İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükşehir Belediyesi'nde genel kurullar tamamlandı...
27 Mart 2018 Salı, 08:39

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan şirketlerde Alinur Aktaş'ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından olağanüstü genel kurulla şirket yönetimleri değişmişti.
Dün de Binted A.Ş., Burbak A.Ş., Burfaş, Burkent, Jeotermal A.Ş. ve Bursa Kültür A.Ş.'nin olağan yönetim kurulu toplantısı vardı.
Yeni yönetim oluşacak mıydı?
Yoksa olağanüstü kongre ile gelen isimler devam mı edecekti.?
Dün bu soruların yanıtları verildi.
Önce BURKENT'ten başlayalım.
Mustafa Karakoç'un Genel Müdür olduğu şirkette yönetim kurulunda Fatih Pulat yer almadı. Onun yerine Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Fatih Çelen yer aldı.
Kısaca BURKENT'te bir Fatih gitti, başka bir Fatih geldi.
Fatih Pulat'ın önümüzdeki günlerde BESAŞ'ın yönetiminde yer alacağını tahmin ediyoruz.
Burkent'in Yönetim Kurulu Başkanı Alinur Aktaş, Başkan- vekili Ali Aykurt, Asım Çakır, Adnan Uludaş,Ekrem Çohadar, Fatih Çelen, Halil İbrahim Gökbulut, Mehmet Kanar ve Mustafa Bayrak'tan oluştu.

Öte yandan başka bir şirket Ömer Furkan Banaz'ın Genel Müdür olduğu BURFAŞ'ta ise yönetimde her- hangi bir değişiklik olmadı. Olağanüstü kongrede gelen yönetim görevine aynen devam ediyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin diğer bir şirketi Fehim Ferik'in koordinatörlüğünde olan Bursa Kültür AŞ'nin yönetimindeyse üç değişiklik oldu.
Yönetim kurulu üyeleri Yusuf Ulcay, Sami Özbağkıran ile Murat Sevinç yeni yönetimlerde yer almaz iken yerlerine Kenan Kibar, Yaşar Elmas ile Yüksel Okşak getirildi.

Jeotermal AŞ'de ise Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Güngör Güleç yeni yönetimde yer almaz iken yerlerine Feridun Tarım ile Ömer Kahyaoğlu getirildi.
Güleç'ten boşalan başkanvekilliği görevini ise İsmail Yılmaz yürütecek.
BURBAK'ta ise Necdet Çubuk ile Nihat Çubukçu yeni yönetimde yer almaz iken onların yerine
Ahmet Aka ve Yaşar İslam yer aldı.
Bunun dışındaki isimler yönetimde yerini korudu.

BURFAŞ'ta Öznilda LTD imzalamadı...

Dünkü yazımızda gözler BURFAŞ'taki ihalelere çevrildi demiştik. Özellikle bu bağlamda Mihraplı Park'taki Mihraplı Hüdavendigar Kent Parkı'nın içinde bulunan 17 ve 21 nolu taşınmazların bulunduğu büfe ve kafeteryaydı. sözleşme imzalanması için dün son gündü.
Özellikle bu bağlamda Öznilda LTD sözleşmeyi imzalayıp imzalamayacağı merak ediliyordu.
Dün Öznilda LTD sözleşmeyi imzalamadı 21 bin 600 TL'lik teminatı yaktı.
İlerleyen günlerde bu yer için yeni ihale yapılması gündemde...
Bu arada asıl merak edilen ise bugün gerçekleşecek Mahfel'in ihalesine fiyatın hangi seviyelere çıkacağı.
Bekleyip takip edelim. Dün 15.00 itibari ile sadece bir kişi dosya almıştı.
Duyumlarımıza göre ihaleye en az 3 firmanın katılmasını tahmin ediyoruz.
Mahfel'le ilgili gelişmeleri de yarın köşemizden aktarırız...
Yine dün yapılması gereken Mihraplı Restoran'ın ihalesi 12 bin TL+ KDV muhammen bedelle ihaleye çıktı fakat yerin taliplisi çıkmadı...
Burası da tekrar ihale edilecek...

Bursa İHH Hatay'da...

Dünyanın birçok ülkesinde yapmış olduğu yardım çalışmalarıyla halkın teveccühünü kazanan İHH yardım örgütünün en aktif şubeleri arasında Bursa en ön sırada yer alıyor.
Özellikle Suriye'ye yapmış olduğu yardımlarla dikkati çeken Bursa İHH yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaşma adına İHH Bursa yöneticileri Bursalı meslektaşlarımız Hatay Reyhanlı ve çevresinde başta çocuk yaşam merkezi , lojistik merkezi ve protez merkezinde incelemelerde bulunacak.
Bu ziyaretle hem bölgenin son durumunu hem de yapılan yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını dostlarımız bir kez daha kamuoyuna anlatmış olacak...