İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hakan Çavuşoğlu ile 60 dakika
12 Nisan 2019 Cuma, 08:12

Her hafta geleneksel hale gelen çekimleri Hotel Baia'da yapılan Sönmez Medya Buluşmaları'nın bu haftaki konuğu AK Parti Bursa Milletvekili aynı zamanda TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu idi.
Çavuşoğlu'nun seçim dönemindeki eforu gerçekten takdire şayan.
Birçok yerde program yaptı, sorun dinledi anında çözüm üretti.
Bu açıdan bir- çok sorun Çavuşoğlu ile çözüldü. AK Parti'nin yerelde verdiği vaatlerin de en büyük takipçisi Çavuşoğlu olacaktır.
Gelelim buluşmaya:
Çavuşoğlu ile buluşmamızda yerel seçim süreci ve bundan sonraki süreç ile ilgili bilgiler aldık.

Öncelikle Çavuşoğlu şu tespiti yaptı: AK Parti'nin kuruluşunun 17. yılında girdiği 15. seçimden de başarılı çıktığını basa basa vurguladı.
Ekonominin türbülansa girdiği bu süreçte bu kadar başarı her partiye nasip olmaz.
Bu başarı dünyada da belki bir ilk.
Gelelim buluşmadan diğer ayrıntılara:
15 Temmuz kalkışması sonrası oluşan Cumhur İttifakı'nın tam uyum içinde çalıştığını ifade eden Çavuşoğlu, bundan sonraki yerel seçim sürecinde belediye başkanlarının da kendisine yüzde 50 + 1 oy hedefi koyması gerektiğini savundu.
Bu gerçekten önemli...
Yine yerel seçimlerde konuşulan beka sorunu konusunda Hakan Çavuşoğlu net konuştu. Bugün terör örgütüne silah desteği sağlayanın kim olduğu biliniyor dedi. Uçaklar dolusu silahı kim getirdi diye sordu.
Yine öte yandan Fırat'ın doğusunda yeraltı tünelleri sadece YPG'nin yapması mümkün mü diye sorguladı. Türkiye'nin kendi güvenliği için S 400'leri alacağını vurguladı. Burada da hatırlatma yaptı. Patriotları kim söktü diye.
NATO'nun 5.maddesine vurgu yaptı. Aslında burada şunu net ifade etmek gerekir Yunanistan S400 alırken sesi çıkmayanlar Türkiye alınca ortalığı yaygaraya veriyorlar.
Buranın bence sorgulanması gerekiyor.
Çavuşoğlu, İstanbul Büyükçekmece seçimlerinde de birden fazla usulsüzlük olduğunu da vurguladı.
Yeni dönemde de Bursa'nın yatırımlar noktasında önemli bir pay alacağına inanıyor. Biz de Hakan Çavuşoğlu'na görevinde başarılar diliyoruz.

BOZBEY KOLTUĞU DEVREDİYOR

Yerel seçimler bitti lakin devir teslimler devam ediyor. Devir teslimi yapılacak ilçelerden biri de Nilüfer.
Bugün saat 16.00'da 20 yıldır Nilüfer Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa Bozbey koltuğunu son seçimlerde başkan seçilen yardımcısı Turgay Erdem'e devir etmiş olacak.
Nilüfer'de velhasıl bir dönem sona ermiş olacak. Bundan sonraki süreçte, Mustafa Bozbey, siyasete virgül koyarken Turgay Erdem kaldığı yerden başkan olarak devam edecek.

REKTÖR ATAMASI GÜN SAYIYOR...

Sönmez Medya Buluşmaları'nda konuğumuz olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'na Uludağ Üniversitesi rektörünün ne zaman atanacağını sordum.
Malum başvurular otuzlu rakamları geçmiş durumda.
Dosyalar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde.
O kararı verecek.
Bir ismin ataması yapılacak.
Çavuşoğlu'nun atama ile ilgili ise 15 güne kadar atama yapılır diyerek konuyu açıklığa kavuşturdu.
Bakalım rektör kim olacak?
Bekleyip,görelim...