İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Demokrasi Meydanı'nda buluşalım...
15 Temmuz 2019 Pazartesi, 08:04

Bugün hain kalkışmanın 3. yıldönümü. Öncelikle yazıya başlamadan tüm şehitlerimiz ve kalkışma nedeni ile hain saldırı sonucu şehitlik makamına ulaşan 249 şehidimizin ailelerine sabır dileyerek başlıyorum.
Yine o gece gazilik mertebesine ulaşan gazilerimize de Allah'tan uzun ömürler diliyorum.
Yakın tarihimizin en karanlık günü 15 Temmuz...
Devletin içinde saklanan habis tümörün dışa vurduğu ardından temizlenmeye başladığı günün adıdır 15 Temmuz.
Kim olursa olsun,
Sağcısı, solcusu, ülkücüsü, demokratı, sosyal demokratı, nizamı alemcisi, milli görüşçüsü velhasıl milli olan herkesin parti ayrımı gözetmeden bu günü unutmama ve şehitlerimize sahip çıkma adına Demokrasi Meydanı'nda buluşması gerektiğine inananlardanım.
Çok ağır mazeretiniz yoksa bugün Şehreküstü 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Türk bayrakları ile etkinlikte buluşalım...

BURFAŞ'TAN İHALELERE DEVAM...

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin önemli şirketlerinden biri BURFAŞ ihaleler yapmaya devam ediyor. Yapmış olduğu ihalelerin bir kısmı daha önce ihaleye çıkarılan fakat yüklenicilerin taahhüdünde durmaması sonucu yenilenen ihaleler.
Bir kısmı ise ihale süresi dolan yerler.
İşte o ihalelerden birini de önümüzdeki hafta pazartesi günü grçekleştirecek.
İhale edilecek yer Kestel Bölge Parkı içinde kapalı alan olarak 7 metrekare, açık alan alarak 80 metrekarelik alanı kapsıyor.
Aylık kira bedeli 2 bin 300 TL+KDV.
Geçici teminat miktarı ise 2 bin 760 TL...
İhale 22 Temmuz 2019 saat 10.00'da BURFAŞ'ın salonunda gerçekleşecek. İhale ilgili şartnameyi meraklıları BURFAŞ'tan alabilirler.
Biz şeffaflık ve katılımcının yüksek olması adına ihalenin duyurusunu yapmış olalım.

BESAŞ SANAL BÜFE İLE TÜM TÜRKİYE'DE

Bursa'da "tek kârımız sağlığınız" sloganıyla üretim yapan BESAŞ bir taraftan ürün yelpazesini artırırken diğer taraftan ise dağıtım ağını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor.
Ürünlerinde katkı maddesi kullanmamaya özen gösteren bakanlığın verdiği ölçülerin dışına çıkmayan BESAŞ'în ürünleri sofraların vazgeçilmez tatlarından oldu.
Bu tatları ülke genelindeki tüketicilerle tanıştırmayı hedefleyen, bu bağlamda BESAŞ farklı bir organizasyona imza atıyor.
BESAŞ'ın sanal büfesinden alışveriş yapan en az 50 TL'yi geçme şartıyla Türkiye'nin her yerine ürünlerini gönderiyorlar.
Üstüne üstelik kargo ücreti de BESAŞ tarafından karşılanıyor.
Biz de BESAŞ'ın ürünlerine ulaşmak isteyenler için bu ayrınıtıyı bu köşeden aktarmış olalım.

ORHANGAZİ BELEDİYESİ'NDEN CAN KURTARAN PROJE

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın sosyal medyayı oldukça aktif kullanan belediye başkanlarından.
Yaptıklarını ve yapacaklarını sosyal medya aracılığıyla anlatıyor. Bu bağlamda yapmış olduğu bir proje var ki can kurtarıyor. O da "Kan Bağışı Hayat Kurtarır" temasıyla başlatılan gönüllülük esasına dayanan proje.
İhtiyaç anında ulaşılabilmek ve gönüllü kan bağışçısı olmak isteyen vatandaşların Orhangazi Belediyesi'nin veb sayfasındaki veri tabanına kayıt olmasını istiyorlar. İhtiyaç anında kan lazım olduğunda veri tabanından kan vermeye müsait olanlar çağrılıyor. Bu sayede ihtiyaç duyulan kan anında sağlanmış oluyor.
Biz de bu tür sosyal projelerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.