İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
KADEM Gençlik'ten "Osmanlı Torunları Buluşuyor" projesi
11 Ocak 2018 Perşembe, 07:36

AK Parti iktidarında bazı sivil toplum kuruluşlarının yaptığı çalışmalar fazlasıyla dikkat çekiyor. O çalışmalardan birini de Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) yapıyor.
KADEM bu bağlamda ana kademe ve gençlik kolları olarak çalışmalarını devam ettiriyor.
Dün bu bağlamda KADEM Bursa Gençlik Teşkilatı Başkanı Melek Temel ve yardımcıları Kağan Çakır, İleyda Berfu Eren ziyaretimize geldiler.
Ziyarette ilgi çeken derneğin ismi kadın olmasına rağmen gençlik kolları başkan yardımcısının erkek olması dikkat çekici..
Gençler oldukça farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.


Onlardan ilki her hafta cuma günü gerçekleşen "Gençlerle Tecrübe Paylaşımı" Bu haftaki konukları Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş olacak.
Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Ocak Bursa ziyaretinde KADEM'in 350 öğrenci kapasiteli Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu'nun açılışının da gerçekleşeceğini bu köşeden duyurmuş olalım.
Gençlerin planladığı en önemli projelerden biri de "Osmanlı Torunları Buluşuyor" projesi...
Öncelikle Balkan coğrafyası ve Batum, Irak Musul, Kerkük başta olmak üzere Osmanlı coğrafyası hükümdarlığında kader birliği ettiğimiz toplumun torunlarını Bursa'da buluşturacak projeyi fazlasıyla önemsiyoruz.
Öte yandan önümüzdeki şubat ayı içinde gerçekleşecek olan Bursa'nın ve ülkemizin öne çıkan kadınlarının anlatılacağı bir çalışma da gerçekleşecek.
Gerçekleşecek etkinlikte dereceye girenlere yurtdışı seyahati ödülü var.

AK Parti Osmangazi'de yürütme belli oldu

Salı akşamı AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez yönetim kurulu ile olağan toplantısını gerçekleştirdi.
Toplantıda yürütme kurulu da açıkladı.


Çömez'in açıkladığı yürütme kurulunda şu isimler bulunuyor:
Siyasi İşler Başkanı Mustafa Ateş, Medya ve Tanıtım Başkanı Metin Kor, Halkla İlişkiler Başkanı Semih Peksert, Teşkilat Başkanı Kenan Gür, Mali İşler Başkanı Mücahit Erkeş, Sosyal İşler Başkanı Zakir Öztaş, Ekonomi İşleri Başkanı Ömer Kocakuşak, Yerel Yönetimler Başkanı Hamit Şenocak, Seçim İşleri Başkanı Salih Durmayaz, Sekreter Filiz Yılmaz.
Bizler de hayırlı olsun diyoruz.

AK Parti Nilüfer'de istifa

Kadın kolları kongrelerine devam eden AK Parti'de önceki gün yaşanan istifa şahsen bizi şaşırttı!..
O istifa Nilüfer Kadın Kolları Başkanı Fatoş Şahintürk'ün istifası.


Yapmış olduğu başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Fatoş Şahintürk'ün ismi bir ara ilçe başkanı adayları arasında da geçmişti.
Genel merkez yönetiminin kendisiyle çalışmak istemeyeceğini hisseden bu bağlamda genel merkezi rahatlatma adına görevinden istifa etti.
Yerine yönetiminden Ecem Yıldırım getirildi.

Yerel Yönetimler'in konuğu Teke

Perşembe akşamları AS TV'de yayınlanan Yerel Yönetimler programı her hafta birbirinden değerli konukları ağırlıyor. Bu hafta Yerel Yönetimler programında konuğumuz Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke olacak.


Teke ile Keles'e yapılan yatırımları ve yeni projeleri konuşacağız.
Yerel Yönetimler programı bugün saat 20.15'te AS TV ekranlarında.