İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Çiçeği burnunda başkandan ilk icraat...
05 Nisan 2019 Cuma, 08:33

Özellikle bu dönem yapacağı icraatları dikkatle takip edeceğimiz isimlerden biri de Orhangazi Belediye Başkanı seçilen Bekir Aydın.
İlçe meclisinde ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görev yapan ve Orhangazi'de oldukça sevilen Aydın her kesimi kucaklayan yapısı ile öne çıkıyor.
Dün mazbatasını alarak koltuğu Neşet Çağlayan'dan alan, Orhangazi'nin çiçeği burnunda başkanı Bekir Aydın koltuğuna oturmadan yapmış olduğu icraat oldukça dikkat çekti.
Neydi o icraat onu da Aydın'ın kendi ağzından yazalım: Tarafıma kutlama ve tebrik amaçlı olarak çiçek gönderecek olan hemşehrilerimin, çiçek göndermek yerine belediyemizin hayır işlerinde kullanılmak üzere hizmet binamızın giriş katında bulunan veznelere makbuz karşılığında şartsız bağışta bulunmasını önemle rica ederim.
Aydın'ın bu önemli isteği oldukça önemli...

BAKANLAR KURULUNDA DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

Yerel seçimlerin ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın balkon konuşmasının ardından kabine değişikliği ciddi ciddi kulislerde konuşulmaya başlandı.
Bunun yanı sıra ülke genelinde seçim kaybedilen bazı teşkilatlarda revizyon beklentisi de gündemde...
Bunları ilerleyen süreçte hep beraber öğrenmiş olacağız.
Bu süreçte merak ettiğimiz konulardan biri hangi bakanlıklarda değişiklik olup olmayacağı.
Bu bağlamda kulislerde hareketlenmeler mevcut.
Farklı isimler telaffuz ediliyor.
Özellikle en fazla merak edilen konuların başında önceki dönemlerde görev yapan bakanlara kabinedeyeniden yer verilip verilmeyeceği.
Yine diğer bir merakımız ise olası kabine değişikliğinde Bursa'dan bir ismin kabinede yer alıp almayacağı.
Bu süreci hep beraber öğrenmiş olacağız.

MECLİS PAZARTESİ İŞBAŞI YAPIYOR

Yaklaşık 30 gündür yerel seçim mesaisinden dolayı TBMM tatilde idi. Tatil sürecinde milletvekilleri seçim bölgelerinde çalışmaya devam etti.
Gerçi meclis tatilde idi.
Ama vekiller 24 saat çalıştı desek abartmış olmayız.
Artık vekiller için TBMM'ye dönme vakti. Bu hafta salı günü partiler tekrar gruplarını toplayacak meclis çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.
Bizim bu noktada merak ettiğimiz Binali Yıldırım ve Mehmet Özhaseki'nin yeni dönemde milletvekili olarak mı yoksa belediye başkanı olarak mı yola devam edecek...
Bunu öğrenmek için YSK'nın kararını öğrenmek yeterli.
Bekleyip,görelim..
Öte yandan;
Bursa'dan CHP'den Osmangazi Belediye başkan adayı olan Erkan Aydın yoluna milletvekili olarak devam edecek.

YILMAZ MAZBATASINI HAFTA BAŞI ALACAK...

İtirazların sonuca bağlanmadığı iki ilçeden biri de Yıldırım ilçesi. İtirazlar hala değerlendiriliyor sonuçların değişme ihtimali yok.
Gayri resmi sonuçlara göre başkanlığı kazanan AK Parti'den Yıldırım Belediye Başkanı olan ancak mazbatasını almayan Oktay Yılmaz'a dün mazbatasını ne zaman alacağını sorduk.
O da önümüzdeki hafta pazartesi ya da salı günü dedi...