İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa'dan Batı Trakya çıkarması...
13 Nisan 2019 Cumartesi, 08:26

Gerçek olan şu: Bursa siyasetinde belirleyici isimlerden biri de AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu. Daha önce Batı Trakya Türkleri'nin Bursa Şubesi dernek başkanlığı görevinde bulunan Çavuşoğlu sorunları biliyor ve çözüm üretmek için özel gayret gösteriyor.
Öte yandan yine Bursa'da Batı Trakya kökenli birçok isim sivil toplum ve iş dünyasından hatırı sayılır yerlerde.
Bu isimler doğdukları topraklar ile doydukları topraklar arasında bağı kuvvetlendiriyorlar.
Tabiri caiz ise bir ayakları ana ocaklarında diğer ayakları ata ocağında...
Bu bağlamda ana ocaklarını sık sık ziyaret ediyorlar.
Dün de Bursa'dan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih ve Batı Trakya kökenli bir çok isim Değirmendere , Hemetli bölgesinde 9 yılda bir gerçekleşen 9 kurbanın kesildiği Kurbantepe şenliklerine (yağmur duası) gittiler.
Heyet burada yapılacak yağmur duasına katılacaklar, ardından yurda dönecek. Öte yandan Ali Mollasalih Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı sıfatıyla ilk yurtdışı ziyaretini doğduğu köy olan Batı Trakya' da bulunan Değirmendere'ye yapmış olacak.
Bu hatırlatmayı da yapmış olalım.

AK PARTİ KAMPA GİRİYOR

Yerel seçimler bitti partiler bu bağlamda öz eleştirilerini yapmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda Cumhur İttifakı'nın partisi MHP ilk olarak Kızılcahamam'da kampa giren parti oldu. MHP kurmayları bu hafta sonu istişarelerini ve yerel seçimlerin genel değerlendirmesini yapacaklar.
MHP'den sonra Kızılcahamam'da kampa girecek diğer bir siyasi parti iktidar partisi AK Parti olacak.
AK Parti'de MKYK üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları önümüzdeki hafta sonu kampa girerek genel bir değerlendirme yapacaklar.
Daha doğrusu herkes eteğinde biriken taşı dökmüş olacak.
Kaybedilen belediye başkanlıkları için nerede hata yaptık denilecek.
Bundan sonraki süreç için stratejiler belirlenecek.
Bu genel değerlendirmenin ardından ülke genelinde bazı teşkilatlarda revizyona gidilmesi de muhtemel diye gözüküyor...
Bekleyip,takip edelim...

OSMANGAZİ VE BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANIYOR

Mazbatalarını alan belediye başkanları kanuni süre içinde ilk meclis toplantılarını yapmaya başladı. Bu bağlamda bugün de önce Osmangazi Belediye Meclisi'nin ardından yeni dönemde görev yapacak komisyon ve başkanlık divanı seçimleri gerçekleşecek.
Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı da bugün saat 15.00'te gerçekleşecek. Toplantı sonrası yeni dönemde Büyükşehir'in başkanlık komisyonu üyeleri ve komisyon başkanları seçilmiş olacak.
Nilüfer Belediye Meclisi toplanmadan Nilüfer'den Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçilenler kendi meclislerinde toplanmadan Büyükşehir meclis toplantısına girmiş olacaklar.
Öte yandan yine Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı için itiraz süreci devam ediyor.
Bu ilçeden kimler Büyükşehir Belediye meclis toplantısına katılacak orası da soru işareti.
Biz süreci takip etmeye devam edelim. Komisyonlarda ve başkanlık divanında seçilecek üyelere de şimdiden başarılar dilemiş olalım.