İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
CHP İl'de yarış kızıştı...
26 Aralık 2017 Salı, 07:38

Yeni yılın ilk haftasında il kongresini gerçekleştirecek CHP'de yarış iyice kızıştı. Kimin ya da kimlerin aday olacağı merak konusu.
Dün bu bağlamda İl Başkanı Şadi Özdemir yol haritasını belirlemek adına bazı ilçe başkanlarıyla Mudanya'da toplantı gerçekleştirdi.
Bugün de 17 ilçe başkanı kendi arasında toplanarak kongre süreci ile ilgili görüş alışverişinde bulunacaklar.
Bir tarafta bunlar yaşanırken diğer tarafta da aday olması beklenen Turgut Özkan ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.
Dün telefon ile görüştüğümüz Turgut Özkan'ın adaylığını bu hafta içinde perşembe veya cuma günü açıklaması bekleniyor.
Özkan'ın adaylığının tabanda destek gördüğü CHP kulislerinde konuşuluyor.
Bunun dışında başka kimler aday olacak?
Onu da süreçle beraber öğrenmiş olacağız.
Ancak bildiğimiz odur ki CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca'nın işaret ettiği ismin seçimi kazanma ihtimali yüksek gibi gözüküyor.

CHP Nilüfer'de Uslu'nun azmi ve divan başkanı sürprizi

Pazar günü CHP Nilüfer İlçe Örgütü'nün Gençlik Kolları Başkanlığı seçimini saat 21.00'e kadar takip etmemize rağmen sonucunu yazamadık.
Normalde akşam 18.30'da bitmesi gereken kongre konuşmalardan dolayı 21.30'da sonuçlandı. Kongrenin ilginç tarafı ise divan başkanlığını daha bir ay önce CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı'na üye olan Timur Noyan'ın yapması idi.
Sonuçta Onur Uslu 159 oy, rakibi Batuhan Ardıç ise sadece 54 oy aldı.Uslu'nun açık ara başkan olduğu seçimlerde yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Mehmet Korkmaz, Mehmet Ali Savcı, Çağla Eren, Ece Uzgur, Ata Erk Şanlı, Kağan Keleşoğlu, Büşra Or, İnci Yılmaz, Umut Güneş, Muharrem Özbodur, Mert Yetiş , Murat Sevilen, Erdinç Yantı, Nazlı Özmen asil yönetim kurulu üyeleri oldu.
Yedek yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: İsmail Çetinel, Zeynep Naz Bayraktar, Mustafa Tosun, Mehmet Turna, Deniz Pehlivanoğlu, Faruk Toygar, Ömür Can Demir, Anıl Yıldız
Ali Çekçek, Kemal Aytekin, Belma Maden, Seda Alar,Gülşah Canpolat, Yalçın Yazıcı...
Yönetim kurulunda dikkat çeken bir ayrıntı ise geçen hafta içinde Özgür Şahin'in listesinde seçim kaybeden Büşra Or'un ( İl Sekreteri Muharrem Or'un kızı) bu hafta Onur Uslu'nun listesinde seçim kazanmasıydı...

Oktay Yılmaz'ın yerine Büyükşehir'e Yasin Şener

Oktay Yılmaz'ın Osmangazi Belediye Meclis ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifasının ardından Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği'ne Ayhan Durgun'un geleceğini yazmıştık. Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevine kimin gideceğinin belli olmadığını yazmıştık.


O isim belli oldu.
Yılmaz'ın yerine Yasin Şener Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi oldu.

Yıldırgan'ın yerine Kılıç

Önceki gün hayatını kaybeden AK Parti İl Yöneticisi M.Salih Yıldırgan'dan boşalan koltuğa kimin geleceği belli oldu.Bir dönem İnegöl MÜSİAD Şube Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yapan Mehmet Akif Kılıç, Yıldırgan'ın boşalttığı yönetim kurulu üyeliğine gelecek.
Kılıç'ın önümüzdeki haftadan itibaren yönetim kurulu toplantılarına katılması bekleniyor.