İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
DAĞDER'den yollara sıkı takip
20 Ekim 2017 Cuma, 07:42

Özellikle ulaşım noktasında en fazla sıkıntı yaşayan ilçelerin başında dağ ilçeleri geliyor. Bugün Misi'den yukarı doğru kıvrılan yolda nereye giderseniz gidin sıkıntı yaşayacağınız kesindir.
Kimi zaman daralan, kimi zaman bozuk olan, kimi zaman asfalta hasret yollar...
Bu sorunları zaman zaman bizler köşemizden dile getiriyoruz.
Zaman zaman siyasilerin yoğun uğraş içine girdiğini biliyoruz.
Her zaman gündeminde tutan tek kurum var.
O da bölgenin STK'sı DAĞDER...
Ali Kaya başkanlığında DAĞDER yönetim kurulu bölgedeki yatırımların son durumunu öğrenme adına önceki gün Karayolları Genel Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu'nu makamında ziyaret ettiler
Başkan Ali Kaya'ya dağ yöresinde proje ve yapım aşamasında olan yolların son durumunu paylaşan Yazıcıoğlu bölge halkına müjde verdi, desek yalan olmaz.
Yol inşaatları 2019 yılında bitecek
Edindiğimiz bilgilere göre;
Doğancı Karakolu- Doğancı Kavşağı arasında inşaatı devam eden bölünmüş yolun yıl sonunda biteceği müjdesini bu köşeden duyurmuş olalım.
Öte yandan yine;
Doğancı Barajı'ndaki viyadük ve tünel ihalesi gerçekleşmiş onayın ardından yüklenici firmaya yer tesliminin kısa bir sürede yapılması ve inşaatına bu yıl başlanacağını,
Orhaneli Yolu'nun kritik noktalarından biri olan Kapıkaya geçiş tünelinin yapımı için proje çalışmalarında belirli bir noktaya gelindiğini,
Keles-Tunçbilek arasının emanet usulü ile bölüm bölüm inşaatına başlandığını,
Keles'ten Çaybaşı geçişinin, istimlak sorunu ve mahkeme aşaması sona erdiğinde inşaatına kısa bir sürede başlanacağını,
Orhaneli-Harmancık yolu arasında inşaatın bölüm bölüm devam ettiğini, Keles-Baraklı Mahallesi arasındaki yolun tamamlanmak üzere olduğunu Yazıcıoğlu tarafından Kaya'ya bildirilmiş.
İnşaatların 2019 yılı içinde bitirilmesi için gayret gösteriliyormuş.
Bize de inşallah demek düşüyor.

Halef selef,selef halef oldu

Kongre sürecini tamamlayan Kamu Sen Bursa İl Başkanlığı'na bağlı sendikalarda bir değişim dikkatimizi çekti.
O değişim Türk Diyanet Vakıf Sen'deki başkan değişimi. Bilmeyenlere hatırlatalım bu sendikanın Bursa'da kuruluşunu teşkilatlanmasını Hilmi Şanlı yapmıştı.
Uzun yıllar Bursa Şube Başkanlığı görevini yürüten Şanlı bu görevi bir önceki kongrede Ayhan Polat'a teslim etmişti.
O zaman halef- selef olan iki isim yakın bir tarihte gerçekleşen kongre sonrası selef -halef oldular.
Bu sefer Ayhan Polat görevi, Hilmi Şanlı'ya teslim etti.
Toplam 110 delegesi bulunan sendikanın Bursa şubesinde 105 oy kullanıldı. Oyların tamamını alan Şanlı bir kez daha başkanlığa seçildi.

Gözler Başkan Altepe'de

Aliya İzzetbetgoviç'i anma törenleri için Bosna Hersek'in başkentine giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin bugün Bursa'da olması bekleniyor.
Öte yandan yine;
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın dün istifalarla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: Şu an üç belediye başkanımız istifalarını verdiler, üç belediye başkanımız daha var.
Onların da istifalarını en kısa zamanda vereceğine inanıyorum. İstifayı vermelerinin onlar da hazırlığı içindeler. Gereği ne ise yapılacaktır.
Şimdi gözler Recep Altepe'nin yapacağı açıklamaya çevrilmiş durumda...

Akşener'in açıklamasına Bursa'dan 20 otobüs

Meral Akşener hareketi partileşme süreci için gün sayıyor; hatta sayılı saatler. Önümüzdeki günlerde partileşme sürecinde finali gerçekleştirecek Meral Akşener hareketi sevdalıları Türkiye'nin değişik kentlerinden Ankara'ya otobüs kaldırıyorlar.
Bursa'dan da en az 20 otobüs kaldırılacağını hareketin Bursa'daki liderlerinden olan Hasan Toktaş'tan öğrendik.
Toktaş, en az yirmi otobüsle orada olacağız bu sayı artabilir. Bunun yanı sıra birçok arkadaşımız da özel aracıyla 25 Ekim'deki açıklamada Ankara'da olacak diye gelişmeleri bizimle paylaştı.