


Yine Keles'te AK Parti'den başkan adayı olan Orhan Çetin ve Ali Mersin keza aynı ilçede CHP'den aday gösterilen Ahmet Zekai Yıldız İYİ Parti'den 1.sıra meclis üyesi adayı.


Gürsu'da MHP'den başkan adayı olan Ayhan Önal yine AK Parti'den başkan adayı olan İbrahim Arslan da AK Parti'den meclis üyesi adayı gösterildiler.
Osmangazi'den MHP'den başkan adaylığını açıklayan Korkut Aktaş ve belediye başkan adayı olan Mustafa Bektaş da AK Parti meclis listelerinden aday gösterildi. Yine Büyükorhan'dan başkan adaylığı için dosya veren Emin Koçdemir de meclis adayı gösterildi.
Mustafakemalpaşa'da AK Parti'den başkan adaylığı için dosya veren Nuray Laçiner de meclis üyesi olan isimlerden...


Gemlik'te de Ercan Barutçuoğlu aynı şekilde başkana adayı olup meclis adayı gösterilen bir başka isim.
Bu isimler şimdilik aklımıza gelenler.

YILMAZ 200 BİN KAPIYA ULAŞMIŞ...

AK Parti Yıldırım Belediye başkan adayı Oktay Yılmaz ve belediye meclis üyesi adayı Ali Mollasalih ile dün medyamızda misafirimiz oldu. Yılmaz'la seçim sürecini konuştuk.
Yılmaz,son haftaya girdik dedi yerel seçim sürecinde 69 mahalle yüzlerce sokağa ulaşmış. Yılmaz ve ekibi bu süreçte girilmedik ev sıkılmadık el bırakmamışlar.
Ama öncesinde cumartesi günü AK Parti Yıldırım Belediye Meclis Üyesi adayı Feridun Özyüksel'in seçim bürosu açılışı ve nokta mitingini konuştuk.
Dile kolay soğuk havada o akşam saatlerinde 7 bin Yıldırımlı nokta mitinginde buluşmuş ve hem Oktay Yılmaz, hem Alinur Aktaş'a hem de Feridun Özyüksel'e destek vermişti. Bizim aracılığımızla mitinge katılan Yıldırımlılara bir kez daha teşekkür etti.
Ardından ilave etti biz kendimizden eminiz diyor.
Bu hafta içinde gerçekleştireceği iki üç nokta mitingi ve cumartesi günü sevgi yürüyüşü ile propaganda dönemini bitirecek.
Biz de Yılmaz ve ekibine seçimlerde başarılar diliyoruz.

CHP'DEN MEHTERLİ KONSER...

Yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Adaylar seçmenleri ikna edebilmek adına ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyor.
Ev ziyaretlerinden tutun işyeri ziyaretleri kahve toplantıları derken zaman zaman da konserler aracılığıyla geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyorlar.
Bu bağlamda da CHP'nin Gemlik Belediye başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, pazar günü Gemlik İskele Meydanı'nda sanatçı Tuğba Yurt'un katıldığı konser verdi.


Bu konserin öncesinde ise CHP 'lilere Mehter Takımı'nın vermiş olduğu konser de oldukça dikkat çekti.
İşin aslı bu tür konserlere CHP toplantılarında pek görmediğimiz için şaşırdık!..