İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Birkan, Adalet Bakan Yardımcısı
09 Temmuz 2019 Salı, 08:24

Bursa ile ilgili genel kanımız Ankara'da lobimizin olmadığı.gerek bürokraside geekse müsteşarlıklarda yeteri kadar hemşerimiz yok.
Ama gerçekleşen son bakan yardımcıları atamalarıyla yolu Bursa'da kesişen dört Bursalı hemşerimiz bakan yardımcısı olarak Ankara'da Bursa'yı temsil ediyorlar.

(UĞURHAN KUŞ-ZEKERİYA BİRKAN)

Bu bağlamda;
Bursa Barosu eski başkanlarından ve önceki dönem Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan'ın yeni görevi belli oldu.
Kendisi Resmi Gazete'de yayınlanan kararın ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yardımcılığı görevine atandı.
Birkan'la beraber bu göreve yine Bursa kamuoyunun yakından tanıdığı bir başka isim Bursa Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Uğurhan Kuş da Adalet Bakanı Yardımcılığı görevine atandı.
Biz yeni atanan her iki isme de başarılar diliyoruz.

(BÜLENT AKSU-HALİL ELDEMİR)

Öte yandan Ankara'da bakan yardımcısı olarak görev yapan iki isim varki onların görevleri de oldukça kiritik.
O isimlerden ilki, aslen Bilecikli olmasına rağmen Bursa'da oturan, Bursa'da değişik STK'larda görv yapan Halil Eldemir Sağlık Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyor.
Öte yandan ailesi Bursa'da yaşayan ve Bursa'da büyüyen Bülent Aksu da Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı olarak görev yapmaya devam ediyor.
Şimdi bu iki isme ilave olarak Zekeriya Birkan ve Uğurhan Kuş ise Adalet Bakan Yardımcısı olarak dün itibarı ile göreve başladılar.
Temennimiz bu sayının daha da artması...

ÖZEN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE BOSNA HERSEK'TE

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen aynı zamandaTürkiye Büyük Millet Meclisi - Bosna Hersek Parlamentoları arası Dostluk Grubu Başkanı.
Kendisi de Balkan coğrafyasını yakınen biliyor.


Baba ocağı Kosova...
Bu bağlamda zaman zaman bu coğrafyadaki etkinliklerde Özen'i görüyoruz.
Dün de yakın tarihimizin en acı olaylarından biri olan Srebrenitsa katliamının yıldönümündeki programlara katılmak üzere Bosna Hersek'e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağında AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen de yer aldı.
Özen, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buradaki anma törenlerine katılacak.
Ardından Erdoğan ile beraber önümüzdeki günlerde Türkiye'ye dönecek.

ULUDAĞ OSB'DEN VEFA

Uludağ OSB Başkanı Yunus Aydın zaman zaman kente dair çalışmalara da sponsor olmasıyla dikkatleri üzerine topluyor.
Sanayicilere de günümüzün Alperenleri diyerek farklı bir bakış açısı getiren Aydın, şimdilerde ise farklı bir çalışma ile bazı isimleri ölümsüzleştirmek adına düğmeye bastı.


Bu minvalde;
Uludağ OSB içerisinde bulunan caddelere, kentimizden ve ülkemizden topluma mal olmuş isimlerini vererek farklı bir çalışmaya imza attı.
Bugün gerçekleşecek törenle Uludağ OSB sınırları içinde kalan caddelere, Yıldırım Gürses, Prof. Dr.Oktay Sinanoğlu, Müzeyyen Senar, Cengiz Topel, Ömer Duruk, Hatice Muazzez Kızılay, Adil Uçar, Erol Akbaş, Zeki Müren, Bozkurt İlham Gencer, Bedia Akartürk isimleri verildi.
Bize de tebrik etmek düşüyor.