İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bozbey'in kırsal kalkınmadaki hedefi...
28 Mart 2019 Perşembe, 07:16

Hotel Baia'da geleneksel hale gelen Sönmez Medya Buluşmaları'nda bu sefer konuğumuz olan isim Nilüfer Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Bozbey oldu.
Bozbey'le yaklaşık 60 dakika boyunca yerele ilişkin süreci konuştuk.
O seçimler noktasında kendisine güveniyor.
Arkadaşlarımız birçok soru sordu.


Benim sorduğum soru ise kırsal kalkınmaya yönelik neler yapacakları konusunda soru yönelttim.
Onun yanıtı net. Biz kooperatifleşmeyi önereceğiz. Bursa'nın arazilerinin üçte biri ekilmiyor, biçilmiyor. Öncelikle bu arazilerin ekilmesini sağlayacağız sonrasında köylülere kooperatifleşmeyi önereceğiz.
Girdi maliyetleri düşecek, bundan dolayı hammadde gübre ve benzeri ürünleri bu sayede ucuza alacaklar, hem de ürünlerini değerine satacaklar şeklinde düşüncelerini bizlerle paylaştı.
Geçekten de bugünlere baktığımızda tarladan ürünü on kuruşa alıp yüzde bin yüzde iki bin ile satanları görünce bu tür modellere her zaman ihtiyaç var diye düşünüyorum.
Biz de kendisine seçimlerde başarılar diliyoruz.

ÖZBEK: İLK İŞİM İMAR MEVZUATI...

Seçimlere çok az bir süre kaldı. Bu süre içinde medyada konuklarımız eksik olmuyor. İşte bu noktada dün de konuklarımız arasında BBP Yıldırım Belediye başkan adayı Ayhan Özbek ve beraberinde Nilüfer Belediye Meclis 1.sıra adayı Mustafa Aydın ziyaretimize geldiler.
Ayhan Özbek adaylık konusunda tecrübeli bir isim daha önce birkaç kez aday olmuştu.
Dün sohbet ettiğimiz, Özbek, sahadan çok iyi tepkiler aldığını bizlerle paylaştı. Ardından da ilave etti başkan seçilirsem ilk yapacağım iş 15 sene zaman kaybettiğimiz imar mevzuatı olacak. Sonrasından ada bazında kentsel dönüşümle Yıldırım değişecek dedi..Özbek'e göre kentsel dönüşüm projelerinde hem müteahhit hem vatandaş kazanacak, Yıldırım da güzelleşecek..
Bu konuda kimseyi mağdur etmeyeceğiz diyor. Öte yandan Özbek Suriyeliler konusunda radikal tedbirler alacağını söylüyor.
O tedbirler içinde işyeri açmalarını kolaylaştırma yerine mevcut şartların uygulanması var. Vatandaşımız hangi şartlarda işyeri açacaksa, Suriyeliler de o şartlarda açacak diyor.
Bizler de Ayhan Özbek'e seçimlerde başarılar diliyoruz...

YEREL YÖNETİMLERİ'N KONUĞU ATMACA

Her hafta birbirinden değerli konukları ağırladığımız Yerel Yönetimler programı yerel seçimlerin ve adayların nabzını tutmaya devam ediyor.
Bu akşamki konuğumuz SP Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı.
Atmaca ile projelerini ve yerel seçim sürecini konuşacağız.
Yerel Yönetimler programı bu akşam saat 20.30'da AS TV'de yayınlanacak.
Vakti olanlar kaçırmasın.
İyi seyirler...

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER BURSA'DA NE SESLENECEK?

Yerel seçimler öncesi Bursa liderleri ağırlamaya devam ediyor. Bursa'nın bugünkü konukları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olacak.
Akşener ve Kılıçdaroğlu bugün Gökdere Meydanı'nda halka seslenerek yerel seçimler öncesi son mesajlarını verecek...
Biz de meydan izlenimlerini yarın köşemizden aktarmış olacağız...