İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Köprülüoğulları hızlı başladı...
13 Mart 2018 Salı, 08:40

Semih Peksert'in ana kademeye geçişi sonrası pazar akşamı vekaleten baktığı Osmangazi AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevine seçimle gelen Hakan Köprülüoğulları yeni döneme hızlı başlıyor.
Bu sabah Osman Gazi ve Orhan Gazi Han'ın türbelerini ziyaret ederek işbaşı yapacak
Hemen sonra Köprülüoğulları ardından mahallelere inecek, gençlerle 2019 yılının seçim startını verecek.
Öte yandan bu pazar yine 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anma yıldönümünde gençlerle 10 otobüs Çanakkale'ye çıkarma yapacaklar.
Sonrasında 24 Mart 2018 Perşembe akşam namazı ile yatsı namazı arasında başta Çanakkale Şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimiz için mevlit okutacaklar.

Köprülüoğulları'nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:
Abdullah Uğur, Ahmet Gazepoğlu, Ali Çelen, Ayça Bayramoğlu, Burak Albayrak, Derda Tam, Enes Tan, Esranur Demir, Ömer Faruk Üçkol, Fatma Kahraman, İbrahim Esentemir, İbrahim Kuri, Köksel Karabıyık, Mehmet Avcı, Mehmet Erim, Recep Vardar, Said Akça, Salih Aydın, Samet Emektar, Selim Var, Sinem Sultansu, Suzan Aslan, Turgut Yavuz Kurt, Yunus Emre Avcı.
Yedek yönetimde ise şu isimler var:
Mustafa Koçoğlu, Mücahit Yılmaz, Hüseyin Gümüş, Esra Evran, Ahmet Özkan, Ufukhan Akarsu, Muhammed Enes Adiloğlu, Beyza Gülli, Talip Karakaya, Ahmet Bozkurt, Ebru Şahinoğlu, Ümit Pakiş.

Yurtlara pedagog şartı gelmeli

Geçen hafta perşembe günü Yerel Yönetimler programında kadına şiddet, kimyasal hadım ve çocuk hakları ve şiddet taciz konularını ele aldık.
Konuklarımız Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Çocuk Hakları Komisyon Üyesi Neslihan Aktosun ve Kadın Hakları Komisyonu Üyesi Nazlı Ceren Şendoğan idi.
Farklı konularda bilgilendirici sohbetler ettik.
Bu süreçte özellikle sohbetimizde Gürkan Altun çocuk hakları ve çocuklara karşı yapılan tacizleri önleme adına gündeme getirdiği bir öneri var ki gerçekten üzerinde düşünülmesi gerekiyor.
O da tüm özel ve devlet yurtlarının açılması için ön şart pedagog şartı.
Altun, bugün birçok özel yurtta pedagogun olmadığını söyledi.
Bu gerçekten önemli noksanlık.
Kişisel kanaatim odur ki;
Pedagog bulundurmanın ana okullarına kadar indirmek gerektiğini düşünüyorum.
Ve bu öneri ile çocuk tacizleri önlenebilir.
Bence bu makul öneri üzerinde iktidar ve muhalefet gerekeni yapmalı...
Bu arada Bursa Barosu Başkanı Altun kimyasal hadıma karşı olduğunu yayınımızda açıkladı. Onun konuyla ilgili farklı önerileri var...

Mahfel için yeniden ihale

Şubat ayı içinde 200 bin TL+KDV rekor bedelle kiralama ihalesi gerçekleşen Mahfel'in yüklenicisi Oğuzhan Beken'in sözleşmeyi imzalayıp imzalamayacağı merak ediliyordu.
İmzalama ile ilgili bekleyiş dün sona erdi.
İhaleyi kazanan Oğuzhan Beken, eğer sözleşmeyi imzalasaydı 10 yıllık kira bedelinin yüzde 3'ünü teminat olarak nakdi veya teminat mektubu olarak yatıracaktı .
O da 720 bin TL ediyor.
Yine iki aylık kira bedeli de depozito olarak ödenecek o da 400 bin TL+KDV...
Bir de yaklaşık diğer giderler içinde 1 milyon 800 bin TL civarında rakam çıkacaktı.
Kısaca BURFAŞ'ın kasasına 2 milyon 300 bin TL gibi başlangıç rakamı girecekti.
Ama olmadı. Yakın bir tarihte burası tekrar ihaleye çıkacak bu sefer diğer dört ismin ortalaması alınarak başlangıç bedeli tespit edilecek. Tahmini bedelin de 114 bin TL civarı olması bekleniyor.
Bakalım yeni ihale ne zaman gerçekleşecek?
Bekleyip takip edelim