İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BURFAŞ'tan 2 milyonluk ihale
02 Mart 2018 Cuma, 09:01

BURFAŞ'ın dün gerçekleştirdiği ihale ile ilgili olarak daha önce ön bilgileri kaleme almıştık.
Gerçekleşen ihale Mihraplı Hüdavendigar Kent Parkı'nın içinde bulunan 17 ve 21 nolu taşınmazların bulunduğu büfe ve kafeteryaydı.
İhalenin başlangıç kira bedeli aylık 6 bin TL +KDV.
İhalenin geçici teminatı ise 21 bin 600 TL.
İhalenin dosya bedeli ise 1000 TL'ydi.
Bir de ihaleyi kazanan işletmeci BURFAŞ'a 93 bin 700 TL+KDV demirbaş bedeli ödeyecek demiştik. Bu ihaleyi farklı kılan ise ihaleyi kazanan kişi ya da firmanın beş yıllık kira bedelini peşin olarak ödeyeceğiydi.

Bunun yanı sıra bir de iki aylık kira bedeli depozito ve on yıllık kira bedelinin yüzde 6'sı kadar teminat yatırmayı da göz önüne almalı.
İşletmeci burada hiçbir şekilde alkol vb ürün satamayacak demiştik.
O ihale dün gerçekleşti.
İhaleye altı başvuru oldu.
Teklif alan firmalardan biri eksik teminattan dolayı giremedi.

İhaleyi 25 bin 100 TL+KDV teklif veren Öznilda Ltd. adlı firma kazandı.
İhaleyi kazanan firma beş yıllık kiralama bedelini peşin yatıracak o rakam da KDV dahil 1 milyon 777 bin 080 TL ediyor.
Öte yandan yine 91 bin 800 TL kesin teminat ve 93 bin 700 TL +KDV de demirbaş bedeli bir de iki aylık kira 60 bin 180 TL de iki aylık depozito yatıracak.
Kısaca yeni müstecirin şirketin cebinden yaklaşık 2 milyon TL'ye yakın nakit çıkacak.
Bize de hayırlı olsun demek düşüyor...

Sırada üç ihale daha var...

BURFAŞ önümüzdeki günlerde üç ihale daha gerçekleştirecek. O ihalelerden de bahsetmek gerekirse sırasıyla bahsedelim.
O ihalelerin ilki;
Kültürpark'ta bulunan buz pateni ve scooter drift pisti ve kafeteryasının ihale tarihi 6 Mart 2018 ihale başlangıç bedeli 6 bin TL+KDV
İkinci ihale; Hüdavendigar Parkı'nda bulunan Mihraplı Restoran onun da ihale tarihi 7 Mart 2018 ihale başlangıç bedeli 12 bin TL +KDV
Son ihale de Hüdavendigar Park içinde bulunan Kent Kafeterya'nın ihalesi onun da ihale tarihi 13 Mart 2018 ihalenin başlangıç bedeli 9 bin TL+KDV...
İhale ile ilgili ayrıntılar www.burfas.com.tr adresinde...

Ayhan Salman yürütmeyi açıkladı

AK Parti Bursa 6.Olağan İl Kongresi'nde atanmış başkan sıfatından seçilmiş başkanlığa geçen Ayhan Salman yeni döneme hızlı başladı.
İlk yönetim kurulu toplantısı Ayhan Salman başkanlığında İçişleri eski Bakanı Efgan Ala'nın katılımıyla pazartesi akşamı gerçekleştirildi.
Toplantıdan sonra gözler yeni yürütmenin nasıl şekilleneceğine çevrilmişti.
Hatırlatmakta fayda var;
Önceki yürütmede Çevre, Şehircilik ve Kültür Başkanı Esra Ulviye Sever Doğan ile Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yapan Mustafa İlik yeni dönemde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıyorlar.
Salman tarafından açıklanan yeni yürütme şu isimlerden oluştu:
l Mustafa Sayılgan (İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı), l Muhammed Karaman (İl Teşkilat Başkanı), l Oktay Çiçek (İl Seçim İşleri Başkanı), l Hüseyin Ömer Aybar (İl Tanıtım ve Medya Başkanı), l Embiya Akkuş (İl Dış İlişkiler Başkanı), l Ali Erbay (İl Sosyal Politikalar Başkanı), l Bülent Temeli (İl Yerel Yönetimler Başkanı), l Tuncay Kiraz (İl Ekonomi İşler Başkanı), l Bülent Kandemir (İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı), l İdris Berkcan (İl Mali ve İdari İşler Başkanı), l Emel Gözükara Durmaz (İl AR-GE Başkanı), l Feridun Özyüksel (İl İnsan Hakları Başkanı), l Gökay Bilir(Çevre, Şehircilik ve Kültür Başkanı), l Halide Serpil Şahin (İl Sekreteri).