İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa'da dolu dolu 15 Temmuz etkinlikleri...
11 Temmuz 2019 Perşembe, 08:36

Yaşı 70 civarında olanlar bu ülkede 27 Mayıs askeri darbesinden başlayarak aradaki muhtıraları, günümüze kadar olan darbeleri ve tüm kalkışmaları hatırlar.
Yaşı bizlerle emsal olanlar da 12 Eylül'ü ve 15 Temmuz'u rahatlıkla anımsarlar.
Ben de o kalkışmayı unutmayanlardanım. Akşam saatlerinde evde otururken haberlerde 15 Temmuz kalkışmasını duyar duymaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara inin ifadesini duyduktan sonra soluğu eski ismi ile Şehreküstü yeni ismi ile 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda alanlardanız.
Bu vesile ile 15 Temmuz kalkışmasından bu ülke için gözlerini kırpmadan şehit olan 248 yurttaşımızı rahmetle anıyorum
Öte yandan gazi olan 2 bin 196 gazimize de şükranlarımızı sunuyorum.
Bu vesile ile geçmişten bugüne kadar tüm şehitlerimizin aziz hatıralarının önünde saygı ile eğilirken gazilerimize de uzun ömürler diliyorum.
Allah bir daha o günleri yaşatmasın.
15 Temmuz'la ilgili olarak hem Bursa Valiliği hem de Büyükşehir Belediyesi program hazırlamış.Valilik programı dün başlarken 16 Temmuz tarihine kadar devam edecek.
Bu süreçte 15 Temmuz'u hem bilimsel olarak da masaya yatıran Bursa Valiliği ayrıca farklı etkinliklerle zenginleştirmiş.
Bu minvalde 15 Temmuz sabahı, sabah namazı buluşması, mevlit, hatim duası ve tüm camilerden sela okunması yer alıyor.
Öte yandan yine 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü kapsamında Bursa Büyükşehir Belediye Bakanı Alinur Aktaş ve ekibi de anma için hazırlıklarını bitirmiş.
Ana tema "15 Temmuz Demokrasi Kahramanlarını Unutmayacağız"
Bu bağlamda etkinlikler 15 Temmuz günü saat 19.00' da Tayyare Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitleri Sergisi" ile başlayacak.
Ardından geçmişte Bursa Kent Konseyi'nin önderliğinde başlayan "Kortej Yürüyüşü"
gerçekleşecek.
Yürüyüşün ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda 15 Temmuz Belgeselleri sinevizyon gösterisi şeklinde sunulacak.
Saat 21.00'den itibaren farklı etkinliklerle 15 Temmuz Meydanı'nda şehitlerimiz anılacak.
Kısaca 15 Temmuz Bursa'da dolu dolu anlatılacak ve unutulmaması için tüm çalışmalar yapılacak.
Biz de unutmama ve unutturmama adına o meydanda olacağız...

YEREL YÖNETİMLERİN KONUĞU KARABIYIK

AS TV'de perşembe akşamlarının klasiği olan Yerel Yönetimler programı kent ve ülke gündemine ilişkin konulara ışık tutmaya devam ediyor.
Yerel Yönetimler programının bu akşamki konuğu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof.Dr Lale Karabıyık olacak.
Bu akşam Karabıyık'la Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve genele ilişkin gelişmeleri konuşacağız.
Vakti olanlar kaçırmasın.
İyi seyirler...

SAĞLIK BAKANI KOCA YARIN BURSA'DA

Son yıllarda Bursa'da gerçekleşen en büyük devlet yatırımlarından biri olan Bursa Şehir Hastanesi hastalarını kabul etmek adına gün sayıyor. Gün geçmesin ki Şehir Hastanesi'nin son durumu hakkında bilgi almasın.
Hastane çok büyük aksilik olmaz ise 16 Temmuz Salı Günü hasta kabulüne başlamış olacak. İşte bu noktada hastanedeki son durumu görme adına AK Parti İl Yönetimi'nden edindiğimiz bilgiye göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hastanenin son durumunu yerinde görme adına yarın Bursa'da olması bekleniyor.
Koca, ayrıca Bursa Valilisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı da makamında ziyaret edecek.