İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Esgin ve Özen'den sorunlara çözüm arayışı
30 Kasım 2018 Cuma, 08:00

AK Parti Bursa Milletvekili aynı zamanda KİT Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin 27. dönemin en çalışkan en fazla gayret gösteren milletvekillerinin başında.
Her yerde projesiyle tüm Bursa'nın sorunlarına çözüm arayan Esgin, yeri geldiğinde bu sorunları TBMM'de dile getirmekten vazgeçmiyor.
İşte bu bağlamda üyesi olduğu komisyonda konuk ettiği İller Bankası yetkililerine Mustafakemalpaşa-Karacabey ve İnegöl, Keles, Mudanya, Orhangazi, İznik ve Nilüfer'le ilgili belediye başkanlarının taleplerini, iktidar ve muhalefet ayrımı gözetmeden kayıtlara geçecek şekilde ileterek üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.
Şimdi sıra bunun takibinde...
O görevde milletvekilleriyle beraber tüm Bursa kamuoyunun...
Bekleyip, takip edelim...
Bu arada bir başka AK Parti'nin çalışkan Bursa Milletvekili Refik Özen' le beraber Bursa Yenişehir Havaalanı'nın aktif kullanılabilmesi için çalışmalarına devam eden Mustafa Esgin konu ile ilgili olarak bir adım daha attı.
Görüşmeler gerçekleştirdi.
O görüşme;
Anadolu Jet Başkanı Şamil Karakaş ve heyeti ile oldu.
Konu; Bursa Yenişehir Havaalanı'nın daha verimli kullanılması, yurtiçi ve yurtdışına yeni uçuş noktaları, mevcut hatlara yeni ilavelerin yapılması, İstanbul Havaalanı ile bağlantılı uçuşlar ve Bursa Ankara uçuşlarının gün ve saatleriydi.
Görüşmenin oldukça verimli geçtiğini öğrendik.
İlerleyen süreçte Yenişehir'den yeni yerlere uçuşun olması an meselesi.
Bunu da bekleyip takip edelim...