İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Erdem'le, Bozbey arasında sıkıntı var mı?
15 Mayıs 2019 Çarşamba, 08:09

Sönmez Medya'nın dünkü konukları arasında yer alan isim son yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkanlığı görevine seçilen Turgay Erdem ve yardımcısı Zafer Yıldız oldu.
Hatırlatmakta fayda var: 15 yıl başkan yardımcılığı görevinden sonra belediye başkanı olmak genelde siyasette oldukça nadir görülen bir durumdur.
İşte bu noktada Erdem'in adaylığı ve başkanlığı ilerleyen süreçte belki bir daha örneği olmayacak durum.
Malum en planlı kent Nilüfer.
Akabinde her yıl 40 bin civarında nüfus artışının olduğu bir ilçe.
Sürekli artıyor. Otel kent görünümünden yaşayan bir kente ulaşmak üzere.
Biz de bu bilgiler ışığında, Erdem'le sohbetimizde sorular sorduk o da samimiyetiyle yanıtladı.
Önce Erdem'e ne yapacağını sorduk.


Onun bu konuda net yanıtı oldu. Pozitif ayrımcılık yaparak çocukların isteklerine öncelik vermiş. Misal olarak yeni döneme önce yeşil alanların ve parkların artırılmasıyla ilgili çalışmalara ağırlık verecekmiş.
Yaşanan ekonomik krizi de bilerek ayakları yere basan projelere ve çalışmalara ağırlık vereceklerini ifade eden Erdem önümüzdeki beş yılın stratejik planını hazırladıklarını da bizlerle paylaştı.
Öte yandan belediyenin idari kadrosunda yaşanan rotasyonlar için de bunlar olması gereken durum. Biz kimsenin işine son vermedik.
Kimden hangi bölümde daha fazla fayda sağlayacaksak ona göre değişiklik yaptık dedi.
Ardından Mustafa Bozbey'le aranızda herhangi bir sorun var mı sorusuna Erdem net yanıt verdi:
Kesinlikle aramızda sorun yok. Eğer o da tekrar seçilseydi benzeri değişiklikler yapardı dedi.
Bunun yanı sıra Nilüfer'in büyümeye müsait bir ilçe olduğunu bu duruma yönelik neler düşündüğünü sorduk.
O da mevcut nüfusun 400 bin civarında olduğunu 2035 master planında ilçe nüfusunun 975 bin olması beklendiğini bizlerle paylaştı.
Bu noktada hazırlıklı olmak gerektiğini ve gerekli çalışmalara başlayacaklarını vurguladı.
İstanbul seçimlerinin tekrarlanması ile ilgili soruya da hak eden kazansın benim gözümde hak eden Ekrem İmamoğlu, inşallah İmamoğlu kazanır dedi.
Son soru olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile ilişkilerini sorduk.
Erdem sorduğumuz soruya "Daha önce mecliste beraber çalıştığımız bir isimdi. Bundan sonraki süreçte herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Şu an kentsel dönüşüm projeleri ile mağdur olan bir kesim var onu da beraber çalışarak çözeceğiz" dedi.
Bizler de Erdem'e çalışmalarında başarılar diliyoruz.

BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE YAMAN MI ATANACAK?

Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak'ın Ankara'ya atanmasının ardından boş olan emniyet müdürlüğüne kimin atanacağı merak ediliyor.
Bizim edindiğimiz bilgilere göre Bursa Emniyet Müdürlüğü için geçen isimler arasında Konya Emniyet Müdürü Şükrü Yaman'ın adını sıkça duyar olduk.
Emniyet Genel Müdürlüğünün değişik kademelerinde çalışan Yaman 2016 yılının Ekim ayından itibaren Konya Emniyet Müdürü olarak görev yapıyor.
Bursa Emniyet Müdürü atamasının bir iki güne kadar gerçekleşeceği konuşuluyor.
Bakalım Bursa'ya Yaman mı atanacak ya da bir başka isim mi?
Bekleyip, görelim...

İYİ PARTİ'DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ HAZIRLIĞI...

İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı bir yandan Mustafakemalpaşa seçimlerinin yenilenmesi için mücadele ederken diğer yandan ise hem iftar hazırlığını sürdürüyor hem de 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek tüzük kongresi için çalışıyor.


Dün telefonla görüştüğümüz Bahadır, 23 Mayıs 2019 tarihinde Nilüfer Agora çarşısında halk iftarı vereceklerini bizlerle paylaştı. İftara genel başkanları Meral Akşener'i davet ettiklerini de ifade eden Bahadır, "25 Mayıs tarihindeki tüzük kongresinden dolayı hanımefendi gelemeyecek" dedi.
Bu arada tüzük kongresinde kadın kolları kurulması, genel idare kurulu üye sayısının 50'ye düşürülmesi ve illerde hazine yardımı dağıtılmasının esaslarının belirlenmesi görüşülecekmiş.