İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İYİ Parti Bursa teşkilatları Ankara'da
10 Temmuz 2019 Çarşamba, 08:26

TBMM'de tatil hazırlıkları için gün sayımına geçildi desek abartmış olmayız. Muhtemelen TBMM önümüzdeki hafta tatile girmiş olacak.
Dün yasama yılının son grup toplantısını gerçekleştiren İYİ Parti'de heyacan oldukça yüksekti. Bu bağlamda bu heyecana ortak olan teşkilatlardan biri de İYİ Parti Bursa teşkilatlarıydı.

Sabahın erken saatlerinde İYİ Partili belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları, il yöneticileri ve İl Başkanı Yahya Bahadır başkanlığındaki heyet otobüsle soluğu İYİ Parti'nin grup toplantısında aldı.
Grup toplantısına katılan Bursa heyeti ardından Genel Başkan Meral Akşener ile görüştüler.
Akşener'in parti teşkilatlarından yaz tatilinde ricası halkın arasında olup çalışmalarıydı.
Telefonla görüştüğümüz İl Başkanı Yahya Bahadır da yazın sahaya inip çalışacağız halkın içinde olacağız mesajını telefonda verdi.
Anlaşılan o ki İYİ Parti Bursa teşkilatları yazın çalışacak.

OSMANGAZİ AK GENÇLİK, EREN BÜLBÜL'ÜN AİLESİNİ ZİYARETE GİDİYOR

Geçen yıl bölücü terör örgütü tarafından hain saldırı sonucu şehit edilerek hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün ölüm yıldönümü yaklaşıyor. Bu bağlamda Türk Hava Yolları(THY)'nın filosuna kattığı Boeing 787-9 Dreamliner tipi 'Maçka' isimli uçağı ilk seferini Şehit Eren Bülbül'ün anısına Trabzon'a yapmıştı...


Öte yandan Hakan Köprülüoğulları'nın başkanı olduğu AK Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı da farklı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekiyor.
Bu bağlamda geçen yıl şehit olan Eren Bülbül'ü anma adına da çalışmalar yapıyor. Çalışmalardan ilki Bülbül'ün ailesini ziyaret etmek olacak. Yakın bir tarihte Trabzon Maçka'ya gidecek heyet önce Bülbül'ün kabrini ardından ise ailesini ziyaret edecekler. Sonrasında Eren Bülbül'ün adını yaşatma adına Bursa'da bir hatıra ormanı kurmak için harekete geçecekler.
Muhtemelen ağustos ayı içinde hatıra ormanına fidan dikimi gerçekleşmiş olacak.
Bize de Bülbül'e rahmet dilemek gençleri de tebrik etmek düşüyor.

YILDIRIM'DA PARTİLER UZLAŞTI TIP MERKEZİ DEVROLUYOR...

Geçen hafta gerçekleşen Yıldırım Belediyesi Meclis toplantısında AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti bir ilke imza atarak Yıldırım Belediyesi bünyesi altında hizmet veren tıp merkezinin İl Sağlık Müdürlüğü'ne devri konusunda mutabık kalınarak oybirliğiyle evet oyu verdiler.
İş artık yazışmalarda...


Öte yandan devir işlemlerinin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi bekleniyor.
Gerçekleşecek devir işlemlerinin ardından aynı bina içinde hizmet veren KETEM'in daha etkin hizmet vermesi planlanıyor.
Yine bu binada bölgede hizmet verecek 112 noktası oluşturulacak.

OVAAKÇA'YA KADIN ELİ DEĞDİ...

Yerel seçimler öncesi siyasetçi ziyaretlerinin yanı sıra zaman zaman muhtar adaylarını da medyamızda ağırlamıştık. Onlardan biri de milli sporcu olan Yasemin Vatansever.
Vatansever, Ovaakça Santral Mahallesi'nden muhtar adayı idi. Yarışı rakiplerinin önünde bitirdi.
Asıl bizi ilgilendiren koltuğa oturduktan sonraki gayretleri...


İşte bu noktada Vatansever, bölgesinde kanser taramadan tutun,yeni otobüs hattı 17/B'nin bölgeye gelmesine kadar birçok farklı konuda vatandaşın sesi olmak için gayret gösterdi.
Kısaca kendi mahallesine kadın eli değdi desek abartmış olmayız.
Bu çalışmaların yanına bir de Kızılay'a kan bağışı kampanyalarına destek oldu, kendisi de kan bağışı kampanyasına kan vererek destek oldu.
Bize de bu noktada Vatansever'i tebrik etmek düşer...