İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Keles Belediyesi'nden başarıya ödül...
09 Ağustos 2019 Cuma, 09:05

Dün sabahın ilk saatlerinde Keles Beledieye Başkanı'nın misafiri olarak soluğu Keles'te aldım. Hatırlatmakta fayda var: Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin'in eğitim camiasından geldiğini daha önce kaleme almıştık. Keskin eğitimle ilgili konularda pozitif ayrımcılık yapıyor.
Bu bağlamda başarıyı ödüllendiriyor desek daha doğru olacak. Keles Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Esra Burhan YKS sınavlarında sözel puanda Türkiye 734.'sü olarak tarihi başarıya imza attı.
Burhan, tercih olarak da Gemlik Hukuk Fakültesi'ni kazandı..

Sadece o mu Lise 4'lerde 30 öğrencinin öğrenim gördüğü Keles Anadolu İHL'den bu yıl ilk defa üniversiteyi kazanan öğrenci sayısı 10'lu rakamların üstüne çıkmış.
Öte yandan bunun yanı sıra okuldaki görev yapan öğretmenlerin de uzun yıllar dershane kökenli olması da bu başarıyı arttıran diğer etkenlerden.
İlçede LGS ile fen ve Anadolu liseleri için Keles dışına giden öğrenci sayısı ise 60'ı geçmiş.
Bundan dolayı Keles'te sınavlarda başarı her geçen gün yükseliyor.
İşte bu noktada başarıyı ödüllendiren Belediye Başkanı Mehmet Keskin, milletvekilleri Osman Mesten ve M.Müfit Aydın'ın da katıldığı törenle dün Burhan'a laptop hediye ederek bir kez daha tebrik ettiler.
Bizler de Esra Burhan'ı tebrik ediyoruz.

ŞEHİR HASTANESİ'NDE HASTA SAYISI ARTIYOR...

Geçen ay içinde fiilen hasta bakmaya başlayan geçen hafta sonu da resmen açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Bursa Şehir Hastanesi'nde yakınmaların başında uzak olduğu konusu gündeme gelmişti.
Vatandaşın ulaşım derdi yaşayıp, yaşamayacağı tartışıldı.
Ancak verilere baktığımızda hastaneye hasta akışı oldukça iyi.
Edindiğimiz bilgilere göre hastanede hizmet veren poliklinik sayısı 100 ile 105 arasında değişkenlik arz ediyor. Onun yanı sıra polikliniklere gelen günlük hasta sayısı ise 3 bin 500 civarı.
Acilden gelen hasta sayısı ise 500.
Yani kısaca günlük ortalama 4 bin hastaya bakılıyor.
Rakamlardan anladığımız odur ki Bursa Şehir Hastanesi Bursalılar tarafından benimsenmiş.

PARTİLERİN BAYRAMLAŞMALARI BELLİ OLDU...

Partilerin geleneksel hale gelen bayramlaşma törenlerinin Bursa'da ne zaman kaçta yapılacağı belli oldu.
Bu bağlamda iktidar partisi AK Parti bayramlaşma mekanı olarak Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'ni seçti.
AK Parti'nin bayramlaşma töreni saat 14.00'te.
Ana muhalefet partisi CHP'nin bayramlaşma töreni için seçtiği yer Kültürpark Özgen Çay Bahçesi CHP'nin bayramlaşma saati saat 11.00.
Bir başka bayramlaşma ise MHP.
MHP bayramlaşma töreni için Ramazan Bayramı'nda seçtiği yeri bu bayram için de seçmiş. Onların bayramlaşma yeri Çelikpalas Otel'de saat 14.00'te.
Bir başka bayramlaşacak parti İYİ Parti. Onlar da bayramlaşma töreni için Kültürpark Ender Çay Bahçesi'ni seçmişler. İYİ Parti'nin bayramlaşma saati 13.00.
Öte yandan bayramın 2.günü birçok STK'nın da bayramlaşması var.

İYİ PARTİ'DE KOMİSYONLARA GİRMEYEN TEK İSİM...

Önceki gün Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Alinur Aktaş'ın katılmadığı olağanüstü meclis toplantısı vardı. Toplantıda tek gündem vardı. İhtisas komisyonu seçimlerinin yenilenmesi.
Komisyonlar yenilendi.
İYİ Parti 11ihtisas komisyonuna isim verdi.
Fakat 11 büyükşehir belediye meclis üyesi olmasına rağmen bir üye komisyonlarda yer almadı.
Öte yandan Ferit Gürsoy iki komisyonda yer alırken partinin kurucu isimlerinden Oğuz Hançer hiçbir komisyonda görev almadı.
Telefonla ulaştığımız Hançer bu dönem işlerimin yoğunluğu sebebiyle komisyonlardan affımı istedim diyerek görüşlerini bizimle paylaştı.